Paweł Stefan KALIŃSKI (1892-1948)
Lot No.139
Fragment ogrodu w Busko-Zdroju
olej, tektura; 42,5 x 33 cm;
sygn. i dat. p. d.: St. Kaliński / 63;
P. TACHERZACZEK
Lot No.141
Kościół Mariacki w Gdańsku
olej, płótno; 52 x 42,5 cm;
sygn. p. d.: P. Tacherzaczek.
sygn. p. d.: P. Tacherzaczek.
Lot No.
302
Fotografia: Teatr Niezależny Tadeusza Kantora-Marcin Wenzel jako Filon
fotografia, 23,5 x 17,2 cm, papier fotograficzny.
Na odwrocie ołówkiem informacje o przedstawionych postaciach i scenach.
Lot No.
304
Jacek Gmoch
fotografia czarno-biała, brom; 29,5 x 22,5 cm (w świetle passe-partout);
na odwrocie stempel: OLYMPIA Milano.
Zbigniew RYBCZYŃSKI (ur. 1949)
Lot No.306
Stereoscopic 180 °, 2007
technika własna (print), papier; 29 x 19,5 cm na arkuszu 43 x 43 cm,
sygn. ołówkiem p. d. Zbig /2007;
Marc CHAGALL (1887-1985) - według
Lot No.308
Bez tytułu 2098
litografia barwna, papier; 75,5 x 94,5 cm (wymiar arkusza);
sygn. p. d.: Marc Chagall (faksymile artysty); nr odbitki l. d.: 213/500 (ołówkiem);
Jan LEBENSTEIN (1930-1999)
Lot No.310
Serce na uwięzi, 1972
litografia barwna, papier; 33 x 23,5 cm (arkusz);
sygn. ołówkiem p. d.: Lebenstein; opisany l. d.: 5/100.
Stefania DRETLERE-FLIN (1909-1994)
Lot No.312
Paw, 1973
drzeworyt barwny, bibułka 44 x 27 cm;
sygn. ołówkiem p. d.: St. Dretlere Flin; l. d. dat. i opis; odbitka 2 z 8.
Malarz nieokreślony
Lot No.314
Martwa natura z kwiatem, 1984
olej, płótno; 70 x 69,5 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: WM/ AW 84.
Malarz nieokreślony
Lot No.316
Mężczyzna z martwą naturą, 1984
olej, płótno; 64,5 x 99,5 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: WM 84 / AW.
Zdzisław LACHUR (1920-2007)
Lot No.318
Mojżesz, 1991
technika własna, karton; 86, 5 x 61 cm;
sygn. i dat. p. d.: Z. Lachur 91.
A. KORDECKA
Lot No.320
Wycinanka kurpiowska
papier; 39 x 29 cm (w świetle oprawy);
u dołu: ZE ZBIORÓW TUL. R. P., WYK. A. KORDECKA. KURPIE.
Lot No.
602
Trzy butelki szklane
wys. od 24 cm do 43,5 cm;
na jednej z butelek: J. A. BACZEWSKI; na drugiej: ROB.STORCH / Jnh. PAUL HEINZE / WALDENBURG'/Schl.
Lot No.
604
Zestaw dobierany ze szkła bezbarwnego
w składzie: dwie paterki na ryby (3 x 24 x 16 cm), flakonik z korkiem na ocet: wys. 10 cm; odprysk korku.
MG France
Lot No.606
Kubełek z ornamentem rokokowym, z wkładem porcelanowym?
porcelana, blacha mosiężna tłuczona, farba ceramiczna czarna; wys. 16,5 cm;
sygn. na spodzie zielenią: FRANCE/ monogram MG/ DEPOSE;
Wytwórnia naśladująca wyroby Miśni
Lot No.608
Duża patera dekorowana rzeźbami dzieci oraz bukietem kwiatów z ośmioma czarkami
porcelana, farby naszkliwne, złocenia, kalka; wys. całk. 40 cm; wys. miseczek 7,5 cm;
sygn. w typie Miśni na spodzie kobaltem. podszkliwnym
Lot No.
610
Małpka i słoń - dobierane
słoń: porcelana, farby; wys. 9,5 cm; małpka: porcelana, farby; wys. 6,2 cm; na spodzie wycisk: 364 / 2.
Lot No.
614
Para figurek porcelanowych dobieranych: dziewczyna z dzbanem, chłopiec na nartach
porcelana, farby, złocenie;
- chłopiec na nartach: wys. 16,2 cm; oznaczenia na spodzie czerwienią: B-C.;