Nr katalogowy: 713
Papierośnica pamiątkowa
srebro próby 3 sygnowane; waga 190 g.
Wiedeń, 1 ćw. XX w. (przed 1922)
prostokątna, gładka, z bokami lekko wyoblonymi, z zapięciem zatrzaskowym, z wygrawerowanym w prawym dolnym rogu napisem „WISKOW”, skrzyżowanymi mieczami i datą 1941 VI 27 - VII 3; wewnątrz wygrawerowane faksymile podpisów;
brak nakładanego elementu w lewym górnym rogu;
srebro próby 3 sygnowane;
wys. 1,5 cm, szer. 12,7 cm, głęb. 8,5 cm; waga 190 g.
Prawdopodobnie wygrawerowana data upamiętnia walki, jakie toczyły się od 27.VI. - 3.VII 1941 w rejonie Puszczy Białowieskiej między Wermachtem, a Armią Czerwoną w pierwszym okresie wojny niemiecko-bolszewickiej.