Nr katalogowy: 612
Wazon dekoracyjny z ornamentem orientalizującym
Francja, Sarreguemines, 1 ćw. XX w.
szarozielony, o formie i dekoracji orientalizującej; o kulistym brzuścu z koniczną 2-dzielną szyjką z dwoma pałąkowymi uchwytami osadzonymi przy krawędzi szyjki i na brzuścu; dekoracja barwnymi szkliwami, o rytym konturze zapuszczonym złoceniem, w układzie pasowym, m.in. szlak miodowych wypukłych kaboszonów , liściaste 2-dzielne, wachlarzowe palmetki, 3-dzielne kompozycje kwiatowe ujęte w krąg złotych kółek, 2-dzielne kwiatony;
kamionka zielonkawo- szara, dekoracja o wycinanym lub rytym konturze wypełnionym złoceniem, barwne szkliwa ceramiczne, szkliwo ołowiowe; wys. 24,3 cm;
sygn. wokół obręczy dna wyciskiem: SARREGUEMINES, 1331,455, A, naszkl. czernią: 27.