Ludwik De LAVEAUX (1869-1894)
Lot No.49
W domowym zaciszu - Matka z dziećmi
gwasz monochromatyczny, papier przyklejony do passe-partout;
19 x 13 cm (w świetle passe-partout); sygn. p. d.: L. de Laveaux.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
16 000 zł
Alicja HALICKA (1894-1975)
Lot No.50
Wnętrze domu artystki z portretem córki
olej, płótno; 65 x 54 cm;
sygn. l. d.: Halicka
estymacja: 90 000 - 100 000 zł
sygn. l. d.: Halicka
70 000 zł
Ksawery Jan KANIEWSKI (1805-1867)
Lot No.51
Portret młodej kobiety
olej, płótno, 65 x 54 cm;
sygn. p.d.: K. Kaniewski / mal. w Warsz. / 1848
estymacja: 60 000 051 - 80 000 zł
Karl KAUFMANN [vel B. LAMBERT, Fr. GILBERT, H. ROHR] (1843-1905)
Lot No.53
Pejzaż z jeziorem
olej, płótno dublowane; 37 x 58 cm;
sygn. l. d.: B. Lambert.
estymacja: 18 000 - 24 000 zł
sygn. l. d.: B. Lambert.
estymacja: 18 000 - 24 000 zł
16 000 zł
Jarosław KIRILENKO (1913-1977) wg Bernardo Bellotto zw. Canaletto (1721-1780)
Lot No.54
Widok Warszawy od strony Pragi
olej, płótno; 178 x 279 cm.
Kopia obrazu Bernardo Belotto Canaletto z 1770 roku
estymacja: 30 000 - 35 000 zł
estymacja: 30 000 - 35 000 zł
27 000 zł
Ferdinand THURNHERR (1875-1930/50), według Gerarda TER BORCHA II (1617-1681)
Lot No.55
Chłopiec iskający psa
olej, płótno; 35 x 27 cm;
l. d. monogram wiązany;
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
l. d. monogram wiązany;
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
Malarz nieokreślony, XVII w.
Lot No.57
Scena bukoliczna
olej, płótno, 46 x 64 cm;
na odwrocie no 127
estymacja: 35 000 - 45 000 zł
na odwrocie no 127
estymacja: 35 000 - 45 000 zł
Malarz nieokreślony, XIX w.
Lot No.59
Chrystus z krzyżem
olej, deska; 24 x 23,5 cm;
Powtórzenie XVII wiecznego pierwowzoru flamandzkiego (?).
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
Paul MERWART (1855-1902)
Lot No.61
Skradziony odpoczynek
olej, deska; 24,5 x 32,5 cm;
sygn. l. d.: P. MERWART
estymacja: 17 000 - 22 000 zł
sygn. l. d.: P. MERWART
estymacja: 17 000 - 22 000 zł
Melchior DE HONDECOETER (1636-1695) - krąg
Lot No.63
Martwa natura z ptactwem
olej, płótno dublowane; 120 x 98,5 cm.
estymacja: 150 000 - 180 000 zł
130 000 zł
Stefan KONWIŃSKI (1913-1990)
Lot No.1002
Zestaw 3 fotografii - Motywy krakowskie
Kute Drzwi, Katedra Wawelska, Renesansowy Portal;
fotografie czarno-białe, odbitka żelatynowo-srebrowa, tonowana, papier barytowy; 40 x 30 cm;
estymacja: 900 - 1 200 zł
estymacja: 900 - 1 200 zł
Wacław WAŚKOWSKI (1904-1975)
Lot No.1004
Kościół Nawiedzenia Najświętrzej Marii Panny w Warszawie Nowym Mieście, 1934
akwaforta, papier; 11,7 x 15,2 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WWaśkowski (ołówkiem); data p. d.: 1934 r. (ołówkiem).
estymacja: 1 200 - 1 400 zł
estymacja: 1 200 - 1 400 zł
Marian KONARSKI (1909-1998)
Lot No.1006
Klasztor Norbertanek na Salwatorze, 1957
ołówek, papier; 16 x 22 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: 13. X. 57. M. KONARSKI.
estymacja: 1 500 - 1 900 zł
estymacja: 1 500 - 1 900 zł
Nicolai VON ASTUDIN (1847-1925)
Lot No.1008
Na wybrzeżu normandzkim
olej, płótno; 30,5 x 47 cm;
sygn. l. d.: N. Astudin
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
sygn. l. d.: N. Astudin
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
2 200 zł
Stanisław SZYGELL (1881-1941)
Lot No.1010
Pod słońce
olej, sklejka; 24 x 27,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Szygell.
estymacja: 5 000 - 6 500 zł
sygn. p. d.: Szygell.
estymacja: 5 000 - 6 500 zł
Stanisław SZYGELL (1881-1941)
Lot No.1012
Obraz dwustronny: Kaplica w Muszynie/ Zima
olej, sklejka; 28,5 x 23 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Szygell.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
sygn. p. d.: Szygell.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
Bruno STEIGUEBER (1879-?)
Lot No.1014
Zimowe skały
olej, płyta; 40 x 52 cm;
sygn. p. d.: B. Steigueber (ryta w warstwie malarskiej).
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
1 800 zł
Józef GRACZYŃSKI (1866-1939)
Lot No.1016
Wioska zimą
olej, płótno; 80 x 101 cm;
sygn. l. d.: JózGraczyński.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
sygn. l. d.: JózGraczyński.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Kazimierz Togo FAŁAT (1904-1981) - przypisywany
Lot No.1018
Myśliwy na ambonie łowieckiej
akwarela, papier; 47 x 24 cm (w świetle passe-partout).
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
Stanisław GIBIŃSKI (1882-1971)
Lot No.1020
Wyjście z kościoła
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 35 x 50 cm;
sygn. l. d.: S. Gibiński.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
sygn. l. d.: S. Gibiński.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
A. BARTH, XX w.
Lot No.1022
Białe astry i figurka
akwarela, papier; 55,5 x 37 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: ABARTH.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
sygn. p. d.: ABARTH.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Julia GNIEWEK (ur. 1925)
Lot No.1024
Martwa natura z owocami, 1955
olej, płótno; 45 x 60 cm;
sygn. i dat. p. d.: 1955 / J. Gniewkowa.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Franciszek JAŹWIECKI (1900-1946)
Lot No.1026
Zima
olej, sklejka; 28 x 38,5 cm;
sygn. p. d.: JAŹWIECKI.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
sygn. p. d.: JAŹWIECKI.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Alfred TERLECKI (1883-1973)
Lot No.1028
Po drzewo do lasu
olej, płótno; 50 x 70 cm;
sygn. p. d.: ALFREDTERLECKI
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
sygn. p. d.: ALFREDTERLECKI
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
Stanisław ŻURAWSKI (1889-1976)
Lot No.1030
Pejzaż górski
olej, tektura; 27 x 35,5 cm;
sygn. p.d.: St. Żurawski
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
sygn. p.d.: St. Żurawski
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Mieczysław Karol HEBENSTREIT (1887-1932)
Lot No.1032
Wejherowska Kalwaria, 1922
akwarela, papier; 48 x 62,5 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisana l. d.: Wejherowo "Kalwarja" Pomorze / K. Hebenstreit 1922.
estymacja: 2 800 - 3 600 zł
estymacja: 2 800 - 3 600 zł
2 500 zł