w stylu neobiedermeirowskim;
złożony z par pojedynczych łóżek, jednoskrzydłowych szafek nocnych z szufladką i dwuskrzydłowych szaf ubraniowych oraz toaletki z lustrem i gondolki, fornirowanych jasną okleiną brzozową, dekorowanych płaskorzeźbionymi detalami, wspartych na toczonych zbieżnych nóżkach, gondolka na esowatych. Elementy kompletu zwieńczone faliście, ozdobione sterczynami pośrodku: szafki, łóżka. Szafy i szafki prostopadłościenne. Szafy we wnętrzach z półkami lub drążkiem oraz każda z szufladą u dołu. Szafki z pojedynczymi półkami we wnętrzu. Łóżka z wyższymi przyczółkami tylnymi - wezgłowiami. Toaletka z uchylnym podłużnym lustrem, falistym u góry, półkolistym u dołu, ujętym na bokach wyciętymi esowato wspornikami, wspartym na dwóch jednoskrzydłowych szafkach z szufladkami u góry, spiętymi półką pośrodku. Wewnątrz prawej szafki toaletki pojedyncza
półeczka. Gondolka z tapicerowanym siedzeniem, wolutami na węższych bokach i nogami spiętymi na tychże bokach prostymi łączynami;
konstrukcja - sosna, jesion, brzoza, mahoń; fornir - jesion, brzoza, mahoń;
wymiary: łóżko - 144 x 100 x 193,3 cm; szafki nocne - 101 x 44 x 35,8 cm;
szafa - 200 x 59 x 125,4 cm; toaletka - 185 x 135,8 x 38,8 cm;
gondolka - 48 x 62 x 39 cm;
Polska, ok. 1920
Meble neostylowe, choć wykonane w dwudziestoleciu międzywojennym inspirowane historycznymi wzorami z pocz XIX w. w dekoracjach i niektórych elementach form. Na dobrym poziomie wykonawczym, w dobrym stanie zachowania.