Bolesław BIEGAS (1877-1954)
Nr katalogowy: 280
Świątynia ptaka tajemnic
olej, sklejka, 43,4 x 36 cm;
sygn. p. d.: B. Biegas
olej, sklejka, 43,4 x 36 cm;
sygn. p. d.: B. Biegas
Na odwrocie naklejona kartka papieru z dedykacją pisaną na maszynie SZANOWNEJ I DROGIEJ / PANI BRONISŁAWIE MOŃKIEWICZ / - w serdecznej pamięci /
Bolesław Biegas [odręcznie, atramentem] / Bolesław Biegas / Paryż, dnia 25 [odręcznie atramentem] sierpnia 1950 r.
[Bronisława Monkiewicz (1887-1958) pracownik Biblioteki Polskiej w Paryżu od 1918 i kustosz tutejszego Muzeum Adama Mickiewicza w latach 1928-1958].
Bibliografia: Szymański Jan, Spis rzeźb, obrazów, tkanin i dywanów, mebli i varia ofiarowanych panu Prezydentowi Rzeczpospolitej Polskiej przez Bolesława
Biegasa, artystę - rzeźbiarza i artystę - malarza, zamieszkałego przy 3-bis rue Jean Ferrandi, w Paryżu VI, mszpis 30. III. 1948 [pozycja znana w literaturze
jako Inventaire Szymanski], poz. 361, datowana na 1909 r.