Lot No.
49
Rama ozdobiona ornamentami
drewno, gipsatura, farba; 86 x 76 cm, światło ramy: 62,5 x 52,5 cm.
Lot No.
53
Zegar wiszący z inkrustowanymi kwiatami
drewno, masa perłowa, złocenie, niklowanie, metal; 74 x 61,5 x 16 cm;
tracza z cyframi rzymskimi;
tracza z cyframi rzymskimi;
Lot No.
55
Para foteli w stylu biedermeier z intarsjowaną kobiecą postacią
drewno, tapicerka; 80 x 53 x 57 cm;
po naprawie, ślady użytkowania.
Lot No.
57
3 fotele tzw. gdańskie
dąb, tapicerka;
fotel z rzeźbionymi kwiatami: 130 x 47 x 55 cm; fotel z rzeźbionymi lwami: 122,5 x 49 x 55 cm; fotel z kolumnami spiralnymi: 125 x 47 x 52;
Spamers GROSSER
Lot No.101
Mapa Północnej Ameryki, Hand-Atlas, 1900
34,5 x x44 cm (w świetle passe-partout).
Maria WERTEN [WERTENSTEIN] (1888-1949)
Lot No.103
New Toys, ok. 1930
litografia barwna, papier; 42 x 32 cm. na papierze 50 x 35 cm;
sygn. l. d. na kamieniu;
sygn. l. d. na kamieniu;
W. H. BARTLETT- według
Lot No.105
Grób Kościuszki w West Point (The Tomb of Kosciusko), 1837
staloryt, papier; 12 x 17,5 cm na arkuszu 20 x 27,5 cm;
według rysunku W. H. Bartletta, sztychował R. Young.
Lot No.
107
Przejście Niemna 1812
(The Boasting Crossing of the Niemen...), Londyn 1816, wyd. E. Orme
akwatinta barwna, papier; 19,5 x 27,5 cm na arkuszu 25,5 x 32 cm.
Lot No.
109
Przeznaczenie usuwa Ragotin z róży ..., 1739
według Pater Jean-Baptiste (1695-1736), rytował P. Surugue
miedzioryt, papier: 30 x 38,5 cm (w świetle passe-partout);
Lot No.
111
Paryż - Kolumnada Luwru [Paris dans sa splender, Colonnade du Louvre]
litografia kolorowana, papier; 31 x 45 cm (w świetle passe-partout);
l. d.: Nantes, lith. Charpentier, Edit.-Paris, quai Conti,3;
Lot No.
113
Pochód Lisowczyków
według obrazu Józefa Brandta (1841-1915), rytował H. Droehmer (1802-1890) - premia Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie za rok 1864
Lot No.
115
Ein wichtiges Geheimnis
według M. Wunsch, rytował J. Bankel
miedzioryt, papier; 60,5 x 45,5 cm (arkusz w świetle oprawy).
Albert Henry PAYNE (1812-1902)
Lot No.117
wg obrazu Daniela Chodowickiego (1726-1801)
Ciuciubabka [Blindekuhspiel], ok.1845
miedzioryt punktowy, papier; 16,5 x 21 cm (w świetle passe-partout);
Jadwiga KRASIŃSKA (1840-1913)
Lot No.119
Portret dziecka, 1857
ołówek, kredka czarna, błękitna, biel, papier; 41 x 33,5 cm (w świetle oprawy);
opisany i dat. p. d.: Edvige Krasińska - 1857 - 4. October (ołówkiem)
Henryk EPSTEIN (1892-1944)
Lot No.121
Pejzaż
akwarela, gwasz, czarna kredka, papier; 35,5 x 44 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d. ołówkiem: H Epstein.
Leonard PĘKALSKI (1896-1944)
Lot No.123
Kwiaty w wazonie, 1937
akwarela, papier; 31 x 25 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: Leonard Pękalski grudzień 1937.
Leonard PĘKALSKI (1896-1944)
Lot No.125
W plenerze
akwarela, papier; 36 x 50 cm.
Z kolekcji rodzinnej artysty.
Z kolekcji rodzinnej artysty.
Malarz nieokreślony
Lot No.133
Pieta wg obrazu z Tubądzina
płótno naklejone na deskę, tempera; 48,5 x 33,5 cm; dwie dziurki w płótnie.
Malarz nieokreślony
Lot No.135
Rybacy
olej, tektura; 36 x 47,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d. nieczytelna.
sygn. p. d. nieczytelna.