Henryk WÓJCIK(1920 - 2009)

Lot No.
351
Egzotyka Sulejowa, 1955 olej, płótno; 63 x 80 cm;
sygn. i dat. p. d.: HenWójcik 55;
estymacja: 3 300 - 4 000 zł

Edward WIECZOREK (1901-1988)

Lot No.
352
Pejzaż z chatami olej, płótno; 55 x 70 cm;
sygn. p. d.: E. Wieczorek;
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

J. GŁOWACKI, 2 poł. XX w.

Lot No.
353
Kompozycja, 1992 olej, płótno naklejone na tekturę; 17 x 27 cm (w świetle oprawy); sygn. i dat.: p. d.: 92 / J. GŁOWACKI.
estymacja: 2 200 - 2 400 zł

Marta LIPOWSKA (ur. 1978)

Lot No.
354
Kawiarenka II, 2014 olej, płótno; 60 x 80 cm;
sygn. p. d.: MLipowska;
estymacja: 3 300 - 4 000 zł

Juliusz JONIAK (1925-2021)

Lot No.
355
Casis 15, 2015 olej, płótno; 92 x 73 cm
sygn. p. d.: Joniak'15
estymacja: 20 000 - 24 000 zł

Juliusz JONIAK (1925-2021

Lot No.
356
Pejzaż miejski, 1993 olej, płótno; 60,5 x 81 cm;
sygn. i dat. p. d. Joniak.93;
estymacja: 20 000 - 24 000 zł

Teresa WALLIS-JONIAK (ur. 1926)

Lot No.
357
Nad Morzem Śródziemnym III, 2010 olej, płótno; 65 x 76 cm;
sygn. i dat. p. d.: T.Wallis-J / 10;
estymacja: 4 600 - 5 600 zł

Lot No.
358
Nad rzeką w dole, 2015 olej, płótno; 60 x 80 cm;
sygn. i dat. p. d.: T.Wallis.J / 15;
estymacja: 4 600 - 5 600 zł

MALARZ NIEOKREŚLONY, XX W.

Lot No.
359
Ulice Paryża,1937 olej, płótno; 58 x 42 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: Paris / 37. L.N.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

Mirosław RUSINEK (ur. 1976)

Lot No.
360
Lesbos-Mitylene, 2018 olej, płótno; 100 x 70 cm;
sygn. p. d.: Rusinek;
estymacja: 3 300 - 4 000 zł

Ewa SKAPER (ur.1954)

Lot No.
361
Tańcz Dorotko, 2009 tempera jajowa, olej, płótno; 100 x 130 cm;
sygn. p. d.: SKAPER;
estymacja: 13 000 - 16 000 zł

Krzysztof KIWERSKI (ur. 1948)

Lot No.
362
Perspektywa mgłą zakryta II, 2019 akryl, płótno; 98 x 128 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: KRZYSZTOF KIWERSKI / „PERSPEKTYWA MGŁĄ ZAKRYTA 2” / AKRYL 2019 / 128 X 98.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

Robert WĘGLARZ (ur. 1968)

Lot No.
363
Bez tytułu, 2023 olej, płótno; 100 x 100 cm;
sygn. p. d.: WR (monogramem w kole);
estymacja: 3 700 - 4 400 zł
Cena oferowana 3 500 zł

Edward KRASIŃSKI (1925-2004)

Lot No.
364
Henryk Stażewski w pracowni fotografia barwna, papier fotograficzny; 40 x 30 cm;
na odwrocie oprawy papierowa nalepka ewidencyjna: Henryk Stażewski w pracowni / Al. k.świerczewskiego 64 /
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Edward KRASIŃSKI (1925-2004)

Lot No.
365
Pracownia Henryka Stażewskiego fotografia barwna, papier fotograficzny; 40 x 60 cm;
na odwrocie oprawy papierowa nalepka ewidencyjna: HENRYK STAŻEWSKI_PRACOWNI / Al. K. Świerczewskiego 64 /
estymacja: 3 600 - 4 300 zł

Edward HARTWIG (1909-2003)

Lot No.
366
Ewa Demarczyk fotografia czarno-biała, papier fotograficzny; 56 x 44 cm (w świetle passe-partout);
na odwrocie pieczątka autorska; na odwrocie oprawy opisany: EWA DEMARCZYK
estymacja: 4 600 - 5 600 zł
Cena oferowana 4 500 zł

