Emile Coriolan H. GUILLEMIN (1841-1907)

410
Napoleon brąz patynowany, marmur (podstawa);
sygn.: Guillemin, stempel odlewni:
Bronze Garanti Paris J.B. Deposee.
Cena wywoławcza. 3 000 zł

411
Aniołek stojący na obłoku drewno, polichromowane złocone, wys. 56,5 cm;
Śląsk?, ok. poł. XVIII w.
Cena wywoławcza. 2 200 zł

Artysta nieokreślony, polski

412
Chrystus upadający pod krzyżem drewno lipowe, polichromowane,
Małopolska?, XVIII/XIX w.
Cena wywoławcza. 1 200 zł

413
Św. Bartłomiej drewno lipowe, wys. 87 cm;
Małopolska lub Wielkopolska, 2 poł. XVI w.
Cena wywoławcza. 12 000 zł

414
Chrystus Zmartwychwstały figura późnogotycka; drewno polichromowane,
Polska, pocz. XVI w.
Cena wywoławcza. 5 000 zł

415
Aniołek drewno polichromowane, ślady zloceń, wys. 61,5 cm;
Małopolska?, ok. poł. XVIII w.
Cena wywoławcza. 3 500 zł

416
Aniołek drewno polichormowane, złocone; wys. 58 cm;
Małopolska?, warsztat prowincjonalny, 4 ćw. XVIII w.
Cena wywoławcza. 3 500 zł

417
Tron wystawienia drewno dębowe, wys. 73 cm, szer. 47 cm;
Małopolska (?), 2 ćw. XVIII w.
Cena wywoławcza. 10 000 zł

501
Karafka Czechy?, Śląsk?, ok. poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 2 000 zł

502
Szklanica Śląsk?, Czechy?, XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 2 800 zł

503
Puszka na biszkopty Czechy, w typie wyrobów Loetz Witwe,
1 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 1 400 zł

504
Wazon Czechy?, ok. poł. XX w.
Cena wywoławcza. 2 900 zł

505
Żardiniera Francja, Legras?, ok. 1930
Cena wywoławcza. 5 000 zł

506
Para czapli Niemcy, Volkstedt, fabryka porcelany Karla Ensa,
1 poł. XX w.
Cena wywoławcza. 1 800 zł

507
Taniec zbójnicki projekt Haliny Burtanówny z lat ok. 1942-1944
dla fabryki w Ćmielowie, realizacja poza wytwórnią?;
okres powojenny.
Cena wywoławcza. 1 000 zł

508
Leżący lew - przycisk na biurko? Polska, Włocławek, fabryka Natana Krupke
i Barucha Perlicza, okres międzywojenny.
Cena wywoławcza. 1 500 zł

509
Lichtarz barokowy z barwną dekoracją dalekowschodnią;
Niemcy, Miśnia, model z 1 poł. XVIII w.,
powtórzenie późniejsze ( XIX-wieczne).
Cena wywoławcza. 8 000 zł

510
Zestaw talerzy z dekoracją tzw. suchych kwiatów;
Berlin, Królewska Manufaktura Porcelany (KPM),
1 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 900 zł

511
Serwis do kawy z okazji jubileuszu 25-lecia gazety Express Wieczorny;
Polska, fabryka porcelany w Chodzieży, 1971
Cena wywoławcza. 1 200 zł

512
Komplet 6 dzbanuszków kuchennych Polska, Chodzież, wytwórnia fajansu
Stanisława Mańczaka, lata 1921-1937
Cena wywoławcza. 600 zł

513
Serwis obiadowy ze złoto-szafirowymi obwódkami;
Polska, Ćmielów, okres powojenny (lata 70.? XX w.)
Cena wywoławcza. 2 900 zł

514
Talerz z miniaturą: para wróbli na krzewie;
Francja, Paryż, atelier nieustalone,
1 ćw. XIX w. - lata 30. XIX w.
Cena wywoławcza. 1 300 zł

515
Talerz dekoracyjny z ludowym motywem kwiatowym;
Polska, Chodzież, wytwórnia fajansu
Cena wywoławcza. 800 zł

516
Dzbanek z talerzową podstawą (tzw. presentoir), z girlandami i medalionami z puttami;
Francja, atelier Honoré Savy, 4 ćw. XVIII w.?
(lub w typie wyrobów Honoré Savy - XIX w.)
Cena wywoławcza. 4 400 zł

