Jan ROLKE, Marek KAREWICZ, Jerzy CZEKAJEWSKI
Lot No.1001
Zestaw 3 fotografii-Muzycy
1. Jan ROLKE (ur. 1966), Joe Henderson
2. Marek A. KAREWICZ (1938-2018), Stuff Smit
3. Jerzy CZEKAJEWSKI, XX w., Earl Buster Quartet Jazz
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Aleksander LASZENKO (1883-1944)
Lot No.1003
Wioska murzyńska, 1933
drzeworyt barwny, papier; 17,6 x 9,8 (wymiar grafiki);
sygn. l. d.: A. Laszenko (ołówkiem)
estymacja: 900 - 1 200 zł
estymacja: 900 - 1 200 zł
Lot No.1005
Izyda i Horus, 1934
drzeworyt barwny, papier; 28,1 x 20 cm (wymiar grafiki);
sygn. l. d.: A. Laszenko (ołówkiem);
estymacja: 900 - 1 200 zł
estymacja: 900 - 1 200 zł
Willem HONDIUS (po 1597 - ok. 1652)
Lot No.1006
Władysław IV Waza na koniu
[na tle poddania wojsk rosyjskich pod Smoleńskiem], 1641
miedzioryt, papier; 57 x 43,5 cm (odcisk płyty);
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
4 700 zł
Julian FAŁAT (1853-1929)
Lot No.1007
Na statku, 1887
litografia barwna, papier; 21,5 x 29 cm;
sygn. na kamień l. d.: JulFałat / Ceylon / 86
estymacja: 1 100 - 1 400 zł
estymacja: 1 100 - 1 400 zł
1 500 zł
Tadeusz RYBKOWSKI (1848-1926)
Lot No.1009
Czarna Wieś, 1884
piórko, tusz, na podrysowaniu ołówkiem, papier; 15 x 11,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i opisane p. d.: Czarna Wieś / przedmieścia pod Krakowem / TRybk
estymacja: 1 200 - 1 600 zł
estymacja: 1 200 - 1 600 zł
Szymon CZECHOWICZ (1689-1775)
Lot No.1010
Mnich
ołówek, papier; 30 x 14,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. d.: S. C. x;
estymacja: 1 800 - 2 200 zł
sygn. l. d.: S. C. x;
estymacja: 1 800 - 2 200 zł
3 900 zł
Leon GETZ (1896-1971)
Lot No.1011
Głowa, 1921
ołówek, sangwina, papier; 29 x 29 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany p. d.:-L. Getz / Kraków. 921.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Artysta nieokreślony, XX w.
Lot No.1013
Powrót Odysa
węgiel, biel w światłach, brązowy papier; 81 x 126,5 cm (w świetle oprawy);
napis p. d.: BRESLAU (ołówkiem).
estymacja: 6 300 - 8 400 zł
estymacja: 6 300 - 8 400 zł
Malarz nieokreślony, holenderski ?, XVII w.
Lot No.1015
Odpoczynek przed karczmą
olej, deska; 53 x 65 cm;
sygn. z lewej: … (nieczytelnie);
estymacja: 10 000 - 13 000 zł
estymacja: 10 000 - 13 000 zł
L. VOROBIEF, XIX / XX w.
Lot No.1017
Portret młodej kobiety, 1918
akwarela, papier; 37,5 x 28 cm (owal, w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: LVorobief / 1918 (cyrylicą).
estymacja: 3 000 - 3 800 zł
estymacja: 3 000 - 3 800 zł
Adelheid von KANNEWURFF (1894-1986)
Lot No.1019
Panorama Ełku, 1932
akwarela, papier; 39 x 30 cm;
sygn. i dat. p. d.: A. v. Kannewurff 1932
estymacja: 2 200 - 2 400 zł
estymacja: 2 200 - 2 400 zł
Joseph PRESSMANE (1904-1967)
Lot No.1020
Pejzaż wiejski
akwarela, papier; 30,5 x 15,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: J. Pressmane.
estymacja: 1 100 - 1 400 zł
sygn. p. d.: J. Pressmane.
estymacja: 1 100 - 1 400 zł
900 zł
Dora KUCEMBIANKA (1895-1979)
Lot No.1021
Mimozy, 1931
gwasz, papier; 38 x 26 cm;
sygn. i dat. l. d.: bianka / 31.
