Leon WYCZÓŁKOWSKI (1852-1936)
Lot No.1
Kazimierz nad Wisłą, 1919
węgiel, papier; 29,5 x 21 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: LWyczół / 1919 (ołówkiem);
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
12 000 zł
Władysław CHMIELIŃSKI (1911-1979)
Lot No.2
Widok na Plac Zamkowy, lata 30. XX w.
olej, tektura; 15 x 23 cm;
sygn. p. d.: Wł. Chmieliński;
estymacja: 3 600 - 4 600 zł
sygn. p. d.: Wł. Chmieliński;
estymacja: 3 600 - 4 600 zł
3 500 zł
Julian FAŁAT (1853-1929)
Lot No.3
Nad rzeką w Bystrej
akwarela, gwasz, tektura; 46,5 x 68 cm (w świetle oprawy);
sygn. i opisany p. d.: jFałat / Bystra.
estymacja: 50 000 - 60 000 zł
estymacja: 50 000 - 60 000 zł
40 000 zł
Artur WASNER (1887-1939)
Lot No.4
Motyw wiejski
olej, płótno dublowane; 50 x 65 cm;
sygn. p. d.: A Wasner.
estymacja: 8 000 - 9 000 zł
sygn. p. d.: A Wasner.
estymacja: 8 000 - 9 000 zł
Józef RAPACKI (1871-1929)
Lot No.6
Pejzaż nadwodny, 1912
olej, płótno; 99,5 x 150 cm;
sygn. i dat. u dołu po środku: JÓZEF RAPACKI 1912 rok / OLSZANKA;
estymacja: 50 000 - 60 000 zł
estymacja: 50 000 - 60 000 zł
40 000 zł
Władysław JAROCKI (1879-1965)
Lot No.7
Przed kościołem, lata 20. XX w.
olej, płótno; 92 x 103 cm;
sygn. p. d.: Wład. Jarocki;
estymacja: 12 000 - 14 000 zł
sygn. p. d.: Wład. Jarocki;
estymacja: 12 000 - 14 000 zł
Zdzisław JASIŃSKI (1863-1932)
Lot No.9
Pasterka, 1926
olej, płótno; 91 x 73,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: Zd. Jasiński 1926.
estymacja: 50 000 - 60 000 zł
estymacja: 50 000 - 60 000 zł
40 000 zł
Józef POPCZYK (1890-1971)
Lot No.10
Motyw z francuskiej Riviery, ok. 1930
olej, płyta; 48,5 x 39 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: J. Popczyk.
estymacja: 12 000 - 15 000 zł
sygn. p. d.: J. Popczyk.
estymacja: 12 000 - 15 000 zł
Eugeniusz DZIERŻENCKI (1905-1990)
Lot No.11
Molo Sopockie, 1955
olej, tektura; 34 x 43 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: E. Dzierżencki;
estymacja: 4 500 - 5 500 zł
sygn. l. d.: E. Dzierżencki;
estymacja: 4 500 - 5 500 zł
4 000 zł
Stanisław KAMOCKI (1875-1944)
Lot No.13
Pejzaż - Na skraju lasu
olej, sklejka; 42 x 50 cm.
estymacja: 7 000 - 9 000 zł
estymacja: 7 000 - 9 000 zł
Wlastimil HOFMAN (1881-1970)
Lot No.18
Anioł Sprawiedliwości, 1942
olej, sklejka; 22,5 x 47 cm;
sygn., dat. i opisany l. d.: Wlastimil 1942 / Hofman / Tel Aviv;
estymacja: 8 000 - 10 000 zł
estymacja: 8 000 - 10 000 zł
15 000 zł
Kazimierz POCHWALSKI (1855-1940)
Lot No.19
Po nadmiernej degustacji wina, lata 90. XIX w.
olej, płótno naklejone na tekturę; 15,5 x 26 cm;
sygn. l. d.: K. Pochwalski.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
sygn. l. d.: K. Pochwalski.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
3 600 zł
Lot No.20
W pościeli
olej, płótno; 61 x 80 cm;
sygn. p. d.: WW (monogramem wiązanym).
estymacja: 50 000 - 60 000 zł
estymacja: 50 000 - 60 000 zł
40 000 zł
Fryderyk KLEINMANN (1897-1943)
Lot No.21
Żyd nosiwoda, 1937
gwasz, tektura; 61 x 43,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: FRYC / KLEIN / MANN / 937.
