Janusz Maria BRZESKI (1907-1957)

1
Zestaw trzech drzeworytów 1. Ponad miastem, 1929
2. La bourdelle, 1929
3. Apolinaire - wspomnienie,1929
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

2
Autoportret litografia, papier; 20 x 15 cm (w świetle oprawy);
sygn. na płycie l. d.: WH (monogram wiązany)
Cena wywoławcza. 500 zł

Jonasz STERN (1904-1988)

3
Getto Lwowskie - zestaw 12 linorytów linoryt, papier, format odbitki zróżnicowany,
format arkusza 32 x 40 cm;
Cena wywoławcza. 4 000 zł

Leopold LEWICKI (1906-1973)

4
Szwaczki akwaforta, papier; 12,7 x 9,6 cm (wymiar odbitki),
19,1 x 15,5 cm (wymiar arkusza);
Cena wywoławcza. 1 000 zł

Henry SNYERS (XVII w.)

5
Samson i Dalila - według obrazu Antona van Dycka (1599-1641)
akwaforta. papier; 46 x 63 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 2 000 zł

Matthaus MERIAN starszy (1593-1650)

6
Bitwa pod Luetzen dnia 16 listopada 1632 z: „Theathrum Europaeum", tom II, 1633
miedzioryt, papier; 26,5 x 69 cm (wymiar kompozycji);
Cena wywoławcza. 1 600 zł

Jan RUBCZAK (1884-1942)

7
Widok na kościół Paulinów na Skałce w Krakowie akwaforta, papier; 9,5 x 9,5 cm (wymiar kompozycji),
10,5 x 10 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 900 zł

Utagawa KUNISADA (1786-1865)

8
Scena z teatru kabuki-tryptyk drzeworyt barwny, 74,8 x 35,2 cm;
sygn. na każdej kwaterze na klocku u dołu
Cena wywoławcza. 3 800 zł

Utagawa KUNISADA (1786-1865)

9
Aktor Ichikawa Ebizo V - Prowincja Iga z serii Dai-Nihon rokuju-yo shu
drzeworyt barwny; 36,8 x 25,3 cm;
Cena wywoławcza. 2 500 zł

Heron de VILLEFOSSE, Mojżesz KISLING

10
L'epopee bohemienne. Kisling. Aux depens d'un amateur, Paris 1959.
Wyd. Bernard Klein ze wstępem Jeana Giono,
z ilustracjami Mojżesza Kislinga.
Cena wywoławcza. 4 000 zł

Marc CHAGALL (1887-1985) - według

11
Zestaw litografii barwnych - 13 plansz z tematyką inspirowaną Torą oraz miłosną
litografia, papier; 38,5 x 32,5 cm (wymiar arkusza);
Cena wywoławcza. 7 000 zł

Antoni KAMIEŃSKI (1860-1933)

12
Portret Konstantego Laszczki, 1892 węgiel, sangwina, papier szary;
45,5 x 59,3 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 5 300 zł

13
Wnętrze bazyliki św. Marka w Wenecji ołówek, papier; 27,3 x 22,1 cm; sygn. p. d.: WW
Na odwrocie faksymile podpisu artysty: WWeiss;
Cena wywoławcza. 2 300 zł

Stanisław KAMOCKI (1875-1944)

14
Dęblin - Domek pułkownika, 1917 ołówek, papier; 16,2 x 20,2 cm (w świetle oprawy);
data l. d.: 15.IV / 1917 (ołówkiem);
Cena wywoławcza. 1 400 zł

Janusz KOTARBIŃSKI (1890-1940)

15
Książę Peyotl, 1929 węgiel, szary papier;
71,5 x 47,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 6 700 zł

Jan Marcin SZANCER (1902-1973)

16
Henryk Liburski „W Stwoszowym domu" Marii Mazurowej ołówek, papier; 32 x 23,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: jms.
Cena wywoławcza. 1 300 zł

17
Widok spod arkad Pałacu Dożów na plac św. Marka w Wenecji ołówek, papier; 22,1 x 27,3 cm;
sygn. l. d.: WW
Cena wywoławcza. 2 300 zł

18
Kościół San Giorgio Maggiore w Wenecji ołówek, papier, 15,5 x 24,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW
Cena wywoławcza. 1 900 zł

Jan MATEJKO (1838-1893)

19
Portret czteroletniego synka artysty Tadzia, 1868 ołówek, papier żeberkowy;
28,5 x 20 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 10 000 zł

Nikifor KRYNICKI (1895-1968)

101
Cerkiew w Krynicy akwarela, ołówek, papier; 20,5 x 14,5 cm;
u dołu napis: KRENICAWIESROSYTASEŁO
Cena wywoławcza. 2 200 zł

Nikifor KRYNICKI (1895-1968)

102
Krynica akwarela, papier; 22,5 x 16,5 cm
(w seledynowej ramce autorskiej, wykonanej
z kolorowego papieru)
Cena wywoławcza. 2 500 zł

Karol KOSSAK (1895-1975)

103
W saniach akwarela, papier; 24 x 32 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: KKossak
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Tadeusz CIEŚLEWSKI (ojciec) (1870 - 1956)

104
Stare Miasto w Warszawie - tryptyk olej, płyta; 17,5 x 10 cm (skrzydła - w świetle oprawy);
17,5 x 24 cm (środkowa kwatera - w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 4 500 zł

Władysław CHMIELIŃSKI (1911-1979)

