113
Akt siedzącej dziewczyny, 1912 akwarela, brystol kremowy; 44 x 30 cm;
sygn. p. d.: WW (monogram wiązany ołówkiem) ;
Cena wywoławcza. 5 700 zł

Feliks Michał WYGRZYWALSKI (1875-1944)

114
Obrońca islamu - Autoportret, 1931 pastel, papier, 75 x 51 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: „Obrońca islamu”/ F. M. Wygrzywalski 1931;
Cena wywoławcza. 15 000 zł

Adam DOBROWOLSKI (1884-?)

115
Głowa w turbanie, przed 1922 pastel, papier, 34 x 44 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: ADobrowolski ;
Cena wywoławcza. 3 000 zł

Stanisław GÓRSKI (1887-1955)

116
Młoda góralka, ok. 1930 pastel, papier, 33 x 26,5 cm;
sygn. z lewej: St. Górski
Cena wywoławcza. 3 000 zł

Jerzy René GROSZANG (1929-2004)

117
Ognisko na łące, ok. 1970 akwarela, gwasz, papier,
46,5 x 61,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Groszang.
Cena wywoławcza. 3 100 zł

Wacław TARANCZEWSKI (1903 - 1987)

118
Pianistka, k. l. 30 XX w. gwasz , akwarela, pastel, papier,
103 x 79,5 cm
Cena wywoławcza. 12 500 zł

119
Wóz zaprzęgnięty w dwa konie - Widok z okna przy ul. Straszewskiego 2, 1921
akwarela na podrysowaniu ołówkiem,
brystol; 25 x 35 cm;
Cena wywoławcza. 5 700 zł

Zygmunt WIERCIAK (1881-1950)

120
Wesele krakowskie, 1947 gwasz, papier, 43 x 61,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Z. M. WIERCIAK. 1947.
Cena wywoławcza. 3 000 zł

Stanisław CZAJKOWSKI (1878-1954)

121
Kapliczka akwarela, papier, 17,5 x 23 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: STANISŁAW CZAJKOWSKI
Cena wywoławcza. 1 300 zł

Piotr MICHAŁOWSKI (1800-1855)

122
Konie w zaprzęgu, 1844-45; akwarela na podrysowaniu ołówkiem,
papier; 20,5 x 35,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 50 000 zł

Simon VAN DEN BERG (1812-1891)

123
Zwierzęta w zagrodzie, ok. 1870 olej, deska, 24 x 33 cm;
sygn. p. d.: S v d Berg f
Cena wywoławcza. 2 700 zł

Gustav PFLUGRADT (1829-1907)

124
Słoneczne popołudnie, ok. 1880 olej, tektura, 35,5 x 50 cm;
sygn. l. d.: Pflugradt
Cena wywoławcza. 4 000 zł

Aleksander JAKIMCZUK (XX w.)

125
Dworek w Borsukach, ok. 1937 olej, płótno naklejone na tekturę,
36 x 41 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Al. Jakim
Cena wywoławcza. 8 000 zł

Wacław SZYMANOWSKI (1859-1930)

126
Żniwiarka, ok. 1920 olej, płótno, 84,5 x 160 cm;
sygn. l. d.: Wacław Szymanowski.
Cena wywoławcza. 15 000 zł

Kazimierz SICHULSKI (1879-1942)

127
Pejzaż z drogą, 1930 olej, płótno naklejone na tekturę, 88 x 62 cm;
sygn. p. d.: 930 KSichul;
Cena wywoławcza. 4 000 zł

Abraham NEUMANN (1873-1942)

128
Dachy domów w Saint-Malo, ok. 1923 olej, tektura, 40 x 32,5 cm;
sygn. p. d.: A. Neumann
Cena wywoławcza. 9 000 zł

Stanisław KAMOCKI (1875-1944)

129
Uliczka w Paryżu, ok. 1902 olej, deska, 27,5 x 17 cm;
Na odwrocie napis autorski: " ULICZKA / w PARYŻU"
Cena wywoławcza. 6 900 zł

Władysław CHMIELIŃSKI (1919-1979)

130
Ulica Freta w Warszawie zimą, ok. 1970 olej, płótno, 35 x 50 cm;
sygn. p. d.: Wł. Chmieliński
Cena wywoławcza. 12 000 zł

Bronisława RYCHTER-JANOWSKA (1868-1953)

131
Alejka przy dworze, ok. 1950 olej, sklejka, 23 x 24,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: B. RYCHTER - JANOWSKA
Cena wywoławcza. 5 600 zł

Franciszek MOLLO (1897 -?)

132
Kwitnacy ogród olej, tektura, 47,5 x 59,5 cm;
sygn. p. d.: Franciszek Mollo
Cena wywoławcza. 15 000 zł

J. KONARSKI, XX w.

133
Wesoła jazda olej, płótno, 57 x 46 cm;
sygn. p. d.: J. Konarski;
Cena wywoławcza. 42 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

134
Spowiedź, 1909 olej, tektura; 13 x 23,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. g.: Vlastimil / 1909;
Cena wywoławcza. 10 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

135
Rozmowa przy autoportrecie artysty, 1967 olej, płyta, 40 x 55 cm;
sygn. p. g.: Wlastimil/ Hofman/ 1967
Cena wywoławcza. 5 000 zł