NATALIA LL (NATALIA LACH-LACHOWICZ) (1937-202

Lot No.
367
Sztuka konsumpcyjna 1972 fotografia barwna, papier fotograficzny Fujicolor Crystal Archive Paper; 30 x 40 cm;
opisana l. d.: NATALIA LL 1972, nakład: 27/35, wydruk późniejszy.
estymacja: 11 000 - 13 000 zł

Lech KUNKA (1920-1978)

Lot No.
368
Projekt tkaniny sukniowej gwasz, tusz lawowany, technika własna, papier naklejony na karton; 37,5 x 35 cm;
opisany u dołu na kartonie: Lech Kunka / projekt na tk. sukniową (tech. ręczne
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
* - podlega opłacie DdS (patrz regulamin)

Maria SPERLING (1898-1995)

Lot No.
369
Kompozycja czerwona collage, papier; 28 x 14,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d. i l. g.: Maria Sperling (piórem).
estymacja: 3 800 - 4 600 zł

Bronisław LINKE (1906-1962)

Lot No.
370
Plan Marshalla i Europa, 1953 ołówek, gwasz, papier; 32 x 23 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. l. d.: BWLinke / 1953;
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

Bronisław LINKE (1906-1962)

Lot No.
371
Można i na tym zarobić, 1955 tusz lawowany, pędzel, papier; 35,5 x 27 cm;
sygn. i dat. l. d.: BWLinke 1955;
estymacja: 7 000 - 8 000 zł
Cena oferowana 6 500 zł

Eugeniusz GEPPERT (1890-1979)

Lot No.
372
Dżokeje gwasz, papier; 52 x 80 cm;
sygn. i dat. p. d. Eugeniusz Geppert 1952 (ołówkiem).
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Salvador DALI (1904-1989)

Lot No.
373
Zestaw 4 rycin 1.) 31 Pieśń, "Giganci", drzeworyt, papier; 30 x 24 (w świetle oprawy); sygn. p. d: Dali , l. d.: 103/150, edycja 1960;
2.) 32 Pieśń, "Zdrajcy", drzeworyt, pa
estymacja: 15 000 - 17 000 zł

Roman OPAŁKA (1931-2011)

Lot No.
374
Trzy Gracje piórko, tusz, tusz lawowany, papier; 19 x 29 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: R. OPAŁKA (ołówkiem).
estymacja: 3 500 - 5 000 zł
Cena sprzedaży 4 000 zł

Janina KRAUPE-ŚWIDERSKA (1921-2016)

Lot No.
375
Ona, 1948 litografia, papier; 46 x 39 cm;
sygn. p. d.: J. Kraupe (ołówkiem).
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

Eugeniusz TUKAN-WOLSKI (1928-2014)

Lot No.
376
Kapliczka technika własna (m.in. kredka, tusz), papier; 22 x 17 cm (w ?wietle passe-partout);
sygn. l. d.: tukan.
estymacja: 700 - 800 zł

Borys MICHALIK (1969-2018)

Lot No.
377
Martwa natura z medykamentami pastel, papier; 50 x 69 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: B. MICHALIK. (ołówkiem).
estymacja: 5 400 - 6 500 zł

Marian (Marzyn) KONARSKI (1909-1998)

Lot No.
378
Pejzaż, 1996 olej, płótno; 80 x 60 cm;
sygn. i dat.: l. d.: Marian Konarski / 1996;
estymacja: 9 500 - 11 500 zł

Lot No.
379
Przy ognisku, 1961 gwasz, papier; 64 x 50 cm;
sygn. i dat. p. d.: M. Konarski XII. 61;
estymacja: 8 000 - 9 600 zł

Jacek YERKA (ur. 1952)

Lot No.
380
Ogrody oligoceńskie inkografia, papier; 19 x 20 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. i opisana p. d.: YERKA92 (w kompozycji, drukiem);
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Jacek YERKA (ur. 1952)

Lot No.
381
Ostatni lodowiec inkografia, papier; 19 x 23 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Andrzej BOROWSKI (ur. 1969)

Lot No.
382
Pejzaż, 1995 pastel, papier; 26,5 x 38 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Borowski / 95.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Andrzej PODKAŃSKI (ur. 1952)

Lot No.
383
Pejzaż z murem, 1982 technika mieszana, karton; 40 x 33 cm;
sygn., dat. i opisany u dołu: "PEJZAŻ Z MUREM" TECHNIKA MIESZANA - A.PODKAŃSKI 82 r. (ołówkiem).
estymacja: 500 - 600 zł
Cena oferowana 400 zł

