Jan WOJNARSKI (1879-1973)

1
Polska - zbiór fotografii, 205 szt. fotografie czarno-białe, papier fotograficzny,
format zbliżony do 18 x 13 cm;
Cena wywoławcza. 2 800 zł

2
Dwa albumy z pocztówkami 1. Z olejnym pejzażem zawiera 63 pocztówki
z reprodukcjami obrazów,
2. W płóciennej oprawie zawiera 111 pocztówek
Cena wywoławcza. 1 600 zł

Zygmunt AJDUKIEWICZ (1861-1917) - według

3
Zaprzęg chromolitografia, papier;
47,5 x 85,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Zygmunt Ajdukiewicz (na płycie)
Cena wywoławcza. 2 000 zł

Stanisław Ignacy WITKIEWICZ - WITKACY

4
Ex libris Feliksa Lewińskiego w górnej części scena figuralna,
niżej napis: Księgozbiór/ Feliksa Lewińskiego
Cena wywoławcza. 1 800 zł

Władysław SKOCZYLAS (1883-1934)

5
Madonna drzeworyt, bibułka; 13,5 x 8,6 cm (wymiar odbitki),
26,7 x 21,2 cm (wymiar arkusza);
Cena wywoławcza. 1 000 zł

Daniel CHODOWIECKI (1726-1801)

6
Zestaw 10 miedziorytów ze scenami rodzajowymi Siedem prac z jednego kompletu,
sygn. l. d.: D. Chodowiecki del et Sculp
Cena wywoławcza. 800 zł

7
Ukrzyżowanie drzeworyt, bibułka, 13,5 x 8,6 cm (wymiar odbitki),
26,3 x 20,1 cm (wymiar arkusza);
Cena wywoławcza. 800 zł

Józef PANKIEWICZ (1866-1940)

8
Targ rybny w Chartres, ok. 1903 akwaforta, papier; 23 x 19,8 cm (odcisk płyty),
32,7 x 25,5 cm (wymiar arkusza);
Cena wywoławcza. 2 700 zł

Józef PANKIEWICZ (1866-1940)

9
Uliczka w Chartres, ok. 1903 akwaforta, papier, 23 x 10,3 cm (odcisk płyty),
Cena wywoławcza. 2 700 zł

Jan STANISŁAWSKI (1860-1907)

10
Plac przed Bazyliką św. Marka w Wenecji, 1901 litografia barwna, papier; 15 x 20,7 cm (odcisk płyty)
sygn. l. d. na płycie: JS
Cena wywoławcza. 1 600 zł

Walerian KRYCIŃSKI (1852-1929)

11
Portret fundatorki - Studium do cerkwi w Kołomyi pastel, sangwina, szary papier żeberkowy
naklejony na karton;
57 x 44,5 cm (wymiar szarego papieru),
Cena wywoławcza. 1 400 zł

Tadeusz WAŚKOWSKI (1883-1966)

12
Tytus Czyżewski pastel oleista, akwarela, papier; 58 x 39 cm;
sygn. l. d.: Tadeusz/ Waśkowski
Cena wywoławcza. 1 300 zł

Stanisław KAMOCKI (1875-1944)

13
Drzewa pod starym murem oraz szkic postaci zakonnika kredki, papier;
25,3 x 35,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 2 000 zł

Stanisław ŻURAWSKI (1889-1976)

14
Akt ołówek, papier; 50 x 35 cm (w świetle oprawy)
sygn. p. d.: St. Żur
Cena wywoławcza. 2 400 zł

Tadeusz KULISIEWICZ (1899-1988)

15
Chinka, ok. 1965 tusz lawowany, bibuła; 43,2 x 34 cm (w świetle oprawy)
sygn. p. d.: Kulis
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Alfred ABERDAM (1894-1963)

16
Kompozycja, 1962 ołówek, tusz lawowany, papier;
26,3 x 33,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 2 400 zł

Maksymilian OBORSKI (1809-1878)

17
Para rysunków Jeździec carski na koniu,
Portret siedzącego mężczyzny
Cena wywoławcza. 2 000 zł

GÓRSKI (XX w.)

18
Portret Ryszarda Chudoby, 1936 węgiel, papier; 60,5 x 47,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Górski 936.
Cena wywoławcza. 1 000 zł

Roman KOCHANOWSKI (1857-1945)

19
Wiejska zagroda ołówek, bibuła; 14,4 x 22,3 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie owalny stempel autorski
Cena wywoławcza. 2 500 zł

Roman KOCHANOWSKI (1857-1945)

20
Las węgiel, papier; 13 x 17,7 cm (wymiar kompozycji),
15 x 20 cm (wymiar tekturki);
Cena wywoławcza. 2 500 zł

Roman KOCHANOWSKI (1857-1945)

21
Zabudowania ołówek, bibuła; 17 x 24,8 cm (wymiar kompozycji),
19,5 x 28 cm (wymiar bibułki)
Cena wywoławcza. 2 500 zł

NIKIFOR KRYNICKI (1895-1968)

101
Cerkiew w Krynicy akwarela, gwasz na rysunku ołówkiem, papier;
27 x 18 cm; u dołu lekko zatarty napis
Cena wywoławcza. 1 100 zł

Tadeusz KOKIETEK (1920-1982)

102
Potyczka z czasów wojen polsko - tureckich, 1959 akwarela na podrysowaniu ołówkiem,
papier; 43,5 x 63 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 5 000 zł

NIKIFOR KRYNICKI (1895-1968)

103
Ulica z kościołem akwarela, gwasz, na rysunku ołówkiem,
papier; 25 x 17,5 cm;
u dołu lekko zatarty napis
Cena wywoławcza. 1 100 zł

Jan BULAS (1878-1917)

104
Biedronka wśród polnych kwiatów, ok. 1905 pastel, papier żeberkowy niebieski;
46 x 61 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: JBulas
Cena wywoławcza. 8 200 zł

Walentyna SYMONOWICZ-MIERZEJEWSKA

105
Bukiet kwiatów w wazonie piórko, tusz, tusz lawowany, akwarela,
papier jasnobrązowy; 60 x 57 cm;
Cena wywoławcza. 3 800 zł

Malarz nieokreślony chiński, XX w.

