403
Popiersie kobiety
biały alabaster, wys. 44 cm.
Włochy (?), Francja (?), koniec XIX w.
Cena wywoławcza.
8 300 zł
405
Mały Powstaniec
brąz, podstawa z marmuru bolechowickiego,
wys. 38 cm. Polska, lata 50. XX w.
Cena wywoławcza.
3 000 zł
407
Dionizos
stop metali lakierowany na czarno, wys. 28 cm.
Niemcy (?), koniec XIX w.
Niemcy (?), koniec XIX w.
Cena wywoławcza.
1 500 zł
410
Chrystus Zmartwychwstały
drewno lipowe, pierwotnie polichromowane i złocone,
wys. 78 cm. Śląsk (?), 2 ćw. XVIII w.
Cena wywoławcza.
3 000 zł
502
Puzderko toaletowe z fryzem Amazonek
Czechosłowacja, Karlovy Vary, wytwórnia Moser,
wg proj. Kolomana Mosera, lata 20.XX w.
Cena wywoławcza.
1 600 zł
504
Wazonik zielony z muszelkami
Czechy (w typie wyrobów Wilhelma Kralika),
1 ćw. XX w.
1 ćw. XX w.
Cena wywoławcza.
1 000 zł
512
Puszka z reliefem antykizującym,
w oprawie metalowej; Anglia;
ceramika: wytwórnia Wedgwooda, lata ok. 1840-1845;
oprawa: James Dixon & Sons, 2 poł. XIX w.
Cena wywoławcza.
600 zł
514
Wazon secesyjny
z dekoracją geometryzującą;
sygn. wyciskiem: F oraz rozetka z czterech rombów.
Cena wywoławcza.
800 zł
517
Grupa figuralna w strojach antycznych
- rozmawiający;
Czechy, Duchcov (Dux), Duxer Porzellan
- Manufaktur A.G. (zał.1898), XX w.
Cena wywoławcza.
3 800 zł
519
Wazon neorenesansowy z maszkaronem
Pokucie, Kołomyja, koniec XIX w. (ok. 1877)
- krąg Krajowej Szkoły Garncarskiej w Kołomyi?.
Cena wywoławcza.
1 900 zł
521
Para wazonów z puttami i girlandami
Niemcy?, wytwórnia nieustalona,
1. poł. XX w.
1. poł. XX w.
Cena wywoławcza.
8 000 zł
523
Papuga ara
Niemcy, fabryka Rosenthala, zakład filialny Bahnhof
- Selb, lata 30. XX w.,
model: Dorothea Moldenhauer (1879-1968).
- Selb, lata 30. XX w.,
Cena wywoławcza.
1 400 zł
601
Solniczka
Warszawa, firma Norblin i Ska (Norblin, Br. Buch
i T. Werner), 1 ćw. XX w. (po 1915)
Cena wywoławcza.
1 000 zł
603
Koszyczek
Warszawa, Fabryka Wyrobów Srebrnych
i Platerowanych Józef Fraget, 1 tercja XX w.
Cena wywoławcza.
1 200 zł
607
Skarbonka w formie wiatraka
Warszawa, firma Adolfa Kummera
(czynna 1875?-1939)
(czynna 1875?-1939)
Cena wywoławcza.
1 200 zł
609
Taca
Warszawa, firma Norblin (Norblin, Br. Buch
i T. Werner), ok. 1915
i T. Werner), ok. 1915
Cena wywoławcza.
2 400 zł
613
Sitko do herbaty
Warszawa, Werner i Ska, probierz O.C.
(Józef Sosnkowski), lata 70. XIX w.
Cena wywoławcza.
2 400 zł