Ryszard HUNGER (ur. 1940)

Lot No.
384
Metamorfozy V, 1984 linoryt, papier; 18 x 22 cm (zadruk), 21 x 27 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany u dołu kompozycji: Metamorfozy V / 3/15 / Hunger 84 (
estymacja: 700 - 800 zł

Adam ŁUCKI (ur. 1983)

Lot No.
385
Do diabła z miłością, 2019 grafika komputerowa, kolaż, wydruk na folii monomerycznej na płycie HIPS; 121 x 121 (w świetle oprawy).
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Leszek RÓZGA (1924-2015)

Lot No.
386
Dwa pejzaże nostalgiczne, 1976 akwaforta barwna, papier; 32 x 25 cm (odcisk płyty), 51 x 37 cm (wymiar arkusza);
opisana u dołu: Dwa pejzaże nostalgiczne - akwaforta barwna - 37/100 - Leszek
estymacja: 1 100 - 1 300 zł

Tadeusz JACKOWSKI (ur. 1936)

Lot No.
387
Ikar, 1989 mezzotinta, papier; 21 x 24 cm (wymiar odbitki) 33,5 x 38 (wymiar arkusza);
sygn., dat. i opisana u dołu: 11/50 Ikar T. Jackowski 1989 (ołówkiem);
estymacja: 500 - 600 zł

Janusz WYSOCKI (1937-2017)

Lot No.
388
Zestaw 5 prac 1.Martwa natura - piórko, tusz, akwarela, papier; 17 x 20,5 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie sygn.: J. Wysocki;
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Leon LEVKOVITCH (ur. 1936)

Lot No.
389
Uniesiona, 1982 gwasz, pisak, technika własna, papier; 20 x 28 cm
sygn. i dat. l. d.: LEVKOTVICZ 82.
estymacja: 1 500 - 1 800 zł

Leon LEVKOVITCH (ur. 1936)

Lot No.
390
Szkice postaci II akwarela, piórko, technika mieszana, papier; 13 x 18 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d. LEVKOVITCH (pisakiem).
estymacja: 900 - 1 100 zł
Cena oferowana 800 zł

Leon LEVKOVITCH (ur. 1936)

Lot No.
391
Chaos w rodzinie, 1990 gwasz, technika własna, papier; 18 x 12,5;
sygn. p. d. LEVKOVITCH 90 (ołówkiem).
estymacja: 900 - 1 100 zł

Leon LEVKOVITCH (ur. 1936)

Lot No.
392
Szkice postaci, 1985 ołówek, długopis, akwarela, papier; 12 x 15 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d. LEVKOVITCH 85' (ołówkiem).
estymacja: 600 - 800 zł
Cena sprzedaży 600 zł

Andrzej KALINA (ur. 1952)

Lot No.
393
Z cyklu: Mówię, więc jestem VI, 1989 mieszana technika graficzna (akwaforta, akwatinta, monotypia), podmalowana, papier;
44 x 35 cm (wymiar arkusza);
estymacja: 500 - 600 zł

Andrzej KALINA (ur. 1952)

Lot No.
394
Z cyklu: Mówię, więc jestem VII, 1989 mieszana technika graficzna (akwaforta, akwatinta, monotypia), podmalowana, papier; 44 x 35 cm (wymiar arkusza);
sygn., dat. i opisana u dołu wraz z nakładem:
estymacja: 500 - 600 zł

Katarzyna JANUSZKO, XXI w.

Lot No.
395
Red with Silver technika autorska, tektura; 56 x 52 cm
sygn. p. d.: [podpis artystki].
estymacja: 1 700 - 2 000 zł

Victor VASARELY (1906-1997)

Lot No.
396
Superpositions serigrafia, papier; 83 x 58 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Vasarely (ołówkiem).
estymacja: 4 500 - 5 000 zł

Victor VASARELY (1906-1997)

Lot No.
397
Vega Aix serigrafia, papier; 57,5 x 52,5 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Vasarely (ołówkiem), nakład l. d.: E.A XIV / XXX (ołówkiem).
estymacja: 4 700 - 5 600 zł

Victor VASARELY (1906-1997)

Lot No.
398
Sylla 6 serigrafia, papier; 69 x 49 cm;
sygn. p. d.: Vasarely(ołówkiem) , l. d.: 96/100 (ołówkiem).
estymacja: 3 400 - 4 500 zł