Mieczysław SZCZERBINSKI (1900?-1981)
Lot No.1031
Mimozy
pastel, gwasz, tektura; 50 x 70 cm;
sygn. p. d.: MSzczerbiński (ołówkiem).
estymacja: 6 300 - 7 300 zł
estymacja: 6 300 - 7 300 zł
Michał STAŃKO (1901-1969)
Lot No.1032
Hala Kasprowa w krokusach
olej, tektura; 34,5 x 50 cm;
sygn. p. d.: M.Stańko.
estymacja: 4 200 - 5 000 zł
sygn. p. d.: M.Stańko.
estymacja: 4 200 - 5 000 zł
4 000 zł
Malarz nieokreślony, XX w.
Lot No.1033
Widok na jezioro w Hinterstoder
olej, tektura; 47 x 40 cm;
sygn. l. d.: H... (nieczytelnie, ryte w warstwie malarskiej).
estymacja: 1 600 - 2 000 zł
estymacja: 1 600 - 2 000 zł
Stanisław Ignacy Poraj FABIJAŃSKI (1865-1947)
Lot No.1035
Kurza stopka zimą, 1916
akwarela, gwasz, papier; 65 x 27,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: St. Fabijański Kraków 1916.
estymacja: 2 600 - 3 200 zł
estymacja: 2 600 - 3 200 zł
2 200 zł
Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)
Lot No.1037
Nad rzeką, ok. 1880
akwarela, papier; 29 x 21,5 cm;
sygn. p. d.: J. Malczewski
estymacja: 3 500 - 4 000 zł
sygn. p. d.: J. Malczewski
estymacja: 3 500 - 4 000 zł
9 500 zł
Wincenty WODZINOWSKI (1866-1940)
Lot No.1039
Pejzaż
olej, tektura; 37,5 x 49 cm;
p. d. dedykacja wraz z podpisem autora: Kochanemu ... / ... z prośbą o pamięć / W. Wodzinowski 1932 X.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
Łukasz KARWOWSKI (1911-1979)
Lot No.1041
Góralska chata, 1946
akwarela, papier; 26 x 30 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Ł. Karwowski 1946.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
Irena WEISS - ANERI (1888-1981)
Lot No.1043
Pejzaż z Jastrzębiej Góry
olej, płótno; 30,5 x 46,5 cm;
sygn. p. d.: aneri.
estymacja: 5 000 - 5 500 zł
sygn. p. d.: aneri.
estymacja: 5 000 - 5 500 zł
Malarz nieokreślony, słoweński?, XX w.
Lot No.1045
Pejzaż, 1925
pastel, tektura; 48 x 36,5 cm;
sygn. p. d.: … (ołówkiem);
napis l. d.: Nyitra 1925 (ołówkiem)
estymacja: 5 000 - 5 500 zł
sygn. p. d.: … (ołówkiem);
estymacja: 5 000 - 5 500 zł
Margarete FALTIN (1865-?)
Lot No.1047
Kościółek pod wezwaniem św. Jana Niepomucena, Stare Koźla na Górnym Śląsku
ołówek, akwarela, papier brązowy; 31,2 x 23 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie stempel ze spuścizny po artystce: Margarete Faltin.
estymacja: 1 000 - 1 200 zł
estymacja: 1 000 - 1 200 zł
Czesław RZEPIŃSKI (1905-1995)
Lot No.1049
Kwiaty w wazonie
olej, płótno; 65 x 54 cm;
sygn. p. d.: Rzepiński.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
sygn. p. d.: Rzepiński.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
2 400 zł
Michał ICHNOWSKI (1857-1915)
Lot No.1051
Boże Narodzenie, 1914
olej, płótno; 59,5 x 44,5 cm;
sygn. l. d.: MIchnowski / Rok 1914.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
F. BAUDRE ? (XIX w.)
Lot No.1053
Zawierzenie, 1837
olej, płótno; 41 x 32,5 cm;
opisany na odwrocie: F. Baudre (?) / pinxit 1837.
estymacja: 2 300 - 2 800 zł
estymacja: 2 300 - 2 800 zł
Zofia SZYSZKO-BOHUSZ (1892-1973)
Lot No.1055
Prymulka w doniczce
olej, tektura; 49,5 x 38 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: ZSzyszkoBohusz 19… (?) (ołówkiem)
estymacja: 1 000 - 1 200 zł
estymacja: 1 000 - 1 200 zł
Lot No.1057
Wiśnicz - Zamek
akwarela, ołówek, papier naklejony na tekturę; 24 x 33,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Stanisław Poraj Fabijański
estymacja: 2 200 - 2 600 zł
estymacja: 2 200 - 2 600 zł
Lot No.1059
Panorama Śląska, 1923
olej, tektura fakturowana; 50 x 71 cm;
sygn. p. d.: W. Wodzinowski / G. Śląska / VII 1923 (? - słaboczytelnie)
estymacja: 6 500 - 7 000 zł
estymacja: 6 500 - 7 000 zł
Edward WIECZOREK (1901-1988)
Lot No.1061
Pejzaż rzeką
olej, tektura; 18,5 x 28,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Ed Wieczorek.
estymacja: 1 000 - 1 200 zł
sygn. p. d.: Ed Wieczorek.
estymacja: 1 000 - 1 200 zł
Michał STAŃKO (1901-1969)
Lot No.1063
Pejzaż górski
olej, tektura; 14 x 18 cm;
sygn. p. d.: M. Stańko.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
sygn. p. d.: M. Stańko.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Malarz nieokreślony, XX w.
Lot No.1065
Frezje w wazonie, 1912
olej, płótno; 58 x 42 cm;
sygn. p. d.: … / 1912 (nieczytelna, ryta w warstwie malarskiej)
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
MALARZ NIEOKREŚLONY, ROSYJSKI (?), XVIII / XIX w.
Lot No.1067
Chrzest w Jordanie i Wniebowzięcie NMP
olej, płótno; 67,5 x 53 cm;
Data na obrazie Chrzest w Jordanie: 1842. [obrazy po konserwacji].
estymacja: 8 000 - 10 000 zł
estymacja: 8 000 - 10 000 zł
MALARZ NIEOKREŚLONY, ZACHODNIOEUROPEJSKI, XVIII w.
Lot No.1069
Bydło u wodopoju
olej, płótno; 48,5 x 36 cm.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
MALARZ NIEOKREŚLONY, XIX w.
Lot No.1071
Portret kobiety, ok. 1840
olej, płótno dublowane; 76 x 63,5 cm.
estymacja: 8 000 - 10 000 zł
estymacja: 8 000 - 10 000 zł
Edmund BURKE (1912-1999)
Lot No.1073
Róże i owoce, 1987
olej, płyta; 55 x 46 cm;
sygn. p. d.: e / burke.
estymacja: 3 200 - 4 200 zł
sygn. p. d.: e / burke.
estymacja: 3 200 - 4 200 zł
Zdzisław CZAJA (ur. 1929)
Lot No.1075
Martwa natura z różami
olej, płótno; 65 x 50 cm;
sygn. p. d.: Zd. Czaja
estymacja: 900 - 1 200 zł
sygn. p. d.: Zd. Czaja
estymacja: 900 - 1 200 zł
Aimée Eschner ORTLIP (1888-1969)
Lot No.1077
Dary natury, 1925
olej, płótno; 64 x 77 cm;
sygn. l. d.: Aimee E Ortlip. 25.
estymacja: 3 800 - 4 800 zł
estymacja: 3 800 - 4 800 zł
3 300 zł