Donatello GABBRIELLI (1884-1955)
Lot No.202
Pasterka z owieczką
alabaster; wys. 49 cm, szer. 20,4 cm, głęb. 17,2 cm.
Włochy, lata 20. XX w.
estymacja: 3 200 - 4 300 zł
Włochy, lata 20. XX w.
estymacja: 3 200 - 4 300 zł
Jean LAMBERT-RUCKI (1888-1967)
Lot No.203
Krucyfiks
brąz, odlew złocony; palisander; wys. 30 cm, szer. 25 cm, głęb. 6,3 cm;
Francja, 2 tercja XX w.
estymacja: 3 300 - 4 000 zł
Francja, 2 tercja XX w.
estymacja: 3 300 - 4 000 zł
3 500 zł
Eugene BERNOUD (czynny XIX-XX w.)
Lot No.204
Pasterka
brąz złocony, kość; marmur czerwono-żółty, mosiądz; wys. 26,3 cm, dł. 21 cm, szer. 13,3 cm.
Francja, pocz. XX w.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Francja, pocz. XX w.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Frederic Sackrider REMINGTON (1861-1909)
Lot No.206
Ujeżdżanie konia
brąz patynowany; wys. 53 cm, szer. 22 cm, głęb. 34,5 cm.
U. S. A., ok. 1895, odlew późniejszy.
estymacja: 9 000 - 12 000 zł
estymacja: 9 000 - 12 000 zł
Lot No.
208
Głowa Buddy
brąz złocony, proszkowany, częściowo malowany; drewno czernione; głowa - wys. 40 cm,
Chiny, dynastia Ming, XVI/XVII w.
estymacja: 7 500 - 9 000 zł
estymacja: 7 500 - 9 000 zł
Jan SZOSTAK-GĄSIENICA - Senior? (1863-1939)
Lot No.210
Zwózka drewna
dębina? wys. 43 cm, dł. 98,5 cm, szer. 22,5 cm.
Polska, Zakopane, lata 30. XX w.
estymacja: 9 000 - 12 000 zł
estymacja: 9 000 - 12 000 zł
8 000 zł
Lot No.
213
Trzy postacie spod krzyża: Maria, Jan, Maria-Magdalena
drewno polichromowane, szkło (oczy);
Włochy, XIX-XX w.
estymacja: 8 500 - 10 000 zł
Włochy, XIX-XX w.
estymacja: 8 500 - 10 000 zł
VACLAV ŠIMEK (1907 - ?)
Lot No.1201
Pocałunek
terakota; wys. 43,5 cm, szer. 15 cm, głęb. 21 cm.
Europa Środkowa, Czechy? 1942
estymacja: 3 600 - 4 800 zł
Europa Środkowa, Czechy? 1942
estymacja: 3 600 - 4 800 zł
Lot No.
1203
Popiersie Apolla, na kolumnie
gips; wys. 53 cm, szer. 16 cm, głęb. 11 cm.
Europa Zachodnia, Włochy?; XX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
ABBA FENICHEL (1906-1986) wg;Pracownia Artystyczno-Metalowa S.LUCHTERA, monogramista„H.CH"
Lot No.1205
Rabin nad talmudem
blacha mosiężna repusowana, pasmanteria, oprawa drewniana, czerniona,
gipsatura, złocenie; wymiary w świetle 40.5 x 30,7 cm; Kraków, 2 tercja XX w.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
JOSÉ CARDONA I FURRÓ (1878-1923)
Lot No.1207
Chłopiec z cygarem
brąz patynowany; wys. 35 cm, szer. 13,8 cm, głęb. 11,7 cm.
Hiszpania, ok. 1910; odlew późniejszy - Francja.
estymacja: 3 200 - 4 200 zł
estymacja: 3 200 - 4 200 zł
AUGUSTE HENRI CARLI (1868-1930)
Lot No.1209
Święte serce Jezusowe
brąz patynowany, biały marmur; wys. 20,5 szer. 8,8 cm, głęb. 9 cm.
Francja, pocz. XX w.
estymacja: 3 200 - 4 200 zł
Francja, pocz. XX w.
estymacja: 3 200 - 4 200 zł
ARTYSTA NIEOKREŚLONY (P. O.?)
Lot No.1211
„Wędrowiec - Dziura w bucie”
drewno; wys. 25,5 cm, szer. 11,3 cm, głęb. 11,8 cm.
