Nr katalogowy: 601
Wiolonczelista
Polska, Katowice - wytwórnia „Steatyt”?,
lata 60.-70. XX w.
figurka muzyka grającego na wiolonczeli, w czerwonym fraku z wyłogami, czarnych spodniach i muszce;
na płaskiej trójkątnej podstawie;
porcelana, farby naszkliwne (druk); wys. 21,5 cm;
sygn. (od spodu podstawy): kobaltem podszkl., rozmyty znak przypominający dzban-wazon, naszkl. zielenią 20, wycisk: S.
Polska, Katowice - wytwórnia „Steatyt”?, lata 60.-70. XX w.
Wyrób w stylistyce projektów Instytutu Wzornictwa Przemysłowego z lat 60. XX w.