Nr katalogowy: 817
Fajka z herbem Nieczuja
Polska (Galicja?), ok. poł. XIX w.
główka i cybuch - jasnokremowe, w formie wygiętej pod kątem rurki; na zakończeniach cienkie pierścienie srebrne (zaśniedziałe); z przodu do główki przymocowany pełnoplastyczny kartusz z herbem Nieczuja pod koroną szlachecką, z pękiem pięciu piór strusich (drobne ubytki);
tzw. „pianka morska” („Meerschaum”), srebro; wys. 6,8 cm, średnica ca 2,5 cm.