estymacja: 18 000 - 24 000 zł
estymacja: 18 000 - 24 000 zł
Sylweriusz SASKI (1863-1954)
Lot No.24
Góralskie zaloty
olej, płótno; 80 x 61 cm;
sygn. p. d.: Sylw. Saski.
estymacja: 6 000 - 8 000 zł
sygn. p. d.: Sylw. Saski.
estymacja: 6 000 - 8 000 zł
5 000 zł
Jan Czesław MONIUSZKO (1853-1908)
Lot No.25
Polonez, ok. 1906
olej, płótno; 71 x 48 cm;
sygn. p. d.: J.C. Moniuszko;
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
sygn. p. d.: J.C. Moniuszko;
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
8 500 zł
Wiktor MAZUROWSKI (1859-1944)
Lot No.27
Portret żony - Jadwiga Zaleska-Mazurowska
olej, płótno dublowane; 54 x 41,5 cm;
sygn. p. d.: MAZUROWSKI;
estymacja: 17 000 - 20 000 zł
sygn. p. d.: MAZUROWSKI;
estymacja: 17 000 - 20 000 zł
Alfred WIERUSZ-KOWALSKI (1849-1915)
Lot No.30
Wilki zimą
olej, płótno; 85,5 x 131 cm;
sygn. l. d.: A. Wierusz-Kowalski.
estymacja: 800 000 - 1 100 000 zł
650 000 zł
Jerzy KOSSAK (1886-1955)
Lot No.31
Odpoczynek żołnierzy przy ognisku, 1947
olej, tektura; 34 x 49 cm;
sygn. i dat. p. d.: Jerzy Kossak / 1947;
estymacja: 15 000 - 18 000 zł
estymacja: 15 000 - 18 000 zł
Jerzy KOSSAK (1886-1955)
Lot No.32
Wesele krakowskie, 1942
olej, tektura; 36 x 50 cm;
sygn. i dat. l. d.: Jerzy Kossak / 1942;
estymacja: 3 500 - 4 000 zł
estymacja: 3 500 - 4 000 zł
8 000 zł
Zygmunt ROZWADOWSKI (1870-1950)
Lot No.34
Polowanie par force, 1925
olej, płyta, 36,5 x 50,5 cm (w świetle oprawy);
sygn.: l. d.: Z. Rozwadowski 1925.
estymacja: 25 000 - 30 000 zł
estymacja: 25 000 - 30 000 zł
Jerzy KOSSAK (1886-1955)
Lot No.36
Palenie sztandarów w trakcie odwrotu spod Moskwy, 1929
olej, płótno naklejone na płytę; 95 x 144 cm;
sygn. i dat. p. d.: Jerzy Kossak / 1929.
estymacja: 50 000 - 60 000 zł
estymacja: 50 000 - 60 000 zł
57 000 zł
Zofia ALBINOWSKA-MINKIEWICZOWA (1886-1971)
Lot No.37
Nasturcje, przed 1933
olej, sklejka; 25 x 25 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Zofia Albinowska;
estymacja: 7 000 - 8 000 zł
estymacja: 7 000 - 8 000 zł
6 400 zł
Alfons KARPIŃSKI (1875-1961)
Lot No.39
Maki, 1940
olej, tektura; 49,5 x 70,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: a. karpiński 1940.
estymacja: 14 000 - 18 000 zł
estymacja: 14 000 - 18 000 zł
12 000 zł
Adolf EBERLE (1843-1914)
Lot No.40
Babunia
olej, deska; 47,5 x 58 cm;
sygn. i opisany l. d.: Adolf Eberle Munchen;
estymacja: 4 500 - 5 500 zł
estymacja: 4 500 - 5 500 zł
Malarz nieokreślony, XX w.
Lot No.44
Madonna z Dzieciątkiem w typie manierystycznym
olej, deska; 87,7 x 67,5 cm.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł
estymacja: 7 000 - 8 000 zł
Malarz nieokreślony, w typie malarstwa holenderskiego XVII w.
Lot No.47
Scena rodzajowa przed karczmą, XIX w.
olej, płótno naklejone na płytę
wiórową fornirowaną; 34 x 43 cm.
estymacja: 14 000 - 17 000 zł
estymacja: 14 000 - 17 000 zł