Tom I: „Ludzie odrodzenia”, Lwów 1911.
Tom II: „Ludzie baroku”, Lwów 1912.
Tom I: „Ludzie odrodzenia”, Lwów 1911. Nakł. Księgarni H. Altenberga.
Warszawa - E. Wende i Spółka. 26 cm, s. 615, 40 rycin, 2 heliograwiury, oprawa półskórek z epoki, złocone napisy i górne brzegi stron. Niewielkie przetarcia i ślady zalania pierwszych stron, luźne 2 karty, poza tym czysty, ładny egzemplarz.
Tom II: „Ludzie baroku”, Lwów 1912. Nakł. Księgarni H. Altenberga. Warszawa - E. Wende i Spółka. 26 cm, s. 640, 41 rycin, 2 heliograwiury, oprawa półskórek z epoki, złocone napisy i górne brzegi stron Niewielkie przetarcia, zbrązowienia bibułek, poza tym czysty, ładny egzemplarz.
Barwny obraz epoki odrodzenia i baroku. Niezwykłe losy i przypadki królów, książąt, papieży, artystów i wielkich kochanków. Zbrodnie, wojny, intrygi, uczty i festyny, zostały przedstawione lekkim tekstem, celną anegdotą, opartą na rzetelnych źródłach i niezwykłej erudycji autora.