Nr katalogowy: 514
Byk
Ćmielów, proj. Wincenty Potacki 1962,
lata 70./80. XX w.
figurka stojącego byka, malowany w czarne paski wokół brzuśca, łeb, ogon i nogi czarne. Drobna szczerba na grzbiecie przy
ogonie, przetarcie farby na rogu;
porcelana, czerń naszkliwnie; wys. ok. 13 cm, dł. 17 cm;
sygn. zielenią druk: litera Ć w trójkącie, niżej: ĆMIELÓW/ M A D E/ IN POLAND; odręcznie czernią naszkl.: C - 108 - 54 / 6.
Ćmielów, proj. Wincenty Potacki 1962, lata 70./80. XX w.