517
Zegar - amfora, porcelanowy Francja, naśladownictwo Sevres(?), k. XIX w.
Cena wywoławcza. 15 000 zł

601
Para świeczników Kraków, Fabryka Wyrobów Platerowanych
Jakubowski i Jarra, k. XIX w.
Cena wywoławcza. 2 600 zł

602
Półmisek owalny Warszawa, Wytwórnia Józefa Frageta,
1852- pocz. lat 60. XIX w.
Cena wywoławcza. 1 300 zł

603
Kaseta neorokokowa plater nie cechowany; Niemcy?, k. XIX w.
Cena wywoławcza. 1 600 zł

604
Cukiernica alpaka; Austria, Berndorff, Berndorf
Metallwaren Fabrik (A. Krupp), 1 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 1 500 zł

605
Sześć łyżeczek koktajlowych plater nie cechowany;
Polska?, k. XIX w.
Cena wywoławcza. 400 zł

606
Tacka art deco plater nie cechowany;
Europa Zachodnia, lata 30.- 40. XX w.
Cena wywoławcza. 900 zł

607
Komplet sztućców na 12 osób i środka stołu; zawiera łącznie 54 sztuki;
plater, stal nierdzewna. Warszawa, Br. Henneberg
i Fabryka Wolska (1 nóż), pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 900 zł

608
Taca prostokątna plater na miedzi; Moskwa, Wytwórnia Konstantina
Jakowlewicza Peca (czynna 1835-1875), ok. 1850
Cena wywoławcza. 3 000 zł

609
Para świeczników plater; Warszawa, Wytwórnia Józefa
Frageta, 4 ćw. XIX w. (przed 1896)
Cena wywoławcza. 2 600 zł

610
Zestaw sztućców srebro próby 84, Warszawa, złotnik Karol Malcz,
probierz Józef Sosnkowski, 1866 (łyżeczki)
i 1867 (łyżki i widelce).
Cena wywoławcza. 5 300 zł

611
Cukiernica srebro nie cechowane; waga 636 g.
Niemcy?, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 3 800 zł

612
Kufel z nakrywą srebro próby 800; waga 2120 g.
Niemcy, S. Friedberg Sőhne, ok. 1889
Cena wywoławcza. 35 000 zł

613
Kasetka do papierosów i cygar srebro próby 800;
Belgia?, lata 30.- 40. XX w.
Cena wywoławcza. 3 100 zł

614
Cukiernica srebro próby 13; waga 294 g.
Śląsk?, 2 poł. XVIII w.
Cena wywoławcza. 4 500 zł

615
Łyżka srebro pr. 12, niellowane, ślady złocenia;
Lwów, złotnik Stanisław Niklewicz (?)
(czynny w latach 20. XVII w.); 2 ćw. XVII w.
Cena wywoławcza. 15 000 zł

701
Talerz dekoracyjny cyna, wys. 4 cm, średnica 30 cm.
Niemcy, 1685
Cena wywoławcza. 1 800 zł

702
Talerzyk cyna, Niemcy, Bamberg 1834
Cena wywoławcza. 700 zł

703
Patera dwuuszna cyna,
Niemcy?, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 1 500 zł

704
Waza dekoracyjna brąz, odlew patynowany, wkład z blachy mosiężnej;
Francja, XX w.
Cena wywoławcza. 3 000 zł

Józef Konstanty STASIŃSKI (ur. 1927)

705
Plakieta „Finis coronat opus” brąz patynowany; 12 x 8,2 cm;
lata 60. XX w.
Cena wywoławcza. 1 200 zł

706
Tabakiera Niemcy, wytwórnia w Iserlohn, Johann Heinrich Giese
i Johann Heinrich Hammer; ok. 1758.
Cena wywoławcza. 2 000 zł

707
Sygnet perski Persja, XIX w.
Cena wywoławcza. 1 900 zł

708
Korale z lapis lazuli lapis lazulit (lazuryt); dł. sznura 48 cm.
Persja, XVIII w. [wg informacji oferenta].
Cena wywoławcza. 1 500 zł