Olga BOZNAŃSKA (1865-1940)
Lot No.1
Wenus Kapitolińska - studium akademickie, 1882
ołówek, papier; 86 x 39,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: Olga Boznańska / 7. June / 1882.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
9 500 zł
Michał GORSTKIN WYWIÓRSKI (1861-1926) ?
Lot No.2
Głowa starego mężczyzny, 1893
ołówek, papier; 56 x 42,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn., dat. i opisany p. d.: GWywiór (?) 93. / Monachium.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
4 000 zł
Daniel CHODOWIECKI (1726-1801)
Lot No.4
Album z rycinami - 21 luźnych kart
miedzioryty o różnych wymiarach, z adnotacjami u dołu oraz jedna karta z odręcznym opisem
zawierającym informacje o artyście (w jęz. niemieckim);
estymacja: 8 000 - 9 000 zł
estymacja: 8 000 - 9 000 zł
Jan MATEJKO (1838-1893)
Lot No.6
Portret Stanisława Giebułtowskiego, 1855
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 22 x 16 cm (owal);
na odwrocie naklejona kartka z numerem: 19.
estymacja: 42 000 - 55 000 zł
estymacja: 42 000 - 55 000 zł
32 000 zł
Lot No.7
Śpiąca, ok. 1945
ołówek, akwarela, papier; 29,5 x 40 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WWeiss (ołówkiem);
estymacja: 4 800 - 5 800 zł
estymacja: 4 800 - 5 800 zł
5 500 zł
Nikifor KRYNICKI (1895-1968)
Lot No.8
Krynica
akwarela, gwasz, papier; 14,7 x 19,5 cm (w świetle passe-partout);
u dołu napis: KRYNICAZDROYWILLASPANKA;
estymacja: 3 500 - 4 000 zł
estymacja: 3 500 - 4 000 zł
7 000 zł
Erno ERB (1890-1943)
Lot No.10
Motyw z włoskiego miasteczka Oderzo, 1918
akwarela, ołówek, papier; 25 x 36,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. l. d.: Oderzo 918 / E.Erb (ołówkiem).
estymacja: 3 600 - 4 600 zł
estymacja: 3 600 - 4 600 zł
5 000 zł
Erno ERB (1890-1943)
Lot No.11
Oderzo - Motyw z włoskiego miasteczka, 1918
akwarela, papier; 25 x 35 cm (w świetle passe-partout);
sygn., dat. i opisana p. d.: Oderzo 918 / E. Erb.
estymacja: 3 600 - 4 600 zł
estymacja: 3 600 - 4 600 zł
5 500 zł
Jerzy KOSSAK (1886-1955)
Lot No.13
Polowanie par force, ok. 1950
olej, tektura fakturowana; 35 x 50 cm;
sygn. l. d.: Jerzy Kossak;
estymacja: 14 000 - 16 000 zł
sygn. l. d.: Jerzy Kossak;
estymacja: 14 000 - 16 000 zł
14 000 zł
Jerzy KOSSAK (1886-1955)
Lot No.16
Jadą ułani, 1931
olej, płótno; 37,5 x 48,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: Jerzy Kossak / 1931.
estymacja: 14 000 - 18 000 zł
estymacja: 14 000 - 18 000 zł
Władysław BOROWICKI (1909-1997)
Lot No.19
Święty Hubert
olej, płyta pilśniowa; 50 x 69,5 cm;
sygn. p. d.: Władysław Borowicki.
estymacja: 3 200 - 4 200 zł
estymacja: 3 200 - 4 200 zł
Jerzy KOSSAK (1886-1955)
Lot No.20
Stuk puk w okieneczko, 1935
olej, sklejka; 30 x 40,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: Jerzy Kossak 1935.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
9 200 zł
Sam OSTROWSKY (1886- ?)
Lot No.22
Martwa natura z jabłkami
olej, płótno naklejone na tekturę, 50,5 x 61 cm;
sygn. l. d.: SAM. OSTROWSKY
estymacja: 7 000 - 8 000 zł
sygn. l. d.: SAM. OSTROWSKY
estymacja: 7 000 - 8 000 zł
Adolf BEHRMAN (1876-1942)
Lot No.25
Palestyńskie wybrzeże
olej, sklejka; 41 x 55 cm;
sygn. p. d.: Behrmann.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł
sygn. p. d.: Behrmann.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł
Feliks Michał WYGRZYWALSKI (1875-1944)
Lot No.28
Stary Berber
pastel, papier; 70,5 x 50 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: F. M. Wygrzywalski.
estymacja: 17 000 - 22 000 zł
estymacja: 17 000 - 22 000 zł
Zygmunt SCHRETER (1896-1977)
Lot No.31
Cellerina zimą
olej, płótno, 50 x 30 cm;
sygn. p. d.: Z.Schreter / Cellerina
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
Edward KARNIEJ (1890-1942)
Lot No.34
Portret młodzieńca, lata 30. XX w.
olej, tektura; 37,5 x 31 cm;
sygn. l. d.: E. Karniej (ołówkiem).
estymacja: 7 000 - 8 000 zł
estymacja: 7 000 - 8 000 zł
Wlastimil HOFMAN (1881-1970)
Lot No.37
Wspólny los, 1967
olej, płyta; 59 x 50 cm;
sygn. i dat. l. d.: 1967 / Wlastimil / Hofman
estymacja: 9 000 - 12 000 zł
estymacja: 9 000 - 12 000 zł
7 400 zł
Józef POPCZYK (1890-1971)
Lot No.38
Kobieta w kapeluszu - studium kubistyczne, 1926
gwasz, papier; 23,5 x 20 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: J. Popczyk / 26.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
sygn. p. d.: J. Popczyk / 26.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
11 000 zł
Wlastimil HOFMAN (1881-1970)
Lot No.39
Graecia rediviva - tryptyk, 1929
olej, deska; 31,5 x 24 cm (kwatery boczne) oraz: 44 x 23 cm (kwatera środkowa);
sygn. na każdym obrazie: Wlastimil Hofman, prawa kwatera datowana 1929
estymacja: 40 000 - 50 000 zł
estymacja: 40 000 - 50 000 zł
35 000 zł
Adam MALINOWSKI (1829-1892)
Lot No.40
Pejzaż z chatą
olej, płótno dublowane; 48 x 62,5 cm;
sygn. l. d.: Adam Malinowski (słabo czytelnie)
estymacja: 18 000 - 25 000 zł
estymacja: 18 000 - 25 000 zł
Józef BUDZYŃSKI, XIX w.
Lot No.43
Portret kobiety z różą, 1850
olej, płótno dublowane; 68 x 56,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: … Budzyński / 850.
estymacja: 26 000 - 32 000 zł
estymacja: 26 000 - 32 000 zł
Konstanty MACKIEWICZ (1894-1985)
Lot No.45
Kąpiące się o zachodzie słońca
olej, płótno; 100 x 114 cm;
sygn. p. d.: K. Mackiewicz
estymacja: 11 000 - 12 000 zł
sygn. p. d.: K. Mackiewicz
estymacja: 11 000 - 12 000 zł
Wiktor KORECKI (1890-1980)
Lot No.46
Zima
olej, płótno; 68 x 115 cm;
sygn. p. d.: W. KORECKI
estymacja: 7 500 - 8 500 zł
sygn. p. d.: W. KORECKI
estymacja: 7 500 - 8 500 zł
6 500 zł