Włochy?; 1935?
estymacja: 1 200 - 1 600 zł
Włochy?; 1935?
estymacja: 1 200 - 1 600 zł
Royal Dux Bohemia (Duxer Porzellanmanufaktur AG)
Lot No.601
Słoń z uniesioną trąbą
porcelana, farby podszkliwne (częściowo z natrysku); wys. ok.35 cm;
Czechy, Dux (Duchcov), lata 80./90. XX w.
estymacja: 2 500 - 3 500 zł
estymacja: 2 500 - 3 500 zł
Karl HIMMELSTOSS (1878-1967), Rosenthal AG Selb
Lot No.603
Carmen (Tancerka hiszpańska)
porcelana biała; wys. 39,5 cm; Niemcy, model dla Kunstabteilung z 1912 r.
powtórzenie późniejsze (okres międzywojenny).
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
Fabryka Fajansu i Terrakoty Aleksandra Lewickiego w Pacykowie
Lot No.604
Siedzący pies
fajans delikatny, farby ceramiczne (tamponowanie?), szkliwo ołowiowo - boraksowe,
wys. 16 cm; Polska, lata 30. XX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
2 200 zł
EPIAG (Erste Porzellan Industrie AG), Loket (Elbogen)
Lot No.605
Różowy serwis do herbaty art déco
porcelana, szkliwo różowe, srebrzenia, lekko przetarte srebrzenia na kilku naczyniach;
Czechy, lata 1920-1938.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Czechy, lata 1920-1938.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Wytwórnia Josiah Wedgwood (& Sons Ltd.)
Lot No.607
Zespół deserowy do herbaty, ze szlakiem ogniw z różą
kostna porcelana angielska (bone china), kobalt podszkliwny (wszkliwny), farby naszkliwne
i złocenia; Anglia, Barlaston (Staffordshire), ok. 1902-1920.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
MANUFAKTURA PORCELANY W MIŚNI
Lot No.1601
Amor z gołębiem pocztowym i sercem
porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. 29,5 cm;
model Johanna Pollaka (1843-1917) z ok. 1880 - realizacja z XIX/XX w.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
Lot No.
1603
Cztery kufle pamiątkowe - tzw. Reservistenkrüge
porcelana, druk barwny i szablon, farby naszkliwne, pokrywy z oprawą - cynowe; wys. 23-24,5 cm.
Niemcy, kon. XIX w. - pocz. XX w. (lata ok. 1896-1909).
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Manufaktura Porcelany w Miśni
Lot No.1604
Lampa porcelanowa z dekoracją dalekowschodnią, w oprawie z brązu
porcelana, farby naszkliwne, złocenia, oprawa mosiężna, klosz plastikowany, lamowany pasmanterią, wys. 50 cm (całość),
trzon porcelanowy; XX w.
estymacja: 1 500 - 1 900 zł
trzon porcelanowy; XX w.
estymacja: 1 500 - 1 900 zł
1 300 zł
Wytwórnia Josiah Wedgwood & Sons Ltd.
Lot No.1605
Lampa ceramiczna z trzonem - wazonem z reliefem winorośli
kremowy fajans delikatny (Queen’s Ware, creamware), abażur tekstylny, wys. 48 cm (całość);
Anglia, Barlaston (Staffordshire), XX w. (po 1940).
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
Roman PLEWKIEWICZ (czynny 1886-1935)
Lot No.702
Szkatułka neorokokowa
cyna srebrzona cechowana; wys. 15 cm, szer. 13 cm, głęb. 9,5 cm.
Warszawa, pocz. XX w.
estymacja: 1 900 - 2 300 zł
Warszawa, pocz. XX w.
estymacja: 1 900 - 2 300 zł
Lot No.
704
Komplet do herbaty
plater niecechowany, iworyna.
Europa Zachodnia, pocz. XX w.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Europa Zachodnia, pocz. XX w.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Jan Fryderyk SUCK (czynny ok. 1820- 1854?)
Lot No.706
Solniczka z orłem
srebro próby 11 częściowo złocone cechowane; waga 70 g.
Kalisz, lata 30. XIX w.
estymacja: 2 600 - 3 200 zł
Kalisz, lata 30. XIX w.
estymacja: 2 600 - 3 200 zł