William SZEKSPIR [SHAKESPEARE]
Nr katalogowy: 15
Jak wam się podoba - As you like it
Wydawnictwo Artystyczne
Kurtiak i Ley, Koszalin 1993
Wydawnictwo Artystyczne
Kurtiak i Ley, Koszalin 1993
format 42 x 31 cm; edycja dwujęzyczna, tłumaczył Stanisław Barańczak, 4 linoryty wykonał na zamówienie wydawcy Andrzej Czeczot, nakład 350 egz., oferowany z nr. 120. Oprawa: półskórek, grzbiet 7-polowy, narożniki skórzane, przednie i tylne lico z materiału żakardowego, na licu nazwisko autora oraz tytuły po polsku i angielsku tłoczone i złocone na beżowej skórze, każdy tom z całego nakładu jest unikatowy (inaczej oprawiony), linoryty odbite na papierze ręcznie czerpanym. Stan idealny.
Niezwykle pięknie wydana, po polsku i angielsku, bibliofilska edycja słynnej komedii Szekspira z 1599 roku, z której pochodzi aktualny do dziś cytat: ”świat jest teatrem”.
Andrzej Czeczot (1933 - 9 maja 2012) - grafik, rysownik, satyryk, absolwent krakowskiej ASP, prześladowany przez władze komunistyczne za niepoprawne politycznie rysunki, zmuszony w 1982 roku do emigracji do USA, gdzie przebywał do 1997 roku.