Nr katalogowy: 704
Patera secesyjna na kwiaty
Austro-Węgry? pocz. XX w.
szklana, z płaskim dnem na planie kwadratu i ukośnie nachylonymi ku środkowi ściankami; oprawa kolistego wylewu metalowa, brązowiona, w formie gałązki z sęczkami, z siedzącą na krawędzi jaszczurką; do wewnętrznego obrzeża naczynia przylutowana gałązka z kwiatami tulipanów, z wijącą się esowato łodygą i lancetowatymi liśćmi; na jednym z nich - pełnoplastyczna żabka; szkło, metal brązowiony; wys. ca 34 cm, podstawa szkła 19 x 19 cm;
Austro-Węgry? pocz. XX w.