Lufy dziwerowane ośmioboczne w części dennej, dalej okrągłe i lekko rozszerzające się u wylotu. W części dennej bogato inkrustowane złotymi inskrypcjami arabskimi w otoczeniu dekoracji roślinnej. U wylotu złocone trójliście. Zamki skałkowe, przerobione na kapiszonowe. Na płytach zamkowych wewnętrznych trawione sceny potyczek konnych i pieszych oraz sygnatura: MATHIAS STAIER / IN WIENN. łoże i kolba drewniane, dekorowane rzeźbionymi ornamentami barokowymi, stempel i zakończenie łoża wykonane z kości. Mocowanie stempla, osłona spustu - z mosiądzu dekorowane ornamentem cęgowym. Kolba lekko wygięta z tarczką z mosiądzu pod koroną ( na jednej wygrawerowane: No 4).
Głowice gruszkowate w okuciu z mosiądzu z długimi wąsami Bogato dekorowane ornamentem cęgowym.
Wymiary: dł całkowita 55 cm
Austo-Węgry pocz. XVIII w. Lufy: Turcja koniec XVII w. , zamki skałkowe zmienione na kapiszonowe w XIX. w.