Fryderyk Antoni HAYDER (1905-1990)
Lot No.1
Mazowiecka zagroda, 1939
olej, płótno naklejone na sklejkę; 42 x 56 cm;
sygn. l. d.: F. Hayder;
sygn. l. d.: F. Hayder;
Kazimierz POCHWALSKI (1855-1940)
Lot No.7
Pejzaż
akwarela, gwasz, papier, 45 x 29,5 cm w świetle passe partout;
sygn. p.d.: Kaź. Pochwalski
sygn. p.d.: Kaź. Pochwalski
Stanisław BĄKOWSKI (1929-2003)
Lot No.10
Projekt scenografii do Spartakusa
gwasz, tempera, papier; 49 x 69 cm;
opisane na odwrocie;
opisane na odwrocie;
Józef KIDOŃ (1890 Rudzica-1968 Warszawa)
Lot No.12
Portret Aurelii
pastel, tektura; 67 x 48 cm;
sygn. u dołu: JKidoń.
sygn. u dołu: JKidoń.
Lot No.
14
Wazon szklany CZECHOSLOWACIA?
szkło przezroczyste, wielobarwne; wys. 31 cm.
Odprysk przy podstawie.
Odprysk przy podstawie.
Lot No.
16
Waza do zupy z nakrywką ROSENTHAL
porcelana kremowa, złocenia, kalka; wys. całk. 13 cm, dług. 27 cm, szer. 22 cm;
oznaczenia na spodzie;
oznaczenia na spodzie;
Lot No.
18
Zestaw sześciu kieliszków do likieru
plater złocony; wys. 10,5 cm, średn. 6 cm;
na stopie monogram G.F.; korona hrabiowska dziewięcio-perłowa;
Lot No.
22
Zestaw naczyń-DOBIERANY
w składzie:
mały moździerz z tłuczkiem, duży moździerz z tłuczkiem, młynek do kawy, taca owalna.
Lot No.
24
Lustro ścienne w stylu Ludwika XVI
tafla lustrzana, drewno polichromowane, złocone; 125 x 90,7 x 5 cm.
Europa Środkowa, I poł. XIX w.
Gerson WOJCIECH (1831-1901)
Lot No.102
Portret hetmana Romana Sanguszko
H. ASCHENBRENNER - rytownik
litografia, papier; 22, 7 x 17,4 cm (wymiar kompozycji);
John Frederick I HERRING (1795-1865) - według
Lot No.104
Polowanie na lisa
J. R. MACKRELL (XIX w.) - rytownik
mezzotinta, akwatinta, papier; 62,5 x 82 cm (wymiar arkusza w świetle passe-partout);
Saturnin ŚWIERZYŃSKI (1820-1883)
Lot No.106
Na przechadzce, 1883
akwarela, ołówek, papier; 32 x 21 cm w świetle passe-partout;
sygn. p. d.: Świerzyński /1883.
PFEIFER FR.
Lot No.108
Florencja - L'Arno
akwaforta, karton; 15,5 x 22 cm;
sygn. na płycie: Fr. Pfeifer.
sygn. na płycie: Fr. Pfeifer.
Stanisław RACZYŃSKI (1903-1990)
Lot No.110
Katedra w Gdańsku
drzeworyt, karton; 29,5 x 22,3 cm, na arkuszu 29,3 x 21,5 cm;
sygn. pod klockiem, ołówkiem: St. Raczyński;
Franciszek SEIFERT (1896-1960)
Lot No.114
Projekt świecznika i przyborów na biurko, przed 1939 r.
ołówek, bibułka; 35 x 33,5 cm;
nie sygn; na ochronnej bibułce napis: Projekty Franciszka Seiferta.
Helena KWIATKOWSKA (1915-1991)
Lot No.116
Akt w/g Edgara Degasa
ołówek, węgiel, karton; 70 x 50 cm;
sygn. p. d.: H. Kwiatkowska; tamże tytuł rysunku i technika.
Wacław WĄSOWICZ (1891-1942)
Lot No.118
Kobieta w chuście,1938
kredka, akwarela, papier naklejonym na tekturę; 33 x 23 cm;
sygn. i dat. p .d. monogramem: W.W 1938.
Jan WRONIECKI (1890-1948)
Lot No.120
Pomnik Higjei w Poznaniu
litografia barwna, karton; 39,5 x 28 cm;
z teki: „Uczestnikom XIV Zjazdu Lekarzy i Przyrodników Polskich”; Poznań 1933, okładka;
W. BASSLER - litografia
Lot No.122
Pomnik Klementyny z Tańskich Hoffmanowej (1798-1845), na cmentarzu Pere Lachaise w Paryżu, ok. 1850
litografia, karton; 45 x 27 cm w świetle passe-partout;
sygn. l. d. "D. v. Braunsdorf" p. d. "W. Bassler Lith.";
Antoni UNIECHOWSKI (1903-1976)
Lot No.124
Dla ochłody, 1947
piórko, tusz lawowany, karton; 15 x 15 cm, na arkuszu 21 x 17 cm.
Rysunek pochodzi ze zbiorów wybitnego warszawskiego wydawcy i kolekcjonera W. ZAWADZKIEGO;