Europa Środkowa, Polska, 1 ćw. XX w.
złożony z kanapy, pary foteli i stolika o prostych formach, fornirowanych mahoniem, z których każdy element wsparty na czterech graniastych, zbieżnych nogach, dekorowany mosiężnymi aplikami. Siedziska tapicerowane, z prostokątnymi pełnymi oparciami i siedzeniami, wsparte z przodu na prostych, a z tyłu na szablastych nogach. Oparcia lekko rozchylające się ku górze. Siedzenia trapezoidalne. Poręcze proste, zakończone wolutami. Stolik z prostokątnym blatem i nogami na bokach spiętymi prostymi łączynami;
mahoń, buczyna; fornir: mahoń, okucia: mosiądz;
kanapa: 94,2 x 141 x 59 cm,
fotele: 94,7 x 55 x 58 cm,
stolik: 75,5 (wys. z szybą 0,5 cm) x 98,5 x 53,5 cm.
Meble stylowe o formach typowych dla produkcji wielu polskich fabryk meblowych z tego czasu. Analogiczne modele w wieloelementowych zestawach, jako tzw. tańsze komplety, były niezwykle popularne i wiele z nich zachowało się do dnia dzisiejszego.