Jan MATEJKO (1838-1893)
Lot No.1
Szkic głowy Skirgiełły
ołówek, papier; 13,5 x 15 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: JM (monogram wiązany)
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
10 000 zł
Piotr MICHAŁOWSKI (1800-1855)
Lot No.2
Krakowiak i koń
akwarela, papier; 18,5 x 26,5 cm (w świetle oprawy);
napis l. d.: Piotr Michałowski.
estymacja: 7 500 - 9 500 zł
estymacja: 7 500 - 9 500 zł
9 000 zł
Franciszek ŻMURKO (1859-1910)
Lot No.3
Kobieta w kapeluszu - Szkic okazjonalny
ołówek, papier; 12 x 8 cm (owal wtórnie wycięty);
sygn. u dołu: Fr. Żmurko;
estymacja: 1 500 - 1 800 zł
sygn. u dołu: Fr. Żmurko;
estymacja: 1 500 - 1 800 zł
1 500 zł
Kasper POCHWALSKI (1899-1971)
Lot No.6
Motyw architektoniczny, 1932
olej, płótno; 64 x 46 cm;
sygn. i dat. l. d.: 1932 / Kasper Pochwalski.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
Maurycy TRĘBACZ (1861-1941)
Lot No.9
Kwiaciarka, ok. 1924
olej, płótno; 97,5 x 66 cm;
sygn. l. d.: Maurycy Trębacz.
estymacja: 5 000 - 7 000 zł
sygn. l. d.: Maurycy Trębacz.
estymacja: 5 000 - 7 000 zł
3 500 zł
Jan BULAS (1878-1917)
Lot No.10
Malwy przed chatą
pastel, papier; 39 x 46 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Bulas.
estymacja: 4 000 - 5 500 zł
sygn. l. d.: Bulas.
estymacja: 4 000 - 5 500 zł
4 000 zł
Stanisław KAMOCKI (1875-1944)
Lot No.13
Chrystus na krzyżu
olej, płótno; 35 x 25 cm;
sygn. p. d.: SKamocki
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
sygn. p. d.: SKamocki
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
Michał GORSTKIN WYWIÓRSKI (1861-1926)
Lot No.14
Kapliczka
olej na podrysowaniu ołówkiem, płótno naklejone na tekturę; 21 x 29 cm;
sygn. p. d.: M. G. Wywiórski.
estymacja: 3 000 - 3 800 zł
sygn. p. d.: M. G. Wywiórski.
estymacja: 3 000 - 3 800 zł
2 600 zł
Wlastimil HOFMAN (1881-1970)
Lot No.15
Vita contemplativa, ok. 1925
olej, tektura; 33,5 x 48,5 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil / Hofman.
estymacja: 25 000 - 30 000 zł
estymacja: 25 000 - 30 000 zł
22 000 zł
Anna MAŚLAKIEWICZ-BRZOZOWSKA (1912-1986)
Lot No.16
Martwa natura z jaśminem, 1943
olej, sklejka; 122 x 87 cm;
sygn. i dat. l. d.: A. Maślakiewicz - Brzozowska 1943 r.
estymacja: 12 000 - 15 000 zł
estymacja: 12 000 - 15 000 zł
Alfons KARPIŃSKI (1875-1961)
Lot No.19
Róże żółte - Żółte róże i porcelanowe puzderko, ok. 1933
olej, tektura; 35 x 50 cm;
sygn. przy lewej krawędzi po środku: a. karpiński
estymacja: 11 000 - 14 000 zł
estymacja: 11 000 - 14 000 zł
Zbigniew GOSTWICKI (1906-2003)
Lot No.23
Widok Krakowa / Portret matki - obraz dwustronny
olej, płótno; 69 x 54,5 cm (w świetle oprawy).
Lit. Porównawcza: Zbigniew Gostwicki 1906-2003, Kraków 2005
estymacja: 7 000 - 9 000 zł
estymacja: 7 000 - 9 000 zł
Hanna RUDZKA-CYBISOWA (1897-1988)
Lot No.24
Ogród - Widok z okna
olej, tektura; 30,5 x 26,5 cm;
sygn. l. d.: H. Rudzka-C.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
sygn. l. d.: H. Rudzka-C.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
3 500 zł
Jerzy KOSSAK (1886-1955)
Lot No.26
Polowanie par force, 1941
olej, tektura; 50 x 69,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: Jerzy Kossak / 1941.
estymacja: 22 000 - 27 000 zł
estymacja: 22 000 - 27 000 zł
20 000 zł
Zygmunt JÓZEFCZYK (1881-1966)
Lot No.29
Jeździec, 1922
olej, tektura; 68 x 98 cm;
sygn. i dat. l. d.: Z. Józefczyk / 22.
estymacja: 5 000 - 7 000 zł
estymacja: 5 000 - 7 000 zł
Jerzy KOSSAK (1886-1955)
Lot No.30
Pościg, 1940
olej, tektura; 19,5 x 29 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Jerzy Kossak / 1940;
estymacja: 5 500 - 6 500 zł
estymacja: 5 500 - 6 500 zł
6 000 zł
Stanisław ŻURAWSKI (1889-1976)
Lot No.32
Marychna
olej, tektura, 50 x 35 cm;
sygn. l. g.: St. Żurawski
estymacja: 4 500 - 5 500 zł
sygn. l. g.: St. Żurawski
estymacja: 4 500 - 5 500 zł
Lot No.34
Półakt, ok. 1930
olej, tektura; 62 x 47,5 cm;
sygn. l. d.: WWeiss
estymacja: 22 000 - 28 000 zł
sygn. l. d.: WWeiss
estymacja: 22 000 - 28 000 zł
24 000 zł
Piotr STACHIEWICZ (1858-1938)
Lot No.35
Bartosz Głowacki, przed 1910
olej, tektura; 46 x 38,5 cm;
sygn. p. g.: P. STACHIEWICZ.
estymacja: 18 000 - 24 000 zł
sygn. p. g.: P. STACHIEWICZ.
estymacja: 18 000 - 24 000 zł
Kazimierz SICHULSKI (1879-1942)
Lot No.38
Ogrójec, 1935
olej, sklejka; 81 x 113 cm;
sygn. l. d.: Sichulski
estymacja: 15 000 - 25 000 zł
sygn. l. d.: Sichulski
estymacja: 15 000 - 25 000 zł
Józef RAPACKI (1871-1929)
Lot No.42
Dom w zieleni, 1908-1909
olej, deska; 46 x 61 cm;
sygn. i dat. l. d.: JÓZEF RAPACKI 1908-1909.
estymacja: 25 000 - 28 000 zł
estymacja: 25 000 - 28 000 zł
Jerzy FEDKOWICZ (1891-1959)
Lot No.45
Krajobraz z aleją drzew
olej, sklejka; 50 x 66,5 cm;
na odwrocie naklejka z TPSP w Krakowie z autorem, tytułem, techniką i wymiarami pracy.
estymacja: 12 000 - 14 000 zł
estymacja: 12 000 - 14 000 zł
Lot No.47
Pejzaż z Kalwarii
olej, płótno; 49,5 x 64 cm;
sygn. l. d.: WWeiss.
estymacja: 23 000 - 30 000 zł
sygn. l. d.: WWeiss.
estymacja: 23 000 - 30 000 zł
20 000 zł