106
Motyw kwiatowy tusze barwne, bibuła;
39,5 x 39,5 cm (w świetle oprawy);
praca opisana: nierozczytane
Cena wywoławcza. 1 200 zł

Franciszek SUNDERLAND (1. poł. XX w.)

107
Widok na kościół św. Anny z Placu Zamkowego w Warszawie akwarela, ołówek, papier;
33,5 x 48,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Władysław STACHOWICZ (1911-1979)

108
Wawel - Kurza Stopka akwarela, ołówek, papier; 33,5 x 24 cm;
sygn. p. d.: Wawel - Kurza Stopka / Wł. Stachowicz
Cena wywoławcza. 1 200 zł

Michał PŁOŃSKI (1782-1812)

109
Pejzaż akwarela, gwasz, papier;
11,5 x 15,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 2 200 zł

Ferdynand RUSZCZYC (1870-1936)

110
Sala Kirkora - projekt scenograficzny do inscenizacji "Balladyny" w Teatrze Polskim akwarela, gwasz na podrysowaniu ołówkiem,
tektura; 48 x 67,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: F Ruszczyc
Cena wywoławcza. 29 000 zł

Kazimierz SICHULSKI (1879-1942)

111
Okeanida, 1923 gwasz, akwarela, papier jasnobrązowy;
44 x 67 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 6 000 zł

Bolesław STAWIŃSKI (1908-1983)

112
Martwa natura, 1936 tempera, papier; 23 x 19 cm;
sygn. p. d.: B. Stawiński
Cena wywoławcza. 3 200 zł

Zygmunt WIERCIAK (1881-1950)

113
Para prac satyrycznych, 1945 Atak, Urlop
piórko, tusz, akwarela, papier; sygnowane
Cena wywoławcza. 3 000 zł

114
Motyw z Kazimierza akwarela, gwasz, ołówek, papier,
95 x 65 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 75 000 zł

Tadeusz KANTOR (1915-1990)

115
Widok na Wawel, lata 30. XX w. pastel, papier; 35 x 33,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: T. Kantor
Cena wywoławcza. 6 500 zł

Halina MASZYŃSKA (1886-1944)

116
Nad rzeką akwarela, papier; 72 x 56,5 cm;
sygn. p. d.: H. Maszyńska
Cena wywoławcza. 1 100 zł

Henoch BARCZYŃSKI (1896-1941)

117
Pejzaż nadrzeczny pastel, papier; 50,5 x 36,5 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie rysunek: Modlący się chasydzi
Cena wywoławcza. 6 500 zł

Włodzimierz TETMAJER (1862-1923)

118
Polonez piórko, tusz, akwarela na podrysowaniu ołówkiem,
papier; 26 x 34 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 8 000 zł

Adam STYKA (1890-1959)

119
Nil olej na podrysowaniu ołówkiem, tektura;
18,5 x 38 cm; sygn. p. d.: ADAM / STYKA
Cena wywoławcza. 2 800 zł

Teodor AXENTOWICZ (1859-1938)

120
Na Gromniczną, 1937 olej, tektura; 38 x 30 cm;
sygn. l. g.: T. Axentowicz
Cena wywoławcza. 25 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

121
Głowa starca, ok. 1925 olej, tektura; 25 x 36 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Wlastimil Hofman
Cena wywoławcza. 25 000 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

122
Autoportret, 1921 olej, płótno; 33,8 x 44 cm;
sygn. i dat. l. g.: 1921 JMalczewski
Cena wywoławcza. 55 000 zł

Stanisław BORYSOWSKI (1901-1988)

123
Kościółek na Podhalu, 1931 olej, płótno; 59,5 x 80 cm;
sygn. l. d.: Borysowski 931
Cena wywoławcza. 7 500 zł

Stanisław PODGÓRSKI (1882-1964)

124
Wiosna w parku, ok. 1920 olej, płótno; 80 x 106 cm;
sygn. l. d.: S. Podgórski
Cena wywoławcza. 9 500 zł

Tadeusz KANTOR (1915-1990)

125
Pejzaż krakowski, lata 30. XX w. olej, płótno; 28,5 x 37 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie nalepka wystawowa
z Pałacu Krzysztofory z 2003 r.
Cena wywoławcza. 6 500 zł

Władysław ŚLEWIŃSKI (1854-1918)

126
Martwa natura z jabłkami olej, płótno, 45,5 x 55 cm,
sygn. l. g.: W Ślewinski
Cena wywoławcza. 270 000 zł

Karol KOSSAK (1895-1975)

127
Orka, ok. 1930 olej, płótno; 19 x 24 cm;
sygn. l. d.: KKossak
Cena wywoławcza. 2 000 zł