Henryk EPSTEIN (1892-1944)
Lot No.1
Zimowy pejzaż ze sztafażem
akwarela, gwasz, czarna kredka, papier; 41 x 56 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. d.: H. Epstein (ołówkiem).
Leonard PĘKALSKI (1896-1944)
Lot No.3
Pejzaż z krowami
akwarela, papier; 36 x 43 cm.
Z kolekcji rodzinnej artysty.
Z kolekcji rodzinnej artysty.
Józef POCHWALSKI (1888-1963)
Lot No.5
Pogorzelec, 1927
tempera, sklejka; 120 x 80 cm;
sygn. i dat. p. d.: Józef Pochwalski 1927;
Kazimierz ZIELENIEWSKI (1888-1931)
Lot No.7
Wóz z koniem
olej, płótno; 32,5 x 41 cm;
sygn. p. d.: KZ.
sygn. p. d.: KZ.
Lot No.
11
Fotografia: Teatr Niezależny Tadeusza Kantora-Matka i ucztownicy
fotografia, 23,5 x 17,2 cm, papier fotograficzny.
Na odwrocie ołówkiem informacje o przedstawionych postaciach i scenach.
Lot No.
13
Fotografia: Teatr Niezależny Tadeusza Kantora-Lila Proszkowska-Krasicka jako Balladyna ze Skierką i Chochlikiem
Stan PEREC
Lot No.15
Andrzej Szarmach [piłkarz legenda]
fotografia czarno-biała, brom; 20 x 16,5 cm (w świetle passe-partout);
na odwrocie dwa stemple.
na odwrocie dwa stemple.
Jan LEBENSTEIN (1930-1999)
Lot No.17
Człowiek - ptak
litografia barwna, papier; 33 x 23,5 cm (arkusz);
sygn. p. d.: Lebenstein i opisany l. d.: 3/100 (ołówkiem).
Andrzej BIERNACKI (ur. 1958)
Lot No.19
Akt podwójny, 1987
olej, płótno; 140 x 130 cm;
sygn. i dat. l. d.: Andrzej Biernacki '87;
GIESCHE Fabryka Porcelany S.A., Bogucice - Katowice
Lot No.25
Zespół serwisowy (śniadaniowo- deserowy)
Śląsk, Katowice-Bogucice, Fabryka Porcelany Giesche S.A, lata 1928-1939.
Lot No.
27
Ekrytuar w formie grupy figuralnej
porcelana, farby naszkliwne, ślady reperacji i retuszów krawędzi fotela;
wys. 22 cm, 22 x 12 cm; w górnej części od spodu wyciski: O, 144.
PLAUE
Lot No.29
Paterka ze sceną - Posiłek wieśniaków
porcelana, farby, kalka, złocenie; wys. 28 cm;
sygn. na spodzie kobaltem oraz wycisk w masie;
Lot No.
31
Waza z pokrywą
porcelana, farby naszkliwne, złocenia, kilka niewielkich ubytków plastycznej dekoracji kwiatowej;
wys. ok. 45 cm; sygn. kobaltem podszkl.
Lot No.
33
Garnitur kominkowy
ceramika, farby naszkliwne, złocenie;
w składzie: para naczyń z ażurowym uchwytem: wys. 47,5 cm; oznaczenia na spodzie: 816/ dwie wklęsłe kropki;
Eduard FIEDLER (1801-1865, czynny od 1828)
Lot No.35
Puzdro
srebro częściowo złocone cechowane, waga 315 g
Poznań, lata 30.-40. XIX w.
Poznań, lata 30.-40. XIX w.
Robert GARRARD
Lot No.39
Teryna do ciepłych potraw
srebro sterling; wys. 7 cm, średn. 27 cm; waga 1,534 g;
sygn. na spodzie: GARRARDS / Panton Street / LONDON;
Lot No.
41
Zestaw toaletowy z monogramem wiązanym FA albo AF
srebro pr. 800, szkło przezroczyste, drewno;
w składzie: lustro toaletowe: wys. 47 cm, szer. 40 cm; cechy na bocznej górnej srebrnej krawędzi
Wytwórnia FLAMANT ET FILS
Lot No.43
Solniczka podwójna
srebro próby 1 cechowane, wkłady złocone; wys. 16 cm, waga 245 g.
Paryż, wytwórnia Flamant et Fils, lata 80. XIX w.
Lot No.
45
Lustro ścienne
tafla lustrzana, drewno, gips, złocony, malowany; 127,5 x 98 x 15 cm;
Europa Zachodnia, XIX/XX w.
Europa Zachodnia, XIX/XX w.