Nr katalogowy: 806
Zegarek kieszonkowy, męski
Szwajcaria, Saint Imier, firma Longines,
pocz. XX w.
w podwójnej, zakrytej, złotej kopercie; tarcza emaliowana, z podziałem arabskim; nad wskazówkami napis: „Longines”; wierzchnie koperty giloszowane w motyw drobnej siateczki; górna ozdobiona pośrodku pustym kartuszem w akantowym obramowaniu; od spodu na kopertach powtórzone cechy probiercze szwajcarskie dla złota próby 0, 585, nr fabryczny „2156348” i znaki firmy „LONGINES” z uskrzydloną klepsydrą; na kopercie wewnętrznej - wyobrażenia licznych medali i napisy: „LONGINES / 4 GRANDS PRIX / PARIS - PARIS / MILAN / BRUXELLES”; znak firmowy i napis „LONGINES” - jeszcze raz powtórzony na płycie mechanizmu; naciąg sprężynowy „remontoir”; złoto 14 K; średnica 5,2 cm, wys. z główką naciągu i koliczkiem 7,3 cm; waga 54 g.
Szwajcaria, Saint Imier, firma Longines, pocz. XX w.