Nr katalogowy: 609
Patera z dekoracją wzorem Fides
Niemcy, wytwórnia Villeroy und Boch, Mettlach,
2 poł. XX w.
płaska patera na ciasto lub tort, o falistej krawędzi. Wokół brzegu kobaltowy szlak gałązek polnych róż, chryzantem i drobnych kwiatków podobnych do dzikiej wiśni, z wplecionymi motywami rocaillów;
fajans delikatny, druk kobaltem, przejrzyste szkliwo ołowiowo-boraksowe;
wys. 1,7 cm, średnica 32,6 cm; sygn. drukiem zielenią chromu: GERMANY, niżej uskrzydlona główka Merkurego z dwoma kaduceuszami, w okuciowej etykietce napis: VILLEOY & BOCH, niżej w półkolu: VI i w półkolistej opasce z pętelkowaniem: METTLACH, poniżej: FIDES.
Niemcy, wytwórnia Villeroy & Boch, Mettlach, 2 poł. XX w.
Naczynie z popularnym roślinnym wzorem Fides, używanym gł. do dekoracji ceramiki stołowej.