105
Widok na Plac Zamkowy w Warszawie przed 1939 rokiem akwarela, papier; 35 x 49 cm;
sygn. p. d.: Wł. Chmieliński
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Stanisław GIBIŃSKI (1882-1971)

106
Naganiacze przy ognisku akwarela na podrysowaniu ołówkiem;
karton; 57,5 x 97,5 cm;
sygn. l. d.: S. Gibiński
Cena wywoławcza. 10 000 zł

Stanisław FABIJAŃSKI (1865-1947)

107
Polowanie na zająca, 1922 tusz lawowany, papier;
28,5 x 42 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: St. Fabijański. Kraków 1922.
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Maciej NEHRING (1901-1977)

108
W lesie, 1957 akwarela, papier; 45,5 x 35,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: Maciej Nehring 57
Cena wywoławcza. 2 200 zł

Julian FAŁAT (1853-1929)

109
Pejzaż z Bystrej, 1919 akwarela, papier; 32,5 x 65,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: JFałat/ Bystra 1919
Cena wywoławcza. 20 000 zł

Artysta nieokreślony - niemiecki?, XVIII w.

110
Portret młodej kobiety pastel, papier naklejony na deskę;
35 x 28 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 4 500 zł

Józef KIDOŃ (1890-1968)

111
Autoportret z fajką, ok. 1935 pastel, papier; 63 x 47,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Kidoń
Cena wywoławcza. 3 600 zł

Alessandro ZEZZOS (1848-1914)

112
Para wizerunków typów kobiecych, 1895 akwarela, gwasz, papier;
37 x 28 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: AZezzos 1895
Cena wywoławcza. 2 000 zł

Józef GRASSI (1757-1838) - według

113
Portret księcia Józefa Poniatowskiego pastel, papier;
67 x 87 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 16 000 zł

Walentyna Symonowicz-Mierzejewska (1911-1989)

114
Kwiaty w wazonie akwarela, tusz lawowany, papier; 86 x 61 cm;
sygn. p. d.: W. Symonowicz
Cena wywoławcza. 5 000 zł

Henryk LEWENSZTADT (1893-po 1945)

115
Pejzaż pastel, kredka, papier; 30 x 42 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: H. Lewensztadt
Cena wywoławcza. 3 000 zł

Zdzisław CYANKIEWICZ - CYAN (1912-1981)

116
Binic - pejzaż morski ze skałami akwarela, papier; 34 x 51,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. śr. d.: Cyan/ Binic
Cena wywoławcza. 3 000 zł

Henryk BERLEWI (1894-1967)

117
Portret kobiety w chuście, 1939 pastel, papier; 63,5 x 49,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: berlewi/ 39
Cena wywoławcza. 25 000 zł

Marian MOKWA (1889-1987)

118
W lesie sopockim, 1920 akwarela, papier; 33,5 x 25 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Mokwa/ Sopot 1920
Cena wywoławcza. 3 000 zł

Juliusz HOLZMULLER (1876-1932)

119
Wyjazd do miasta,1908 akwarela, gwasz na podrysowaniu ołówkiem, papier;
32,5 x 48 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 3 500 zł

Adam SETKOWICZ (1876-1945)

120
Przed wiejską chatą zimą akwarela na podrysowaniu ołówkiem,
papier; 15 x 30,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 2 700 zł

Julian FAŁAT (1853-1929)

121
Powódź w Bystrej, 1915 akwarela, gwasz, papier;
65,5 x 93,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: JFałat/ Bystra 1915/ 992
Cena wywoławcza. 40 000 zł

Adam GERŻABEK (1898-1965)

122
Pejzaż, 1930-1932 olej, płótno; 45 x 61 cm;
na odwrocie napis: 36 Adam Gerżabek
/ Pejzaż nr? 1930-32/kolekcja (…) Zwornik
Cena wywoławcza. 5 000 zł

Erno ERB (1890-1943)

123
Motyw ze Lwowa olej, karton; 35 x 26 cm;
sygn. l. d.: EErb
Cena wywoławcza. 5 000 zł

Tadeusz CYBULSKI (1878-1954)

124
Warszawa, 1922 olej, deska; 16 x 22 cm;
sygn. p. d.: TCybulski
Cena wywoławcza. 3 300 zł

Zofia STRYJEŃSKA (1894-1976)

125
Dziewczyna pojąca myśliwego tempera, płótno; 68,5 x 91 cm (w świetle oprawy);
sygn. u dołu po środku: Z. STRYJEŃSKA
Cena wywoławcza. 55 000 zł

Otto PIPPEL (1878-1960)

126
Pejzaż z doliną olej, płótno; 80,5 x 70,5 cm;
sygn. p. d.: OTTO PIPEL;
Cena wywoławcza. 11 500 zł

Antoni WIPPEL (1882-1969)

127
Kościół modrzewiowy w Mikuszowicach [Bielsko Biała], 1946 olej, płótno; 68 x 83,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: AWippel/ 1946
Cena wywoławcza. 4 000 zł

Wiktor KORECKI (1890-1980)

128
Młyn o zachodzie słońca olej, tektura; 29 x 39 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WIKTOR KORECKI.
Cena wywoławcza. 5 700 zł

Henryk EPSTEIN (1890-1944)

129
W porcie, 1930 olej, płótno; 54,5 x 65 cm;
sygn. i dat. p. d.: H.Epstein/ 1930
Cena wywoławcza. 55 000 zł