Nr katalogowy: 605
Para paterek-koszyczków
plater; Rosja?, Polska?, 2 po. XIX w.
wspartych na czterech ażurowych liściastych nóżkach, owalnych, dekorowanych w lustrze grawerowanym koszem z kwiatami, z szerokim kołnierzem imitującym plecionkę wiklinową;
uchwyty w formie plastycznych gałązek winorośli;
plater niesygnowany; wys. 9,5 cm, szer. 30 cm, głęb. 21,5 cm.
Rosja?, Polska?, 2 po. XIX w.