Nr katalogowy: 904
Sekretarzyk klasycyzujący
buczyna; fornir - palisander; intarsje - brzoza (?);
Europa Środkowa, 2 poł. XIX w.
w formie prostokątnego stolika, z klapą odkładaną i ustawioną ukośnie, z kanelowanym cylindrycznym bębnem na jej tylnym krańcu, który skrywa dwie niewielkie szufladki oraz mechanizm pozwalający wysunąć mieszczącą się w oskrzynieniu szufladę, wsparty na czterech smukłych, toczonych, zbieżnych i kanelowanych nóżkach, bogato intarsjowany jasną żyłką
tworzącą geometryczne pola i motywy floralne;
buczyna; fornir - palisander; intarsje - brzoza (?); 88,6 x 66,5 x 39,5 cm.
Sekretarzyk damski, o niespotykanej formie i dekoracji. W dobrym stanie zachowania.