Firma BRACI ŁOPIEŃSKICH
Lot No.820
Lampa biurkowa, elektryczna, w tradycji empirowej
brąz złocony; wys. 26,5 cm, średnica stopy 11 cm.
Polska, Warszawa, lata 20.- 30. XX w.
estymacja: 2 500 - 3 500 zł
estymacja: 2 500 - 3 500 zł
2 000 zł
Lot No.
823
Krater ze scenami bachicznymi
brąz złocony; drewno; wys. 35,5 cm;
Francja, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Francja, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Lot No.
826
Humidor - skrzyneczka na cygara
drewno - palisander, mahoń, brąz złocony, porcelana w typie Sevres;
wys. 23 cm, szer. 32 cm, głęb. 23 cm; Europa Zachodnia, Francja?; 4 ćw. XIX w.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
Lot No.
828
Para postumentów - kolumienek
marmur zielony, brąz złocony; wys. 110,5 // 112 cm; podstawy oraz blaty 28 x 28 cm.
Włochy?; pocz. XX w.
estymacja: 3 900 - 4 600 zł
Włochy?; pocz. XX w.
estymacja: 3 900 - 4 600 zł
Lot No.
1801
Pierścionek z diamentem
diament w starym szlifie europejskim o masie ok.0.88 ct + 2 szt. rozet diamentowych
o masie łącznej ok.0.035 ct; złoto pr.0.585
estymacja: 8 000 - 9 000 zł
estymacja: 8 000 - 9 000 zł
Lot No.
1803
Pierścionek ze szmaragdem
szmaragd naturalny o masie ok.0.45 ct + 5 szt. rautów diamentowych o masie łącznej ok.0.025 ct,
złoto pr.0.653, masa całkowita 2.480 g.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł
estymacja: 1 700 - 2 300 zł
Lot No.
1805
Pierścionek z szafirem
szafir naturalny o masie ok.0.75 ct + 8 szt. rozet diamentowych o masie łącznej ok.0.11 ct;
złoto pr.0.585, masa całkowita 4.067 g.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł
estymacja: 1 700 - 2 300 zł
Lot No.
1807
Laska z głową dzika
drewno toczone, czarny lakier; srebro pr.3; wys. ca 92 cm.
Polska, Warszawa, po 1921
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Polska, Warszawa, po 1921
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Lot No.
1809
Plakieta z wizerunkiem Tadeusza Kościuszki
żeliwo; wys. 28 cm (z uszkiem(, szer. 22,3 cm, głęb. 2,5 cm.
Polska, XIX/XX w.
estymacja: 1 500 - 1 900 zł
Polska, XIX/XX w.
estymacja: 1 500 - 1 900 zł
Lot No.
1811
Para lichtarzy w tradycji barokowej
mosiądz; wys. 31,5 cm, średnica stopy 14,2 cm, średnica profitki u góry 10,5 cm.
Polska? XVIII/XIX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Polska? XVIII/XIX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Lot No.
1812
Taca intarsjowana
drewno, intarsje - różne odmiany orzecha, brzoza, oliwka, drewna owocowe; sklejka; 6,2 x 50 x 34,5 cm.
Europa Środkowa, 1 poł. XX w.
estymacja: 1 200 - 1 400 zł
Europa Środkowa, 1 poł. XX w.
estymacja: 1 200 - 1 400 zł
1 000 zł
Lot No.
1813
Tłok pieczętny z herbem Dąbrowa
mosiądz; pole 1,5 x 1,3 cm; wys. z uchwytem 2,5 cm.
Polska, 2 poł. XVII / 1 poł. XVIII w.
estymacja: 1 800 - 2 200 zł
estymacja: 1 800 - 2 200 zł
1 500 zł
Firma A. KÖHLER & Cie
Lot No.1815
Żardiniera secesyjna
cyna srebrzona, szkło prasowane; wys. 12 cm, dł. 38,5 cm, szer. 17 cm.
Austro-Węgry, Wiedeń, pocz. XX w.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł
estymacja: 1 700 - 2 300 zł
Firma SANDOZ
Lot No.1817
Zegarek biurkowy
biały metal, szkło, stal, mosiądz, emalia; wys. 8 cm, średnica 6,7 cm, głęb. 8 cm.
Szwajcaria, pocz. XX w.
estymacja: 2 200 - 2 600 zł
Szwajcaria, pocz. XX w.
estymacja: 2 200 - 2 600 zł
Wytwórnia „LAMPE AUREOLE C.Y. PARIS”
Lot No.1819
Lampa naftowa
porcelana, mosiądz, szkło, żelazo; wys. 73 cm.
Francja, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 2 600 - 3 200 zł
Francja, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 2 600 - 3 200 zł
Lot No.
1821
Szpada paradna, francuska
stal, brąz złocony, drewno hebanowe; dł. głowni 80,8 cm, dł. całk. 94,5 cm.
Francja, XIX w.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Francja, XIX w.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Lot No.
1823
Szabla - typ jatagana, w pochwie
stal, kość, srebro, mosiądz, drewno, skóra, róg; dł. całk. 68,8 cm;
Bliski Wschód, Turcja? XIX w.
estymacja: 2 800 - 3 600 zł
Bliski Wschód, Turcja? XIX w.
estymacja: 2 800 - 3 600 zł
Lot No.
1825
Szabla pruska, oficerska, artylerzysty
stal, brąz, bakelit, drut mosiężny; dł. całk. 91,7 cm;
Niemcy, Solingen?; XIX/XX w.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Niemcy, Solingen?; XIX/XX w.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Lot No.
1827
Nóż japoński koganata i pałeczki-szpile - warikogai, w futerale
stal, drewno, blacha srebrna, kość; dł. noża 33,8 cm;
Japonia, XIX/XX w.
estymacja: 9 000 - 12 000 zł
Japonia, XIX/XX w.
estymacja: 9 000 - 12 000 zł
Lot No.
1829
Kilim w motywy geometryczne
wełna na lnianej osnowie; 192 x147,5 cm.
Polska? lata 30. XX w.
estymacja: 1 100 - 1 400 zł
Polska? lata 30. XX w.
estymacja: 1 100 - 1 400 zł
Lot No.
1831
Kwietnik na czwórnogu
drewno - dębina; zielono-szary marmur; wys. 109 cm;
Europa Zachodnia, ok. 1910
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Europa Zachodnia, ok. 1910
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
1 800 zł
Lot No.
1832
Kolumna - postument marmurowy
marmur czarny, czerwono-brązowy; czarny marblit; wys. 112 cm;
Włochy?; pocz. XX w.
estymacja: 2 600 - 3 200 zł
Włochy?; pocz. XX w.
estymacja: 2 600 - 3 200 zł
2 300 zł
Lot No.
1833
Para żardinier w typie biedermeier
drewno - wiąz; blacha żelazna cynkowana; wys. 60 cm, średnica ca 44 cm;
Europa Zachodnia, ok. poł. XIX w.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Lot No.
902
Komoda w stylu rokoko
konstrukcja dębowa, sosnowa, okleiny orzechowe; czarny marmur; brąz złocony;
wys. 92,3 cm, szer. 102,5 cm, głęb. 51,5 cm. Europa Zachodnia, XIX/XX w.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
estymacja: 3 500 - 4 500 zł