Carl REICHERT (1836-1918)
Lot No.49
Pejzaż z piniami, 1865
olej, płótno dublowane, 50,5 x 71 cm;
sygn. i dat. l. d.: Carl Reichert Sorento 1865 (?)
estymacja: 28 000 - 35 000 zł
estymacja: 28 000 - 35 000 zł
Henryk SZCZYGLIŃSKI (1881-1944)
Lot No.52
Gęsiarki przy ognisku
olej, tektura; 56 x 74 cm.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
Lot No.54
Jesienne południe
olej, tektura; 33 x 48 cm;
sygn. p. d.: WWeiss;
estymacja: 20 000 - 24 000 zł
sygn. p. d.: WWeiss;
estymacja: 20 000 - 24 000 zł
Władysław ŁUCZYŃSKI (1895-1941)
Lot No.58
Nasturcje w huculskim wazonie, 1934
olej, sklejka; 54,5 x 43 cm;
sygn. i dat. l. d.: W. ŁUCZYŃSKI-1934;
estymacja: 5 500 - 6 500 zł
estymacja: 5 500 - 6 500 zł
Malarz nieokreślony, XVIII w.
Lot No.63
Jezus umywający nogi podczas wieczerzy paschalnej
olej, płótno dublowane; 45 x 60 cm.
estymacja: 8 500 - 9 500 zł
estymacja: 8 500 - 9 500 zł
Jacob Salomonsz Van RUYSDAEL (około 1629-1681) - naśladowca
Lot No.65
Pejzaż
olej, płótno; 71 x 91 cm.
estymacja: 18 000 - 24 000 zł
estymacja: 18 000 - 24 000 zł
Jan MATEJKO (1838-1893)
Lot No.1001
Pieśń, 1887
rytował Walenty Ciechomski w drzeworytni Bronisława Puca
drzeworyt, papier; 31 x 26 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. na płycie l. d.: Jan Matejko 1886
estymacja: 900 - 1 200 zł
estymacja: 900 - 1 200 zł
Juliusz KOSSAK (1824-1899)
Lot No.1003
Posłanie,1881
litografia, papier; 24,5 x 34 cm (w świetle oprawy);
sygn. na płycie p. d.: J. Kossak;
estymacja: 900 - 1 200 zł
estymacja: 900 - 1 200 zł
Tadeusz AJDUKIEWICZ (1852-1916)
Lot No.1005
Typ wschodni
litografia, papier; 25 x 19 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. na płycie l. d.: Tadeusz Ajdukiewicz / 1881;
estymacja: 900 - 1 200 zł
estymacja: 900 - 1 200 zł
Aleksy JEGOROW (1776-1851)
Lot No.1007
Wieśniacy
akwaforta, papier; 14 x 17 cm, (w świetle oprawy);
na odwrocie oprawy nalepka z kserokopią okładki teki, z której pochodzi grafika;
estymacja: 900 - 1 200 zł
estymacja: 900 - 1 200 zł
Kamil MACKIEWICZ (1887-1931)
Lot No.1009
Czyściec niemiecki - Moje przeżycia w obozie jeńców.
Kraków [1919], wydawnictwo tygodnika satyryczno-politycznego „Szczutek” we Lwowie.
30 x 23 cm; oprawa oryginalna broszurowa z faksymile sygnatury autora.
estymacja: 900 - 1 200 zł
estymacja: 900 - 1 200 zł
Lot No.
1011
Zestaw 4 drzeworytów z albumu: Albumu malarzy polskich - serya pierwsza, MONACHIUM, 1876
1. Władysław SZERNER (1836-1915), 2. Roman SZWOJNICKI (1845-1915),
3. Aleksander ŚWIESZEWSKI (1839- 1895), 4. Antoni KOZAKIEWICZ (1841-1929)
estymacja: 900 - 1 200 zł
estymacja: 900 - 1 200 zł
Jan BUKOWSKI (1873-1943)
Lot No.1013
Prace graficzne
Towarzystwo Bibljofilów w Łodzi, 1930, zebrał i opracował Przecław Smolik.
31 x 24 cm, oprawa oryginalna broszurowa, nakład 650 egz., ten nr 175.
estymacja: 1 300 - 1 700 zł
estymacja: 1 300 - 1 700 zł
Autor nieokreślony, XX w.
Lot No.1015
Projekt polichromii Kościoła N.P.M. na Nowym Mieście w Warszawie
rysunek techniczny, barwny, karton; 44,5 x 72 cm;
opisany l. g.: POLICHROMIA PRESBITERYUM KOŚCIOŁA N.P.M. / NA NOWYM MIEŚCIE W WARSZAWIE
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Lot No.1017
Iskra - Ulubiony pies artysty
ołówek, węgiel, papier; 19 x 28,5 cm (wymiar w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WWeiss;
estymacja: 2 000 - 2 600 zł
sygn. l. d.: WWeiss;
estymacja: 2 000 - 2 600 zł
3 000 zł
Nikifor KRYNICKI (1895-1968)
Lot No.1019
Święta postać
kredka, ołówek, papier; 10,5 x 15 cm.
estymacja: 2 300 - 2 600 zł
estymacja: 2 300 - 2 600 zł
2 600 zł
Katarzyna LIBROWICZ (1912-1991)
Lot No.1021
Wiosna we wsi
olej, płótno; 46 x 61 cm;
sygn. l. d.: K. Librowicz.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
sygn. l. d.: K. Librowicz.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Stanisław MUCHA (1899-?)
Lot No.1023
Tatry
olej, tektura; 20,5 x 19,5 cm;
sygn. l. d.: S. Mucha (zatarte).
estymacja: 1 500 - 1 900 zł
estymacja: 1 500 - 1 900 zł
Alphonse REY (1865-1938) - ?
Lot No.1025
Martwa natura z różami
olej, płótno; 81 x 45 cm.
estymacja: 6 500 - 7 500 zł
estymacja: 6 500 - 7 500 zł
Tadeusz KUREK (1906-1976)
Lot No.1026
Szałasy w górach
olej, tektura; 25 x 29,5 cm;
sygn. l. d.: T.Kurek.
estymacja: 1 200 - 1 400 zł
sygn. l. d.: T.Kurek.
estymacja: 1 200 - 1 400 zł
1 000 zł
Malarz nieokreślony, z pracowni Wojciecha Kossaka, XX w.
Lot No.1027
Szarża polska na wojska rosyjskie - Racławice?
olej, tektura; 51,5 x 67 cm.
estymacja: 5 000 - 5 500 zł
estymacja: 5 000 - 5 500 zł
Józefa Maria JÓZEFOWICZ (1900-?)
Lot No.1029
Na Gromniczną
pastel, papier, tektura; 70 x 50 cm;
sygn. l. d.: J. Józefowicz
estymacja: 3 200 - 3 600 zł
sygn. l. d.: J. Józefowicz
estymacja: 3 200 - 3 600 zł
2 800 zł