Nr katalogowy: 511
Wazon secesyjny z liśćmi paproci
Francja, Nancy, wytwórnia Emila Gallé,
pocz. XX w.
na szerokiej, kolistej stopie, dzwonowo wysklepionej pośrodku; korpus w formie wysmukłego lejka, przewężonego u góry, z krótką, cylindryczną szyją i wypukłym pierścieniem na krawędzi wylewu; dekoracja z motywem ciemnobrązowych liści paproci na tle matowym, zielonkawym, zmieniającym u góry
barwę na żółtawy oranż; u dołu sygn.: „gallé”;
szkło warstwowe, trawione; wys. 41 cm, średnica podstawy 16,6 cm.
Francja, Nancy, wytwórnia Emila Gallé, pocz. XX w.