Nr katalogowy: 616
Zegar z obudową porcelanową, z dekoracją kwiatową
Nieokreślona wytwórnia środkowoeuropejska
- Francja lub Niemcy?, ok. poł. XIX w.
neobarokowy, przyścienny, konsolowy. Wsparty na czterech wolutowych nóżkach, z okrągłym otworem na werk, zwieńczonym plastycznymi grzebieniowymi rocaillami; pod cyferblatem barwny bukiet kwiatowy z różami i powojami; krawędzie i rocaille złocone.
Werk metalowy z mechanizmem bicia godzin i półgodzin, tarcza emaliowana; lekko przetarte złocenia;
porcelana, farby podszkliwne, złocenia, metal (mosiądz), emalia; wys. 31,5 cm,
szer. podstawy ok. 19 cm; nie sygnowany.
Nieokreślona wytwórnia środkowoeuropejska - Francja lub Niemcy?, ok. poł. XIX w.