Janina GRABSKA (1917-?)
Lot No.119
Chryzantemy w wazonie
akwarela, papier; 59 x 43 cm;
sygn. l. d.: J. Grabska
sygn. l. d.: J. Grabska
Bolesław STARŻYŃSKI (1834-1917)
Lot No.121
Dworek, 1849
tusz, gwasz, papier; 29 x 45 cm (w świetle passe-partout)
sygn. l. d.: B. Starżyński 1849;
Artysta nieokreślony
Lot No.123
Para kompozycji geometrycznych
akwarela, tusz, papier; 25 x 20 cm (w świetle ramy);
sygn. p. d.: AK;
sygn. p. d.: AK;
LEWITAS
Lot No.125
Widok z cerkiewką
akwarela, papier; 18 x 23 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.;
sygn. p. d.;
Stanisław GIBIŃSKI (1882-1971)
Lot No.127
przypisywany
Polowanie
akwarela, papier; 48 x 69 cm (w świetle oprawy);
Leonard PĘKALSKI (1896-1944)
Lot No.129
Portret p. Wandy P. we wnętrzu
akwarela, gwasz, karton; 51 x 37 cm;
praca oprawiona.
praca oprawiona.
Joseph Friedrich HEYDENDAHL (1844-1906)
Lot No.131
Nokturn
olej, płótno; 34,5 x 47,5 cm;
sygn. p. d.;
sygn. p. d.;
Artysta nieokreślony
Lot No.135
Scena biblijna
olej, tektura; 21 x 39,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d. nieczytelna;
sygn. p. d. nieczytelna;
Marian Teofil WYROŻEMSKI (1913-?)
Lot No.137
Barbarka
olej, płótno; 81 x 59,5 cm;
sygn. l. g.: M. WYROŻEMSKI;
sygn. l. g.: M. WYROŻEMSKI;
Oreste COSTA (1851-1901)
Lot No.139
Martwa natura
olej, płótno; 90 x 75 cm;
sygn. u dołu.: Costa / Firenze;
Wiktor S. KONSTANTINOW (ok. 1904-1970)
Lot No.143
Roztopy
olej, płótno; 40 x 50 cm;
ślad po napisie-sygn. (?) l. d.: … zatarty;
Fedor Ivanovich RERBERG (1865-1938)
Lot No.145
W promieniach słońca, 1903
olej, płótno; 47 x 42,5 cm;
sygn. p. d. cyrylicą: F. R. 1903
Wladimir BRIUKWIN (1875-1915)
Lot No.147
Pejzaż z jeziorem
olej, płótno; 22,5 x 30,5 cm;
sygn. p. d. cyrylicą: W. Briukwin;
Artysta nieokreślony rosyjski
Lot No.149
Zakole rzeki
olej, tektura; 12,5 x 29 cm;
sygn. l. d. nieczytelna;
sygn. l. d. nieczytelna;
Otto SKULME (1889-1967)
Lot No.151
Obraz dwustronny
Strona A: Manifestacja, strona B: Podział gruntu
olej, sklejka; 19 x 31,5 cm.
olej, sklejka; 19 x 31,5 cm.
Wyroby artystyczne - grawerskie Władysława MIECZNIKA
Lot No.201
Przycisk na biurko z figurką sowy
brąz cyzelowany, patynowany, marmur; wys. figury 13 cm; podstawa 10 x 10 x 2 cm.
Polska, Warszawa, po 1936
Polska, Warszawa, po 1936
Autor nieustalony
Lot No.203
Popiersie Flory
masa gipsowa, patyna jasnobrązowa; 51 x 38 x 20 cm;
drobne odpryski;
drobne odpryski;
Posterbook Tamara DE LEMPICKA (1898-1980)
Lot No.302
wydawnictwo Taschen, 1990.
offset barwny, karton
W tece załaczone plansze: "Autoportret w zielonym Bugatti", "Mężczyzna z kapeluszem", "Doktor Boucard", "Portret Madame M",
Krystyna PIOTROWSKA (ur. 1949)
Lot No.304
Kompozycja,1988
akwaforta, papier; 41 x 50 cm (w świetle passe-partout);
sygn., dat. i opisana ołówkiem u dołu: Frottage After Ronneby Kyrla?;
Stefania DRETLER-FLIN (1909-1994)
Lot No.306
Esterka
drzeworyt, papier; 15 x 9,8 cm (wymiar kompozycji);
sygn. ołówkiem p. d.: S.Dretler-Flin