136
Tadzio, ok. 1904 r olej, płótno, 84 x 67 cm;
sygnowany l. d.: WW;
Cena wywoławcza. 110 000 zł

Czesław WASILEWSKI (ok. 1875-1946/47)

137
Dorożkarze, ok. 1930 olej, płótno, 50 x 79 cm;
sygn. p. d.: Cz. Wasilewski
Cena wywoławcza. 18 000 zł

Roman BREITENWALD (1911-1985)

138
Przed zajazdem, ok. 1950 olej, płótno, 70 x 100 cm;
sygn. p. d.: RBreitenwald;
Cena wywoławcza. 7 600 zł

Jerzy KOSSAK (1886-1955)

139
Bitwa pod Kutnem, 1939 olej, płótno, 80 x 130 cm;
sygn. p. d.: Jerzy Kossak / Kutno 1939;
Cena wywoławcza. 40 000 zł

Zdzisław PRZEBINDOWSKI (1902 - 1986)

140
Bez, 1967 olej, płótno, 78 x 58,5 cm;
sygn. p. d: Z. Przebindowski
Cena wywoławcza. 4 700 zł

Zenon KONONOWICZ (1903-1971)

141
Jabłka w koszu, ok. 1930 olej, płótno, 41 x 51,5 cm;
sygn. l. d.: KANON; rama autorska.
Cena wywoławcza. 4 000 zł

142
Słoneczniki, 1907 olej, tektura; 23,5 x 35,5 cm;
sygn. p. d.: WW (monogram wiązany, czarną farbą);
Cena wywoławcza. 45 000 zł

Władysław BAKAŁOWICZ (1833 - 1903)

143
Portret damy olej, płótno, 46,5 x 38 cm; (owal);
sygn. p.d.: LBakalowicz
Cena wywoławcza. 20 000 zł

Seweryn BIESZCZAD (1852-1923)

144
Cyganka olej, płótno dublowane, 69,5 x 55 cm;
sygn. p. g.: S. Bieszczad
Cena wywoławcza. 9 500 zł

145
Miniatura: Król Stanisław August Poniatowski;
gwasz, kość; 8,5 x 6,1 cm (owal);
napis. p. d.: Lampi
Cena wywoławcza. 1 600 zł

Teodor AXENTOWICZ (1859-1938)

146
Młoda Hucułka z misą, ok. 1917 olej, deska, 35 x 27 cm;
sygn. z prawej: T. Axentowicz (słaboczytelne);
Cena wywoławcza. 18 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

147
Apoteoza sztuki olej, płótno dublowane, 50 x 115 cm
sygn. p. d.: Wlastimil/ Hofman/ Paryż/ 1920
Cena wywoławcza. 160 000 zł

148
Haneczka na plaży za parawanem, 1935-38 olej, płótno, 33 x 46 cm; sygn. p. d.: WWeiss
Na odwrocie stempel ze spuścizny po artyście
Cena wywoławcza. 23 000 zł

149
Flirt, 1924 olej, sklejka, 33 x 46,5 cm;
sygn. l. d.: "Flirt" / F. M. Wygrzywalski 1924?
Cena wywoławcza. 7 200 zł

Michał GORSTKIN WYWIÓRSKI (1861-1926)

150
Pejzaż nadmorski olej, tektura, 50 x 69,5 cm;
sygn. p. d.: M.G. Wywiórski
Cena wywoławcza. 37 000 zł

151
Przy saniach, ok. 1930 olej, płótno, 59 x 98 cm;
sygn. p. d.: Cz. Wasilewski
Cena wywoławcza. 19 000 zł

Jerzy KOSSAK (1886-1955)

152
Głowa konia, 1949 olej, tektura, 38,5 x 34,5 cm;
sygn. l. d.: Jerzy Kossak / 1949
Cena wywoławcza. 9 200 zł

J. KONARSKI, XX w.

153
Wyjazd na polowanie olej, płótno, 80 x 128 cm
sygn. p. d.: JKonarski
Cena wywoławcza. 39 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

154
Modlitwa, ok. 1930 olej, sklejka, 34 x 49 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil Hofman
Cena wywoławcza. 24 000 zł

155
Pejzaż ze snopkami, ok. 1945 olej, płótno, 44 x 64 cm;
sygn. p. d.: WWeiss
Cena wywoławcza. 24 000 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

156
W ogrodzie olej, deska, 69,5 x 104 cm;
sygn. p. d.: 1920 J Malczewski
Cena wywoławcza. 125 000 zł

Romuald REGUŁA (1894-1981)

157
Kobiety nad rzeką, 1925 olej, płótno, 92,5 x 122,5 cm;
sygn. p. d.: Reguła R/ 1925
Cena wywoławcza. 13 500 zł

Stanisław ŻURAWSKI (1889-1976)

158
Pejzaż nadmorski - Widok na Kępę Redłowską, ok. 1950 olej, sklejka, 35 x 50 cm
sygn. p. d.: St. Żurawski
Cena wywoławcza. 2 800 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

159
Starzec z aniołkiem olej, tektura, 33 x 48 cm (w świetle ramy);
sygn. l. g.: Wlastimil Hofman
Cena wywoławcza. 28 000 zł

Stanisław BORYSOWSKI (1901-1988)

160
Zimowy pejzaż górski, ok. 1935 olej, płótno, 62,5 x 70 cm;
sygn. p. d.: Borysowski St.
Cena wywoławcza. 11 000 zł