Württembergische MetallWarenfabrik
Lot No.701
Serwetnik art déco
plater; 8 x 15,5 x 3,7 cm;
Analogiczny wzór znajdował się w ofercie firmy Bracia Henneberg w II poł. lat 30. XX w.
Bracia HENNEBERG
Lot No.703
Komplet, 6 nożyków do owoców
plater, stal nierdzewna; dług. 16,5 cm;
ok. 1915
ok. 1915
NORBLIN I SKA (1819-1939)
Lot No.705
Para świeczników
plater; 39 x 13,5 x 13,5 cm;
Warszawa, 4. ćw. XIX w.
Warszawa, 4. ćw. XIX w.
Lot No.
709
Taca i sześć pucharów
plater na mosiądzu; taca: 3 x 37 x 37 cm; puchary: 15 x 7 x 7 cm;
XX w.
XX w.
Lot No.
802
Orzeł z wizerunkiem marszałka Józefa Piłsudzkiego
mosiądz cyzelowany, patynowany; 16 x 15 x 0,5 cm;
orzeł z popiersiem Józefa Piłsudskiego oparty na wstędze z napisem: WSKRZESICIEL PAŃSTWA POLSKIEGO 1867-1935
Wytwórnia Władysława MIECZNIKA
Lot No.804
Plakieta - „Mały Powstaniec"
blacha miedziana repusowana; 44,5 x 34,5 cm;
sygn. ryta na cokole: J. Małeta [Jan Małeta 1890-1962] oraz dedykacja z 1981 roku.
Lot No.
806
Orzeł ze sztandaru carskiego - awers
blacha mosiężna wybijana, złocona, patynowana; 31,5 x 19,5 cm;
ok. 1850;
ok. 1850;
Lot No.
812
Obudowa zegara podłogowego
malowana na czarno ze „złotymi” ornamentami z napisem „E. A. E. s.” niżej data „1750”
Anglia?, 2 poł. XVIII w.?
Anglia?, 2 poł. XVIII w.?
Lot No.
826
Lustro wiszące
wydłużony owal, zdobiony motywami pseudorokokowymi
Polska, wyrób rzemieślniczy, 4 ćw. XX w.
Lot No.
830
Zegar stołowy z figurą młodzieńca z łukiem i strzałami
brąz pozłacany; 33 x 24 x 10 cm;
Francja, 1 poł. XIX wieku.
Francja, 1 poł. XIX wieku.
Lot No.
832
Talerz dekoracyjny z wizerunkiem górala z łukiem
miedź, emalia; 1,5 x 19,5 x 19,5 cm;
pocz. XX w.
pocz. XX w.