Nr katalogowy: 913
Komoda biedermeier
konstrukcja - sosna, fornir - czeczota jaworowa;
Szwecja, ok. 1830
o prostych bokach i froncie oraz ściętych frontowych narożach, dwuszufladowa, wsparta na czterech wysmukłych, graniastych, zbieżnych nóżkach, fornirowana jasną okleiną, intarsjowana czarną żyłką. Blat nieco wysunięty poza korpus, na narożach w formie przyczółków, z uskokiem na obrzeżu. Na frontowych narożach i licach szuflad żyłka tworzy prostokątne pola. Nogi zakończone czernionymi graniastymi podkładkami;
konstrukcja - sosna, fornir - czeczota jaworowa; 80,7 x 89 x 48 cm.
Szwecja, ok. 1830
Komoda wykonana w stylu biedermeier, o prostej formie i dekoracji bardzo typowej dla 1 ćw. XIX w. Jej ozdobą jest wzorzysta okleina czeczotowata.