Hendrick GOLTZIUS (1558-1617)
Lot No.1
Calpurnius, 1586
miedzioryt, papier; 35,5 x 23 cm (w świetle passe-partout), z ramą: 70,5 x 52,5 cm.;
sygn. monogramem na płycie u dołu: HG fecit;
Pinchus KREMEGNE (1890-1981)
Lot No.3
Martwa natura z rożami
gwasz, papier; 27 x 36 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. d.: kremegne;
sygn. l. d.: kremegne;
Friedrich Wilhelm JANKOWSKI (ok. 1800-1870)
Lot No.5
Pejzaż z zamkiem
olej, płótno; 47 x 58 cm (obcięty z 4 stron);
sygn. p. d.: FW. Jankowski;
sygn. p. d.: FW. Jankowski;
Stefan FILIPKIEWICZ (1879-1944)
Lot No.7
Bukiet na werandzie, 1924
olej, płótno; 80 x 60 cm;
sygn. i dat. p. d.: sygn. p. .d.: Stefan Filipkiewicz/1924;
Edward HARTWIG (1909-2003)
Lot No.9
Bez tytułu, lata 70. XX w.
fotografia czarno-biała, brom, papier fotograficzny; 36 x 42 cm.(w świetle passe-partout);
sygn. p. d. czerwonym flomastrem: EHratwig;
Zdzisław LACHUR (1920-2001)
Lot No.11
Prorok, 1991
technika własna, karton; 86 x 62 cm;
sygn. i dat. p. d.: Z LACHUR 91;
Alfred ABERDAM (1894-1963)
Lot No.13
Bez tytułu, 1958
gwasz, karton; 46 x 53,5 cm (w świetle passe-partout)
sygn. i dat. p. d. ołówkiem: Aberdam 58;
Krysta DANIEL (ur. 1976)
Lot No.15
WD 33, 2011
technika mieszana, płótno; 50 x 70 cm;
Lot No.
17
Wazon - z garnituru waz kominkowych
fajans delikatny, kobalt podszkliwny; 46 x 22 x 22 cm; drobne spękania szkliwienia, nieznaczne ubytki przy podstawie i wylewie.
Holandia, XVIII w.
Holandia, XVIII w.
ROSENTHAL, VERSACE
Lot No.19
Zestaw talerzy obiadowych na 3 osoby z serii „Arabesque”
porcelana, farby naszkliwne, złocenie, kalka;
w składzie:
w składzie:
Lot No.
21
Dwie ramki srebrne
srebro pr. 925, tektura, plusz;
- ramka na jedną fotografię: 19 x 14, wymiar światła: 12 x 8,6 cm;
Bracia BUCH (firma czynna 1809-1944, w 1882 fuzja z firmą NORBLIN)
Lot No.23
Patera ze szklanym wkładem
plater cechowany (gwiazdka / WMF II GALW. / WARSZAWA / B.BUCH - w trójkącie), szkło; wys. 9,4 cm, szer. 29 cm, głęb. 23,5 cm.
Warszawa, koniec XIX w.
Warszawa, koniec XIX w.
Lot No.
25
Dzban
glina gancarska toczona na kole; 22 x 22 x 22 cm;
Azja, Wietnam?, dynastia Ly, XII w.?
JAEGER-LECOULTRE
Lot No.27
Zegar gabinetowy
mosiądz, metal, szkło; 22,5 x 18 x 12,5 cm;
model: Atmos;
model: Atmos;
Lot No.
29
Stół pseudoempirowy z odkładanymi klapami, z szufladą w oskrzynieniu
z trzonem w formie kanelowanej kolumny na czterech lwich łapach
drewno, okleina mahoniowa; 75 x 96[133] x 72 cm;
Louis MARCOUSSIS (1878 Warszawa-1941 Cusset)
Lot No.101
Zone
akwaforta, sucha igła, papier; 15 × 10 cm (odcisk płyty), 17 × 11,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. ołówkiem p. d.: Marcoussis.
Janina NOWOTNOWA (1893-1963)
Lot No.103
Kościół św. Andrzeja w Krakowie
drzeworyt, papier; 24,5 x 18,5 cm (wymiar obrazu);
sygn. ołówkiem p. d.: Janina Nowotnowa;
Francisco GOYA Y LUCIENTES (1746-1828)
Lot No.105
Quien mas rendido?
Z cyklu: Kaprysy [Los Caprichos], plansza nr 27
akwaforta, akwatinta, papier; 23,5 x 15 cm (odcisk płyty);
Henryk SIEMIRADZKI (1843-1902) - według
Lot No.107
Jawnogrzesznica
heliograwiura, papier; 12,9 x 26 cm (wymiar kompozycji);
sygn. p. d. na płycie;
sygn. p. d. na płycie;
Fritz JANOWSKI (ur. 1884)
Lot No.109
Erotyk
miedzioryt, papier; 9,5 x 12 cm (w świetle passe-partout);
sygn. ołówkiem p. d.: Fritz Janowski;
August WEGER (1823-1892)
Lot No.111
Aleksander Florian Józef Colonna-Walewski, ok. 1850
staloryt, papier; 24 x 18 cm (w świetle passe-partout);
sygn.: A. Weger;
sygn.: A. Weger;
Fredrich HITZIG (1811-1881)
Lot No.113
Willa w stylu włoskim, ok. 1850
chromolitografia, papier; 19 x 31 cm.
Pochodzi z dzieła „Fredrich Hitzig-Ausgeführte Bauwerke”, T. 1, Berlin 1850 Ernst &Korn;
Rajmund KANELBA (1897-1960)
Lot No.115
Chłopiec grający na flecie
offset barwny, papier ; 35x29 cm (w świetle ramy);
sygn. l. g.: KANELBA;
sygn. l. g.: KANELBA;
Wincenty BEDNARSKI (1904-1975)
Lot No.117
Para akwarel
- Siedzący mężczyzna ukazany tyłem: akwarela, tusz, patyk (?), papier; 20,5 x 14 cm;
- Portret młodej kobiety: akwarela, papier;