Nr katalogowy: 819
Fotel klasycyzujący
Materiały: konstrukcja - buczyna; fornir - mahoń;
intarsja - brzoza podpalana; Polska (?), 2 poł. XIX w.
o graniastych elementach konstrukcji, tapicerowany na oparciu i siedzeniu, fornirowany, intarsjowany w kwiaty, wsparty na czterech nogach zbieżnych, szablastych. Oparcie odchylone, prostokątne, zakończone wolutowo. Siedzenie trapezoidalne. Poręcze wybrzuszone, cofnięte. Intarsja z wici kwiatowej, muszli, rokokowych muszli. Materiały: konstrukcja - buczyna; fornir - mahoń; intarsja - brzoza podpalana; 90,3 x 56,6 x 52,5 cm
Polska (?), 2 poł. XIX w.
Mebel naśladujący meble klasycystyczne w formie i dekoracji.