estymacja: 1 100 - 1 400 zł
estymacja: 1 100 - 1 400 zł
Eugeniusz WRZESZCZ (1851-1917)
Lot No.1023
Pejzaż
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 38 x 50 cm;
sygn. l. d.: E. Wrzeszcz.
estymacja: 3 600 - 4 600 zł
sygn. l. d.: E. Wrzeszcz.
estymacja: 3 600 - 4 600 zł
Irena WEISS - ANERI (1888-1981)
Lot No.1025
Mgły
olej, tektura; 44,5 x 63 cm;
sygn. p. d.: aneri.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
sygn. p. d.: aneri.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Józef POPCZYK (1890-1971)
Lot No.1026
Martwa natura, 1927
gwasz, papier; 29 x 23,5 cm;
sygn. i dat. p. g.: J. Popczyk / 27.
estymacja: 4 000 - 4 600 zł
estymacja: 4 000 - 4 600 zł
20 000 zł
Jan KLĘPIŃSKI (1872-1913)
Lot No.1027
Pejzaż włoski
olej, płótno; 41 x 51 cm;
sygn. p. d.: J Klępiński;
estymacja: 3 600 - 4 800 zł
sygn. p. d.: J Klępiński;
estymacja: 3 600 - 4 800 zł
Malarz nieokreślony, XX w.
Lot No.1029
Portret mężczyzny w okularach
technika własna, olej, płótno; 50,5 x 40 cm;
obraz przed konserwacją;
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
obraz przed konserwacją;
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
Adam SETKOWICZ (1876-1945)
Lot No.1030
Odpoczynek górali - Przy ognisku
olej, tektura; 25 x 35 cm;
sygn. l. d.: A. Setkowicz.
estymacja: 3 200 - 4 200 zł
sygn. l. d.: A. Setkowicz.
estymacja: 3 200 - 4 200 zł
3 000 zł
Zygmunt LANDAU (1898-1962)
Lot No.1031
Franck - Portret mężczyzny
olej, sklejka; 36,5 x 28,5 cm;
sygn. wraz z dedykacją l. d.: á mon cher ami / Franck / ZLandau (sygnatura ucięta).
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Witold FLORKIEWICZ (1874-1940)
Lot No.1033
Pejzaż, 1902
olej, płótno; 50 x 66 cm;
sygn. p. d.: W. Florkiewicz poniżej ryty napis: ... (nieczytelny) oraz data: 1902 (? - słabo czytelna).
estymacja: 4 400 - 5 300 zł
estymacja: 4 400 - 5 300 zł
Karol KOSSAK (1896-1975)
Lot No.1035
Koń [Nasza szkapa]
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 18,6 x 27,6 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie szkice jeźdźca na koniu, szkice konia, leżącego psa i głowy męskiej.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Mieczysław SZCZERBINSKI (1900 ? - 1981)
Lot No.1037
Krakowski nokturn z Klasztorem Norbertanek i widokiem na Wawel w tle
akwarela, papier; 35 x 50 cm;
sygn. i opisany l. d.: MSZCZERBIŃSKI / KRAKÓW.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
2 800 zł
Eugeniusz ŻARKOWSKI, XX w.
Lot No.1039
Stasinek
olej, tektura; 23 x 29,5 cm;
sygn. l. d.: E. Żarkowski;
estymacja: 1 500 - 1 900 zł
sygn. l. d.: E. Żarkowski;
estymacja: 1 500 - 1 900 zł
Franciszek WÓJCIK (1903-1984)
Lot No.1040
Krokusy
olej, płótno; 31 x 39 cm;
sygn. p. d.: FWójcik.
estymacja: 1 500 - 1 900 zł
sygn. p. d.: FWójcik.
estymacja: 1 500 - 1 900 zł
1 300 zł
MALARZ NIEOKREŚLONY, XVIII W.
Lot No.1041
Para obrazów - walka zwierząt
olej, deska; 36 x 47 cm.
Prace powstałe według rycin Johanna Eliasa Ridingera (1698-1767).
estymacja: 6 000 - 8 000 zł
estymacja: 6 000 - 8 000 zł
Jakub ZUCKER (1900-1981)
Lot No.1043
Pani z kwiatami
olej, płótno; 57 x 42 cm;
sygn. l. d.: J. ZUCKER.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
sygn. l. d.: J. ZUCKER.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
2 800 zł
Stanisław GÓRSKI (1887-1955)
Lot No.1045
Ślicznotka
pastel, karton; 49 x 35 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. g.: St. Górski.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
sygn. p. g.: St. Górski.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
2 000 zł