Autor nieokreślony
Lot No.201
Popiersie kobiety, secesyjne - PURITA
3 rodzaje kamienia: biało-żółtawy (alabaster?), szaro-przejrzysty marmur, szaro-zielony
marmur; wys. 49 cm, szer. 51 cm, głęb. 23,5 cm. Włochy, pocz. XX w.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
Otto POERTZEL (1876-1963)
Lot No.204
Bażant
brąz patynowany; wys. 14 cm, dł. 41,2 cm, szer. 12 cm.
Niemcy, lata 20-30. XX w.
estymacja: 8 000 - 9 000 zł
Niemcy, lata 20-30. XX w.
estymacja: 8 000 - 9 000 zł
Rudolf SCHMOTZ (1884-1965)
Lot No.207
Łuczniczka
brąz patynowany, granit toczony, gładzony; wys. 57 cm, średnica cokołu 14,8 cm.
Niemcy, Drezno, lata 30. XX w.
estymacja: 8 000 - 9 000 zł
estymacja: 8 000 - 9 000 zł
JAN GĄSIENICA-SZOSTAK
Lot No.1202
Zestaw 5 figurek
drewno lipowe, płaskorzeźbione, polichromowane; wys. figurek od 10,2 do 8,8 cm.
Zakopane? Szczawnica? ok. 1955
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
Michał Anioł BUONARROTI (1475-1564) według
Lot No.1204
Lorenzo II di Piero de Medici
brąz patynowany; wys. 27,5 cm, szer. 12 cm, głęb. 14,2 cm.
Włochy, odlew XX w.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
Włochy, odlew XX w.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
AUTOR NIEOKREŚLONY
Lot No.1206
Amorek
brąz złocony, marmur czerwony, z żyłkami; wys. 32 cm, szer. 13 cm, głęb. 17 cm.
Francja, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
Francja, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
3 000 zł
Lot No.
1208
Chrystus Ukrzyżowany
kość, drewno złocone, tkanina pąsowa z wzorem kwiatowym; ramka profilowana;
figurka 15,5 x 10,7 cm; Francja, 2 poł. XIX w.
estymacja: 2 400 - 3 200 zł
estymacja: 2 400 - 3 200 zł
Louis Emile PICAULT (1833-1915)
Lot No.1210
Geniusz Przyszłości
brąz patynowany; wys. 34 cm;
sygn. na podstawie: E. Picault
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Emil GALLÉ (1846 Nancy - 1904 Nancy)
Lot No.602
Wazonik ozdobny secesyjny
szkło trawione; wys. 21,6 cm; sygn. u dołu Gallé (pisane fantazyjnie);
Francja, firma Emila Gallé, ok. 1903
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Rosenthal AG, Selb (Bawaria)
Lot No.605
Para talerzy dekoracyjnych z miniaturami - alegoriami sztuk pięknych (?)
porcelana, kobalt - bleu roi, druk barwny podmalowany, złocenia naszkliwne;
średn. 25,6 cm; Niemcy, 1 ćw. XX w.
estymacja: 2 600 - 3 200 zł
estymacja: 2 600 - 3 200 zł
HUTA SZKŁA EGERMANN
Lot No.1601
Komplet 6 kieliszków do wina
szkło przeźroczyste, kryształowe, powlekane kobaltem, złocone; wys. 19,5 cm;
Czechosłowacja, Novy Bor; 2 poł. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
1 800 zł
HUTA SZKŁA MOSER (czynna od 1857)
Lot No.1602
Zestaw toaletowy: flakon z korkiem, puszka z pokrywką, flakon do perfum z pulweryzatorem
szkło aleksandrytowe, neodymowe (fioletowe w świetle naturalnym, niebieskie w świetle sztucznym);
Czechosłowacja, Karlovy Vary, 2 - 3 tercja XX w.
estymacja: 2 200 - 2 900 zł
estymacja: 2 200 - 2 900 zł
Lot No.1603
Wazon z motywem irysów
szkło przeźroczyste, zielone, cieniowane, szlifowane, otrawiane; wys. 21,8 cm;
Czechosłowacja, 2 tercja XX w.
estymacja: 2 400 - 3 000 zł
estymacja: 2 400 - 3 000 zł
2 200 zł
Lot No.
1605
Nauka gry na flecie (La leçon de flute)
biskwit porcelany twardej, wys. 22 cm;
Francja (Paryż?), kopia grupy figuralnej wykonanej dla Królewskiej Manufaktury w Sevres; ok. 1900
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
Bracia Buch (firma czynna 1809-1882)
Lot No.702
Cukiernica
plater cechowany; wys. 12,5 cm, szer. 18,5 cm, głęb. 12,3 cm.
Warszawa, k. XIX w.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
Warszawa, k. XIX w.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
NORBLIN i Ska (wytwórnia czynna 1819-1939)
Lot No.704
Lustro toaletowe typu psyche
plater cechowany (NORBLIN […] / GALW: / WARSZAWA), wys. 45 cm, szer. 41 cm, głęb. 12,8 cm.
Warszawa, k. XIX w. (przed 1896)
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
Lot No.
708
Łyżka z herbem śląskiego rodu Hochberg
srebro (punca złotnika nieczytelna, punca kontrybucyjna FW z okresu napoleońskiego);
dł. 20 cm; waga 68 g; Śląsk (Wrocław / Nysa?), 2 poł. XVII w.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
Hutton & Sons
Lot No.1701
Dwa talerze
plater cechowany (na jednym znak wykonawcy); średnica 29, 8 cm i 30,3 cm;
Anglia, Sheffield, pocz. XX w.
estymacja: 900 - 1 200 zł
estymacja: 900 - 1 200 zł
Joseph Carl Klinkosch
Lot No.1703
Solniczka z herbem śląskich hrabiów Hoyos
srebro próby 3 cechowane, szkło; wys. 4,5 cm, średnica 6,5 cm; waga 88 g (bez wkładki);
Wiedeń, k. XIX w.
estymacja: 1 700 - 1 900 zł
Wiedeń, k. XIX w.
estymacja: 1 700 - 1 900 zł
Lot No.
1705
Serwetnik art deco
srebro próby 800 cechowane, ebonit ?; wys. 12 cm, szer. 16,5 cm, głęb. 6,5 cm;
Niemcy?, lata 20.-30. XX w.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
Niemcy?, lata 20.-30. XX w.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł