Nr katalogowy: 729
Strzelba myśliwska, dubeltówka
kapiszonowa;
Francja, 2 poł. XIX w.
kapiszonowa;
lufy stalowe, dziwerowane; na szynie łączącej lufy grawerowany napis: „Gu¨nther & Cie 46 boul [eva]rt Strasbourg Paris”, a także dwakroć bite cechy manufaktury St. Etienne z literami „E/S/E” wokół skrzyżowanych gałązek palmowych; na szynie od spodu bite numery: „751” - „4676” - „309”; przy baskili: litery „G”, dwa razy „J” w rombach, „C.H.” i liczba „17,2”; łoże krótkie, orzechowe, z wąską szyja; stopa kolby okuta stalowym trzewikiem; na osłonie spustu kartusz z monogramem własnościowym „E.L”; rzemień nośny zaczepiony na dwóch ruchomych antabkach;
stal, drewno orzechowe, skóra; dł. luf 74 cm, dł. całk. 115,5 cm.
Francja, 2 poł. XIX w.