Zofia STRYJEŃSKA (1894-1976)
Lot No.1
Oberek - z teki: Tańce polskie, 1927
rotograwiura, papier, 39 x 29 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Z. STRYJEŃSKA (drukiem);
Zofia STRYJEŃSKA (1894-1976)
Lot No.3
Góralski - z teki: Tańce polskie, 1927
Zofia STRYJEŃSKA (1894-1976)
Lot No.5
Mazur - z teki: Tańce polskie, 1927
Rajmund KANELBA (1897-1960)
Lot No.7
Dziewczynka z akordeonikiem
olej, płyta; 32 x 24 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. g.: kanelba;
sygn. l. g.: kanelba;
Artysta nieokreślony, XX w.
Lot No.9
Rzeźba alegoryczna
jesion?; 59,5 x 15 x 15 cm;
Polska, Zakopane?, 3 ćw. XX w.
FRERES - LOUIS-AUGUST (1855-1919) & François
Lot No.11
Dwie figury kobiece: „Gloire aux Sports”
kompozycja metali brązowiona; wys. całk. 81 cm.
Francja, Paryż, XIX/XX w.
Francja, Paryż, XIX/XX w.
Andrzej LACHOWICZ (1939-2015)
Lot No.13
Kompozycja
fotografia czarno-biała, papier fotograficzny; 16,5 x 16,5 cm (w świetle passe-partout);
załamany dolny prawy róg fotogramu.
Zdzisław BEKSIŃSKI (1930-2009)
Lot No.15
Anioł
druk cyfrowy, papier; 39 x 27,5 cm;
sygn. flamastrem u dołu: Beksiński.
Judyta SOBEL (1924-2012)
Lot No.19
Martwa natura, 2008
olej, płótno; 49 x 39 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: J. SOBEL / 08.
sygn. p. d.: J. SOBEL / 08.
Edward DWURNIK (1943-2018)
Lot No.21
Tulipan, 2018
akryl, płótno; 18 x 13 cm;
sygn. i dat. p. d.: 2018 / E. DWURNIK.
* - podlega opłacie DdS (patrz regulamin)
Lot No.
25
Zegar w obudowie porcelanowej, z trytonem - nastawą z brązu (pod kloszem szklanym)
porcelana, farby naszkliwne, złocenia, brąz złocony,
Niemcy?, Śląsk lub Francja ?, 2 poł. XIX w.
Lot No.
27
Zestaw sztućców do ciasta
plater, mosiądz; 12 szt. widelców: dług. 17 cm; łopatka: dług. 30 cm.
Europa Zachodnia, 2 poł. XX w.
Lot No.
29
Chusta - obrus
jedwab na jedwabiu; 148 x 146 cm (wymiar bez frędzli).
Polska, okres międzywojenny.
Polska, okres międzywojenny.
Lot No.
33
Słupek w manierze Wenecji
drewno snycerowane, gipsatura, farba w kolorze starego złota; 109 x 43 cm.
Europa Zachodnia, XX w.
Europa Zachodnia, XX w.
Lot No.
35
Para kinkietów trójświecowych
drewno, metal niklowany, szkło mleczne; wys. 32 cm; szer. 40 cm; głęb. 19 cm.
Europa Środkowa, Polska?, 2 tercja XX w.
Lot No.
37
Para szafek
drewno, okleina, intarsja, uchwyty mosiężne; 58 x 39 x 65,5 cm.
Lot No.
39
Fotel krzyżakowy w manierze w manierze renesansowej
dąb snycerowany, malowany; poduszka: materiał; 90 x 49 x 65 cm.
Europa Zachodnia?, 1 poł. XX w.
Artysta nieokreślony
Lot No.101
Katedra Notre Dame w Paryżu
akwaforta, papier; 28 x 24 cm (w świetle oprawy);
ślady zagięć papieru.
ślady zagięć papieru.
Lot No.
103
Plakietka okienna / druk ulotny upamiętniająca uchwalenie Konstytucji 3 maja
wydana przez Towarzystwo Szkoły Ludowej.
Czas powstania: przed 1939
Czas powstania: przed 1939
Zdzisław CZERMAŃSKI (1900-1970)
Lot No.105
Józef Piłsudski na Syberii
offset, papier; 30 x 22 (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Czermański.
sygn. l. d.: Czermański.
Artysta nieokreślony
Lot No.107
Modlitwa rodzinna
miedzioryt, papier; 39 x 48 (owal, odcisk płyty), 52 x 61,5 cm (owal, wymiar arkusza w świetle oprawy);