obejmujący 99 sztuk; Kraków, Wiktor Czaplicki,
monogram wykonawcy MI, 1931-1939;
łopatka do ciasta - Kraków, po 1963
obejmujący 99 sztuk; w składzie sztućce środka stołu: łyżka wazowa z czerpakiem półkulistym wewnątrz złoconym (dł. 30,5 cm), łyżka do sosów z czerpakiem owalnym, wewnątrz złoconym (dł. 21,4 cm); widelec półmiskowy (dł. 27,5 cm), łyżka półmiskowa z czerpakiem owoidalnym, wewnątrz złoconym (dł. 26,8 cm), nóż i skrobak do sera z ostrzami ze stali nierdzewnej (dł. 20 i 18 cm); 2 łyżeczki do soli z czerpakami szufelkowymi złoconymi (dł. 7,8 cm), 2 widelczyki do cytryn z zębami złoconymi (dł. 10,3 cm); para solniczek w formie kolistych, fasetowanych, wewnątrz złoconych czarek z wkładkami szklanymi (nieoryginalne; wys. 3,7 cm,
średnica 5,5 cm), łopatka do ciasta - nieoryginalna, (dł. 22,8 cm); 11 łyżek do zupy (dł. 22,2 cm); 11 widelców i noży do przystawek (dł. 18,1 cm i 21,3 cm), 11 widelców i 12 noży do drugiego dania (dł. 22,4 cm i 25,3 cm); 11 łyżeczek do herbaty (dł. 15,7 cm); 11 widelczyków deserowych dwuzębnych z zębami złoconymi (dł. 15,3 cm); 8 łyżeczek do kawy z czerpaczkami
złoconymi (dł. 11,5 cm); trzonki sztućców gładkie, rozszerzające się i zakończone lancetowato, obrzeżone fasetą; ostrza noży ze stali nierdzewnej (wymieniane), trzonki noży dociążone; sztućce umieszczone w kantynie dwuskrzydłowej, drewnianej, fornirowanej czeczotą, w trzech wysuwanych szufladach wyłożonych aksamitem;
srebro próby 3 cechowane; stal nierdzewna, drewno, aksamit waga 3525 g. (bez noży);
kantyna - wys. 26,5 cm, szer. 50 cm, głęb. 39 cm.
Kraków, Wiktor Czaplicki, monogram wykonawcy MI, 1931-1939; łopatka do ciasta - Kraków, po 1963
Wiktor Czaplicki do końca II wojny światowej miał sklep i pracownię jubilerską, która mieściła się w Sukiennicach w Krakowie; wykonywał przedmioty na zamówienie, ale również sprzedawał wyroby innych wytwórców.