R. TINY, XX w.
Lot No.318
Martwa natura z cytrynami
olej, płótno; 70 x 49,5 cm;
sygn. p. d.: R. Tiny.
sygn. p. d.: R. Tiny.
Lot No.
601
Kabaret - Zestaw miseczek na drewnianej podstawie
Nieustalona manufaktura europejska, 1 ćw. XX w.
Fabryka porcelany LORENZ HUTSCHENREUTHER
Lot No.603
Wazon neobarokowy
porcelana kremowa (Elfenbeinporzellan), druk barwny, złocenia błyszczące i matowe (trawione);.
Niemcy, Selb (Bavaria), lata 1939-1964.
SCHWARZENHAMMER BAVARIA
Lot No.605
Dwie patery
porcelana o odcieniu kości słoniowej, kalka, złocenia; średn. 29 cm (sygn. BAVARIA), średn. 32,5 cm (sygn. Schwarzenhammer / BAVARIA).
Niemcy, 2 ćw. XX w.
Niemcy, 2 ćw. XX w.
Lot No.
607
Para dzbanów zdobionych motywami winorośli
ceramika szkliwiona, farby podszkliwne; 24 x 15 x 15 cm.
4 ćw. XX w.
4 ćw. XX w.
WAŁBRZYCH
Lot No.609
Para talerzy zdobionych głowami palących rybaków
porcelana, druk, złocenie; 22 x 22 cm.
1 ćw. XX w.
1 ćw. XX w.
ROCERAM
Lot No.611
Lampa z siedzącą kobietą
porcelana, farby naszkliwne; 46 x 22 x 16 cm.
Rumunia, koniec XX, pocz. XXI w.
ENS
Lot No.613
Zestaw trzech figurek ptaszków
porcelana, farba podszkliwna; wysokość od 10 cm do 10,5 cm.
Niemcy, Porzellanfabrik Karl Ens, 1 poł. XX w.
Lot No.
615
Zestaw 4 figurek ptaszków
porcelana, farby podszkliwne; wysokość od 11,5 cm do 13 cm.
Niemcy, 1 poł. XX w.
Niemcy, 1 poł. XX w.
ALBOTH & KAISER
Lot No.617
Patera na ciasto
porcelana, kalka, złocenie; 2,2 x 34,5 x 32 cm.
Niemcy, ok. połowy XX w.
Niemcy, ok. połowy XX w.
Lot No.
619
Lampka z figurkami dzieci zelektryfikowana
porcelana, farby naszkliwne; wys. 42,5 cm.
NRD, 4 ćw. XX w.
NRD, 4 ćw. XX w.
ROYAL DUX
Lot No.623
Charty
ceramika szkliwiona, farby podszkliwne, naszkliwne; 21 x 31 x 14 cm.
sygn. na spodzie: ROYAL / DUX.
LLADRO
Lot No.625
Figurka małej ogrodniczki
porcelana szkliwiona, farby podszkliwne; 19 x 8 x 7 cm.
Hiszpania, 2 poł. XX w.
Hiszpania, 2 poł. XX w.
ĆMIELÓW
Lot No.627
Talerz dekoracyjny z tańcem „Polka”
według Zofii Stryjeńskiej
Polska, Ćmielów, 2 poł. XX w.
Polska, Ćmielów, 2 poł. XX w.
Lot No.
631
Para wazonów w manierze chińskiej
zdobione scenami dworskimi.
Chiny?, Europa Zachodnia?, 2 poł. XX w.
Lot No.
639
Karafka z korkiem i 4 kieliszki
szkło kobaltowe; karafka: 31 x 13 x 13 cm; kieliszki: 10 x 5,5 x 5,5 cm.
Polska, lata 70. XX w.
Polska, lata 70. XX w.
Lot No.
641
Wazon dekoracyjny w typie Gallé
zdobiony ptakami wśród gałęzi
Europa Środkowa, Rumunia?, k. XX w. - pocz. XXI w.
Lot No.
643
Wazon dekoracyjny a la antyk
szkło mleczne, farby naszkliwne, złocenie, brąz złocony (podstawa); 27 x 19,7 cm.
2 poł. XX w.
2 poł. XX w.