Jerzy POTRZEBOWSKI (1921-1974)
Lot No.1034
Pejzaż z Ptaszkowej koło Nowego Sącza
olej, płyta, 43,5 x 54 cm;
na odwrocie nalepki potwierdzające autorstwo obrazu podpisane przez P. Marię Potrzebowską.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
Henryk SAJDAK (1905-1995)
Lot No.1036
Róże
olej, płótno; 50,5 x 70,5 cm;
sygn. l. d.: H. Sajdak.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
sygn. l. d.: H. Sajdak.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
Jan BERNHARD (1888-1960)
Lot No.1038
Odpust w Szczyrku, 1958
olej, płótno; 50 x 60 cm;
sygn. i dat. p. d.: JBernhard 58
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
Antoni WASILEWSKI (1905-1975)
Lot No.1040
Portret doktora, majora Zgorzeleskiego
tusz, piórko, ołówek, akwarela, papier; 34,5 x 24 cm;
sygn. i dat. l. d.: mal. / Wasilewski / 27.IX.1940.
estymacja: 900 - 1 200 zł
estymacja: 900 - 1 200 zł
Władysław SERAFIN (1905-1988)
Lot No.1042
Ruiny zamku, 1949
olej, płótno; 62 x 48,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: W Serafin 1949
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
Franciszek RYBKOWSKI, XX w.
Lot No.1044
Kaplica Zygmuntowska na Wawelu, 1928
akwarela, karton; 34,5 x 24 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d: F. Rybkowski - 928r.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Damazy KOTOWSKI (1861-1943)
Lot No.1046
Pejzaż z potokiem, 1924
olej, płótno naklejone na tekturę; 30,5 x 40 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Damazy 1924.
estymacja: 2 800 - 3 600 zł
estymacja: 2 800 - 3 600 zł
Michał STAŃKO (1901-1969)
Lot No.1047
Morskie Oko
olej, tektura, 46,5 x 65,5 cm;
sygn. p. d.: M Stańko.
estymacja: 3 200 - 4 200 zł
sygn. p. d.: M Stańko.
estymacja: 3 200 - 4 200 zł
2 800 zł
Roman FENIUK (1909-1988)
Lot No.1048
Pejzaż tatrzański
olej, płótno; 45 x 55 cm;
sygn. p. d.: R. FENIUK.
estymacja: 2 500 - 3 200 zł
sygn. p. d.: R. FENIUK.
estymacja: 2 500 - 3 200 zł
2 200 zł
Henryk WÓJCIK (1920-2009)
Lot No.1050
Wnętrze kościoła św. Zofii w Bobowej, 1965
akwarela, papier; 41 x 28,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Hen Wójcik 65 (długopisem).
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Wiktor KORECKI (1890-1980)
Lot No.1052
Wilki
olej, tektura; 33,5 x 48 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WIKTOR KORECKI.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
sygn. l. d.: WIKTOR KORECKI.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Kazimierz POCHWALSKI (1855-1940)
Lot No.1054
Portret kobiety w kapeluszu
olej, karton naklejony na tekturę; 17,5 x 13 cm;
sygn. p. d.: K. Pochwalski.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
sygn. p. d.: K. Pochwalski.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
Jakub ZUCKER (1900-1981)
Lot No.1056
Kobieta siedząca w fotelu
olej, płótno; 44,5 x 29,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: J. Zucker.
estymacja: 6 000 - 8 000 zł
sygn. l. d.: J. Zucker.
estymacja: 6 000 - 8 000 zł
Wilhelm Hans BRAUN (1873-1938)
Lot No.1058
Mimi
olej, deska; 26 x 20,5 cm;
sygn. l. d.: W.H. BRAUN.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
sygn. l. d.: W.H. BRAUN.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
L. WIVIEN (? - XIX/XX w.)
Lot No.1060
Portret damy
olej, płótno; 79 x 63 cm;
sygn. p. g.: nieczytelnie L... Wivien?
estymacja: 4 500 - 5 500 zł
estymacja: 4 500 - 5 500 zł
Izabela NITECKA-TROJANOWSKA (1899-?)
Lot No.1062
Fragment z Dolnego Śląska
olej, płótno; 47 x 56 cm;
sygn. p. d.: I. Nitecka
estymacja: 1 700 - 2 300 zł
sygn. p. d.: I. Nitecka
estymacja: 1 700 - 2 300 zł
Xawery DUNIKOWSKI (1875-1964)
Lot No.202
Fryderyk Chopin
gips, odlew; wys. 31 cm, szer. 26 cm, głęb. 18,5 cm.
Polska, ok. 1900, odlew późniejszy
estymacja: 12 000 - 16 000 zł
estymacja: 12 000 - 16 000 zł
Lot No.
204
Św. Jakub
drewno, polichromowane, złocenie na pulmet; wys. 95,5 cm, szer. 35 cm;
Europa Zachodnia, XIX / XX w.;
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
SZKOŁA ZAKOPIAŃSKA
Lot No.206
Matka Boska Immaculata
brąz, odlew patynowany; wys. 56 cm, podstawa 12 x 11,5 cm.
Polska, 1929 ( odlew późniejszy)
estymacja: 8 000 - 9 000 zł
estymacja: 8 000 - 9 000 zł
5 500 zł
Georg KLOSE (zm. 1728)
Lot No.208
Rama epitafium kupca Pankracego Kretschmera
drewno, złocenie; 206 x 162 x 22 cm;
Śląsk, Georg Klose, ok. 1692 roku (na podstawie daty śmierci kupca)
estymacja: 100 000 - 120 000 zł
Lot No.
1202
Para główek aniołków w tradycji barokowej
drewno polichromowane, złocone na pulment; 22 x 22 x 11 cm;
Europa Środkowa, XIX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Europa Środkowa, XIX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Ernst GEIGER, XX w.
Lot No.1204
Żołnierz, 1918
brąz; wys. 24 cm, szer. 8,5 cm, głęb. 6 cm;
sygn. i dat. z boku podstawy: E. GEIGER 1918.
estymacja: 2 200 - 2 600 zł
estymacja: 2 200 - 2 600 zł
Eugene [Jewgienij Aleksandrowicz] LANCERAY (1848-1898) - według
Lot No.1206
Dżygici
żeliwo patynowane na czarno; wys. 50 cm, szer. 43 cm, głęb. 22 cm;
Rosja, Kasli, pocz. XX w. (?), model Jewgienija Lanceray z 1874 roku
estymacja: 12 000 - 15 000 zł
estymacja: 12 000 - 15 000 zł
J. CHIURAZZI, 4 ćw. XIX w.
Lot No.1208
Popiersie Antinousa [Dionizosa]
marmur; 55 x 40 x 30 cm; Włochy, XIX w.
sygn. z boku: Chiurazzi / Napoli
estymacja: 14 000 - 18 000 zł
estymacja: 14 000 - 18 000 zł
Emil GALLÉ (1846-1904)
Lot No.601
Żardiniera
szkło warstwowe, trawione; wys. 14 cm, szer. 40 cm, głęb. 15 cm;
Francja, Nancy, pocz. XX w. (przed 1904);
estymacja: 18 000 - 23 000 zł
estymacja: 18 000 - 23 000 zł