Lot No.
1
Miś - zabawka
z aksamitu w kilku kolorach: beżowym,
różowym, brązowym i zielonawym;
Anglia? lata 20-30. XX w.
Cena wywoławcza.
400 zł
Lot No.
3
Miś - zabawka (mruczący)
z żołtego pluszu; łapki podszyte różową flanelką;
oczy szklane, miodowo-czarne;
Niemcy? firma Steiff? lata 20-30. XX w.
Cena wywoławcza.
400 zł
Jerzy Benedykt DORYS
Lot No.101
Portret Jana Bułhaka, 1950
fotografia czarno-biała, brom, papier,
39,5 x 29,5 cm; sygn. l.d.: BJDorys (ołowkiem),
Cena wywoławcza.
3 800 zł
Jan BUŁHAK (1876-1950)
Lot No.103
Fotografie dworku, l. 20.? XX w.
2 fotografie czarno-białe, papier na tekturce,
9,5 x 15 cm oraz 10,5 x 16,5 cm;
p.d. tłoczone pieczęcie autorskie
Cena wywoławcza.
1 700 zł
Lot No.
105
Pamiątkowy album fotograficzny,
Lwów, 1925
album pamiątkowy, zawierający 16 czarno-białych
fotografii portretowych (ok. 8 x 5 cm)
Cena wywoławcza.
400 zł
Jan BUŁHAK (1876-1950)
Lot No.107
Kościoł Misjonarzy- Wilno, 1914
fotografia czarno-biała, brom, papier na tekturce,
16,3 x 10,2 cm (odbitka); p.d. (na odbitce)
tłoczona pieczęć autorska
Cena wywoławcza.
700 zł
Jan BUŁHAK (1876-1950)
Lot No.109
Dwa pejzaże zimowe, l. 20. ? XX w.
9,5 x 16,5 cm oraz 7 x 15,5 cm; na większej
z nich p.d. tłoczona pieczęć autorska
Cena wywoławcza.
1 600 zł
Jerzy Benedykt DORYS
Lot No.111
Portret Juliana Tuwima, 1950
39,5 x 29,5 cm; sygn. p.d.: Dorys (ołowkiem)
Cena wywoławcza.
3 800 zł
Pablo PICASSO (1881 - 1973)
Lot No.113
Erotyk - z cyklu:
347 Gravures - no 313
akwaforta, papier, 15 x 20 cm (odcisk płyty);
sygn. p. d.: Picasso
Cena wywoławcza.
9 000 zł
Pablo PICASSO (1881 - 1973)
Lot No.115
Minotaur z kielichem i młoda kobieta
[Minotaure, une coupe a la Main et jeune Femme]
akwaforta, papier, 19 x 26 cm (odcisk płyty);
sygn. p. d.: Picasso
Cena wywoławcza.
9 000 zł
Leon WYCZÓŁKOWSKI (1852 - 1936)
Lot No.117
Sosna
litografia, papier,
47 x 29 cm (odcisk kamienia)
Cena wywoławcza.
3 000 zł
Lot No.119
Suchy las
litografia, papier, 27 x 36,5 cm;
sygn. p. d. pod obrazem: L.Wyczoł 1922;
Cena wywoławcza.
4 000 zł
Wojciech WEISS (1875 - 1950)
Lot No.121
Autoportret II, 1940
drzeworyt, papier bibułkowy,
28 x 21,5 cm (odcisk płyty);
sygn. pod ryc. p. d.: WW (ołowkiem)
Cena wywoławcza.
1 000 zł
Marian KRATOCHWIL (1906 - 1997)
Lot No.123
Don Kichot I Sancho Pansa
akwaforta, sucha igła, papier, 36,6 x 49,5;
sygn. p. d.: Marian Kratochwil,
l. d.: Warszawa 1936
Cena wywoławcza.
1 600 zł
Wojciech WEISS (1875 - 1950)
Lot No.125
Wenecja - Deszcz
[ z teki "Dzeworyty"], 1925
drzeworyt, papier, 13 x 17,2 cm [odcisk klocka];
Cena wywoławcza.
1 300 zł
Jan RUBCZAK (1884 - 1942)
Lot No.127
Stare Rouen - Pasaż Petite-Salu w Rouen
akwaforta, papier, 23,5 x 17,5 cm (odcisk płyty);
sygn. pod ryc. p. d.: Jan Rubczak (ołowkiem);
Cena wywoławcza.
1 000 zł
Antoni UNIECHOWSKI (1903 - 1976)
Lot No.129
Miguel de Cervantes.
tusz, piórko, gwasz, 17 x 15,5 cm;
sygn. p. d.: AU
Cena wywoławcza.
800 zł
Michał STAŃKO (1901 - 1969)
Lot No.131
Autoportret
ołówek, papier, 10,2 x 8,2 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: MS. / 954 (ołowkiem)
Cena wywoławcza.
1 000 zł
Stanisław CHLEBOWSKI (1835 - 1884)
Lot No.133
Kobieta w stroju wschodnim
ołówek, papier, owal - 18 x 14 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: St. Ch. / 1879. (ołówkiem)
Cena wywoławcza.
4 500 zł
Stanisław KAMOCKI (1875 - 1944)
Lot No.135
Widok na bramę Floriańską w Krakowie
kredka, papier, 19,8 x 31,7 cm;
sygn. l. d.: SKamocki (ołówkiem)
Cena wywoławcza.
1 700 zł
Jacek MALCZEWSKI (1854 - 1929)
Lot No.137
Szkice ogrodu
tusz lawowany, papier,
21,5 x 28 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza.
2 300 zł
Stanisław GIBIŃSKI (1882 - 1971)
Lot No.201
Para pastuszków
akwarela, papier, 34,5 x 50 cm;
sygn. p. d.: S. Gibiński
Cena wywoławcza.
4 500 zł
Nikifor KRYNICKI (1895 - 1968)
Lot No.203
Pejzaż z domem
gwasz, papier, 21 x 14 cm (w świetle oprawy);
u dołu napis autorski:
KRENICAWIESSEŁOWRENK
Cena wywoławcza.
1 800 zł
Władysław STACHOWICZ (1911 - 1979)
Lot No.205
Wnętrze pałacu w Wilanowie
akwarela, papier, 48,5 x 34 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Wł. Stachowicz
Cena wywoławcza.
3 000 zł