Malarz nieokreślony włoski?, XVII w.?
Nr katalogowy: 163
Maria Magdalena pokutująca
olej, płótno dublowane;
63 x 47,5 cm.
olej, płótno dublowane;
63 x 47,5 cm.
Inspiracją do powstania obrazu było znane z licznych graficznych trawestacji przedstawienie Marii Magdaleny Tycjana z lat 60. XVI w. (obecnie w zbiorach Ermitażu, St. Petersburg).